[ad_1]

منتشر شده در تاریخ 30 ژانویه 2021 در 6:41 بعد از ظهر.
خاورمیانه سوریه

وزارت دفاع ترکیه گفت که در 30 ژانویه در انفجار یک ماشین بمب گذاری شده در یک شهر کوچک عفرین ، شمال سوریه ، پنج نفر کشته و حداقل 22 نفر دیگر زخمی شدند ، و این گروه را شبه نظامیان کرد معروف به یو.پی.گ. در همین حال ، روز قبل ، دور پنجم گفتگوهای کمیته قانون اساسی ، یک نهاد تبلیغ شده توسط سازمان ملل برای پایان دادن به بحران “پیشرفت ضعیف” در سوریه ، عرب جدید.

به گفته وزارت دفاع ترکیه ، هدف حمله به عفرین یک سایت صنعتی واقع در مرکز شهر بود و پس از آن ارگان محلی حفاظت از مدنی وجود 6 کشته را محاسبه کرد و تأیید کرد که برخی از کودکان در میان کشته شدگان هستند. به نقل از فعالان به نقل از عرب جدیددر عوض ، تلفات 4 نفر خواهد بود و همه شورشیانی هستند که توسط ترکیه پشتیبانی می شوند. سرانجام ، دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR) ، مستقر در لندن ، تخمین می زند که پنج نفر کشته شده اند ، از جمله دو کودک و 15 نفر زخمی شده اند.

به نوبه خود ، YPG ، آنها توسط آنکارا به عنوان یک سازمان تروریستی و ادامه حزب کارگران کرد (پ ک ک) متهم شدند ، آنها هنوز در مورد این ادعا اظهارنظر نکرده اند. در سال 2018 ، YPG با عملیات شاخه زیتون از ترکیه از منطقه عفرین خارج شد ، اما طبق آژانس ترکیه آنادولو، سلولهای خاموش در قلمرو باقی خواهند ماند ، که به حملات خود ادامه می دهند ، خصوصاً در مناطق جارابولوس ، عزاز ، عفرین و الباب ، که در مورد کشته شدن غیرنظامیان چیزی نمی گویند. از سال 2016 ، در مجموع سه عملیات نظامی توسط ترکیه علیه YPG در شمال سوریه برای “جلوگیری از تشکیل یک راهرو تروریستی” انجام شده است ، به ترتیب سپر فرات در سال 2016 ، شاخه زیتون در سال 2018 و بهار صلح در سال 2019.

از یک طرف ، پ.ک.ک یک سازمان شبه نظامی است که مورد حمایت توده های جنوب شرقی ترکیه از نژاد کرد است ، اما در کردستان عراق نیز فعالیت می کند و آنکارا ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و ایالات متحده آن را یک سازمان تروریستی می دانند. در سال 1984 ، پ ک ک دست به اعتراض در ترکیه برای ادعای حقوق اقلیت کرد در این کشور زد و باعث ایجاد تنش بین احزاب شد که تا امروز ادامه دارد. از طرف دیگر ، YPG نیز یک سازمان کرد است و متحد اصلی ایالات متحده در جنگ با دولت اسلامی در سوریه بوده است. با گذشت زمان ، گسترش آنها در ترکیه به تهدیدی برای امنیت ترکیه تبدیل شده است ، زیرا آنکارا تمایل دارد بسیاری از سازمانهای کرد را به دلیل ارتباط با پ ک ک “تروریست” معرفی کند.

آخرین قسمت ها بخشی از زمینه کلی جنگ داخلی جاری در سوریه است که از 15 مارس 2011 ، هنگامی که بخشی از مردم شروع به تظاهرات و خواستار استعفای بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه کردند ، آغاز شد. با شدت گرفتن درگیریها طی سالها ، برخی از گروههای بنیادگرای اسلامی سنی در میان شورشیان ضد دولت رادیکال شدند و برای کنترل برخی مناطق کشور جنگ را آغاز کردند. در این زمینه ، ارتش رژیم سوریه و همچنین شبه نظامیان ایران و لبنان از حزب الله توسط مسکو پشتیبانی می شوند. آخرین حملات عمدتا در ادلب متمرکز است ، جایی که در حال حاضر آتش بس در حال اجرا است ، که توسط روسیه و ترکیه در 5 مارس 2020 برقرار شده است. علاوه بر آتش بس ، توافق های مسکو و آنکارا همچنین ایجاد پست های ترکیه را نیز در نظر گرفته است. مرزهای سوریه.

با توجه به این تصویر ، آخرین 25 ژانویه، دور پنجم مذاکرات کمیته قانون اساسی را آغاز کرد ، که در 29 نوامبر به پایان رسید و حدود 150 نماینده در آن شرکت داشتند پنجاه نفر توسط رژیم سوریه ، 50 نفر توسط جناح های مخالف و بقیه توسط نماینده ویژه سازمان ملل متحد توسط گیر اوتو پدرسن انتخاب شدند. این گفتگوها پیشرفت کمی به همراه خواهد داشت و بین 16 و 17 فوریه به مناسبت پانزدهمین دور مذاکرات در آستانه در سوچی روسیه از سر گرفته خواهد شد. یکی از اعضای مخالف ، تارک الکردی ، از رد پیشنهاد رژیم اسد از تمرکز روی کار کمیته و بحث در مورد مسائل فنی ، با رد پیشنهادات مخالف ، شکایت کرد. در عوض ، یکی دیگر از اعضای مخالف ، منتر اسپر ، اظهار داشت که شکست گفتگوها به دلیل اختلاف نظر فعلی بین کشورهای خارجی درگیر در سوریه است.

از سال 2011 تاکنون ، 384000 نفر در درگیری های سوریه جان خود را از دست داده اند ، از این تعداد حداقل 116000 نفر غیرنظامی هستند و 11 میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود شده و در کشور یا خارج از کشور پناهنده شده اند. اکنون بیش از 5.6 میلیون سوری کشور خود را ترک کرده اند و بیشترین میزبان ترکیه است که تاکنون میزبان 3.6 میلیون سوری بوده است.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص یافته است

کامیلا کانستری

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *