[ad_1]

منتشر شده در 4 فوریه 2021 در ساعت 8:31 ب.ظ.
اسرائيل سوریه

نیروهای پدافند هوایی سوریه گفته می شود حملات هوایی را که گفته می شود اسرائیل علیه سرزمینهای جنوبی سوریه در شب 3 تا 4 فوریه رهبری کرده است ، دفع کرده است.

براساس گزارش های این خبرگزاری سالم، موشکهای اسرائیلی هدف قرار دادن مواضع نیروهای طرفدار دولت مرتبط با رئیس جمهور سوریه بشار اسد مستقر در منطقه قنیطره در جنوب سوریه بود. نیروهای سوری به نوبه خود توانستند با از بین بردن بیشتر موشک ها به حمله پاسخ دهند. به گفته یک منبع نظامی ، از ساعت 22:42 روز 3 فوریه ، “دشمن اسرائیلی” با موشک های “زمین به هوا” و “زمین به زمین” که توسط بلندی های جولان سوریه شلیک شده است ، به مناطق سوریه اصابت کرد.

به موازات، دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR)، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط چندین منبع محلی ، وی گفت که حملات اسرائیل همچنین فرودگاه دمشق پایتخت و مواضع گروه شیعه حزب الله در قنیطره و همچنین مکانهای اشغال شده توسط ارتش اسد و شبه نظامیان طرفدار ایران را در منطقه کوهستانی تحت تأثیر قرار داد. از کیسوه ، غرب دمشق. منابع SOHR گفتند که آنها چندین انفجار را از ایستگاههای نظامی تیپ 90 در منطقه الخباریا ، نزدیک مرز اداری داره ، جایی که گروههای مرتبط با تهران نیز مستقر هستند ، شنیدند. تاکنون هیچ تلفاتی گزارش نشده است ، اما گمان می رود خسارت مادی قابل توجهی رخ داده باشد.

تاکنون ، اسرائیل مسئولیت را به عهده نگرفته و اظهار نظری نکرده است. با این حال ، در ارتباط با یکی از آخرین قسمت های مشابه ، 22 ژانویه، یک منبع نظامی اسرائیلی گفت کشورشان قصد دارد حملات خود را به خاک سوریه افزایش دهد. همانطور که تأکید شد ، در هفته های گذشته 3 حمله به مدت 10 روز انجام می شد ، در حالی که قبل از آن هر سه هفته یک حمله انجام می شد. به گفته همان منبع ، در آن زمان حملات اسرائیل هدف قرار دادن سیستم های موشکی و رادارهای مرسوم نیروهای سوریه و ایران بود تا از هرگونه حمله در آینده با “موشک های بی رویه” جلوگیری کند. با این حال ، در حال حاضر ، اسرائیل موشک های دقیق را نگه می دارد تا آنها را در تاریخ بعدی ساقط کند.

از سال 2011 ، اسرائیل صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده است که دشمنان اصلی خود را در خاورمیانه ، یعنی ایران ، گروه های فلسطینی و سازمان شبه نظامی لبنان حزب الله ، که تهدیدی برای یکپارچگی مرزهای سرزمینی خود محسوب می شود ، هدف قرار داده است. این از این طریق است زیرا درباره اسرائیل ، تهران در تلاش است تا با ایجاد پایگاه دائمی حضور خود در سوریه را افزایش دهد ، اگرچه عملیات اسرائیل به محدود کردن نفوذ دشمن ایران کمک کرده است.

در این زمینه ، همانطور که اسرائیل در گزارشی در دسامبر سال 2020 اعلام کرد ، در طی سال 2020 حدود 50 حمله اعلام شده است ، در حالی که نیروی هوایی خود این کشور 1400 پرواز عملیاتی انجام داده است. SOHR ، به نوبه خود ، در حدود 39 حمله ، عمدتا حملات هوایی ، توسط اسرائیل به خاک سوریه در همان مدت مشاهده کرد ، که باعث نابودی حدود 135 هدف از جمله ساختمانها ، انبارها ، مقرها و وسایل نقلیه شد. در عوض ، تعداد کشته ها 217 نفر بود که شامل 4 غیرنظامی و 213 نفر از نیروهای مرتبط با اسد ، ایران یا حزب الله بود. در میان آنها 21 رزمنده از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) بودند. به گفته دیده بان ، موشک های شلیک شده در سال گذشته عمدتا به دیر عزور ، دمشق ، درعا ، قنیطره ، حمص ، حماه و حلب هدف قرار گرفته اند.

یکی از آخرین وحشیانه ترین حملات مربوط به آن است 13 ژانویه، هنگامی که نیروی هوایی اسرائیل به انجام 18 حمله هوایی علیه دیر عزور و البوکمال در شرق سوریه متهم شد. حدود 57 نفر کشته شدند ، از جمله حداقل 10 نفر در ارتش دمشق بودند ، در حالی که بقیه کشته ها متعلق به گروه های مسلح مرتبط با ایران ، حزب الله و تیپ فاطمیون ، یک شبه نظامی شیعه افغانستان بود که در سال 2014 برای جنگ در سوریه تشکیل شد. انبارها ، سلاح ها ، مهمات و انبارهای موشکی بین شهر دیر الزور و مرز سوریه و عراق در منطقه کویری ال بوکمال تحت تأثیر قرار گرفتند. علاوه بر این ، انتظار می رود این منطقه میزبان مراکز آموزشی و آموزشی رزمندگانی باشد که اعضای گروه های فوق الذکر هستند.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص داده شده است ، بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *