[ad_1]

بشار جعفری ، معاون وزیر خارجه و نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل ، او اعلام کرده است سازمانهای تروریستی و شبه نظامیان تحت رهبری کردها ، FDS ، با حمایت اشغالگران آمریکایی ، به جنایات و نقض خود علیه کودکان سوریه ادامه می دهند.

جعفری در یک جلسه غیررسمی شورای امنیت که به ابتکار عملی روسیه و قزاقستان درباره “کودکان در درگیری مسلحانه” برگزار شد ، گفت که علیرغم فشارهای زیاد ، دولت سوریه تلاش زیادی برای محافظت و مراقبت از کودکان در مناطق آزاد شده از تروریسم می کند .

“آنچه تعجب آور است ، روشی است که در آن شرایط کودکان خارج از زمینه واقعی آنها دیده می شود و ریشه اصلی نقض جدی این کودکان است و این علل نادیده گرفته می شود: تروریسم ، تجاوز ، اشغال خارجی و خشونت ، علاوه بر اقدامات اجباری اعمال شده از ایالات متحده و اتحادیه اروپا “، جعفری گفت.

وی محكوم كرد برخی از كشورهای حامی تروریسم از بازگرداندن شهروندان خود ، از جمله زنان و كودكان ، به تروریست های داعش-داعش كه برای رفتن به كشور مبدا اقدام به لغو تابعیت و گذرنامه این افراد می كنند ، خودداری می كنند.

این دیپلمات تأكید كرد كه تروریسم یكی از خطرناکترین آفت ها است كه كشورها و جوامع را درگیر خود می كند و هنگام شیوع آن ، قربانیان اصلی كودكان هستند ، از طریق استخدام و مشاركت در اقدامات تروریستی و جنایات مربوط به آنها.

“تئاتر باستانی پالمیرا بهترین شاهد بود که چندین کودک استخدام شده توسط سازمان تروریستی داعش 25 سرباز سوری را اعدام کردند ، این فیلم در اینترنت وجود دارد و هیچ یک از رسانه های اجتماعی در آن زمان حساب های حذف شده یا مسدود شده را نشان نمی دهند که حاوی این محتوای وحشتناک در اینترنت ، که سوالاتی را در مورد درک او از آزادی بیان ایجاد می کند ، “او گفت.

نماینده سوریه بار دیگر بر محکومیت سوریه و رد قاطع این واقعیت که نماینده ویژه دبیر کل در امور کودکان و درگیری های مسلحانه امضا کرد درخواست تجدیدنظر (برنامه عملیاتی) با شبه نظامیان جدایی طلب FDS را در ژوئن 2019 تأیید کرد و بار دیگر تعصب خود را نسبت به اوضاع در این کشور تأیید کرد. سوریه ، هرگونه امکان همکاری با مسئولیت خود را تضعیف می کند.

“این بخش ، که سعی در” مشروعیت بخشیدن “به این شبه نظامیان جدایی طلب دارد ، نقض فاحش اصول منشور ملل متحد و قطعنامه های شورای امنیت است که بر تعهد سوریه به حاکمیت ، وحدت و یکپارچگی سرزمینی تأکید می کند.”

وی یادآور شد که سوریه دو روز پیش در مورد تعدادی از هیأت های نمایندگی از کشورهای غربی مانند ایالات متحده ، کانادا ، بلژیک ، فرانسه ، سوئد و اتریش که به این کشور وارد شدند ، دو ارتباط رسمی به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت ارسال کرد. سوریه به طور غیرقانونی و بدون هماهنگی قبلی یا تأیید دولت شما در مرزهای همسایه قرار دارد.

وی شکایت کرد که این رفتار بیانگر بی احترامی این کشورها به حقوق بین الملل ، منشور و اصول روابط دوستانه بین کشورها است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *