[ad_1]

منتشر شده در 5 فوریه 2021 ، ساعت 12:14 ب.ظ.
خاورمیانه سوریه

نیروی هوایی روسیه و دولت سوریه در مدت 24 ساعت حدود 50 حمله به مناطق بیابانی سوریه ، منطقه ای معروف به بادیه ، برای حمله به سلولهای دولت اسلامی که هنوز فعال هستند ، آغاز کرده اند.

این خبر توسط روزنامه گزارش شده است العربی الجدید در 5 فوریه ، براساس اطلاعات ارائه شده توسط فعالان محلی. روشن شد که عملیات هوایی از صبح روز گذشته ، 4 فوریه آغاز شده است ، اما مشخص نیست که عواقب آن چیست و آیا تلفاتی در بین جنگنده های داعش وجود دارد یا خیر. در همین حال ، ادعا می شود که حمله سازمان تروریستی به مواضع نیروهای وفادار به بشار اسد رئیس جمهور سوریه ادامه دارد. آخرین حملات در حوالی میدان نفتی الطائم ، جنوب دیر الزور صورت گرفت ، جایی که درگیری های شدیدی بین جنگجویان داعش و سربازان سوری رخ داد ، که منجر به کشته و زخمی شدن در صفوف هر دو کشور شد.

علی رغم این واقعیت که در 23 مارس 2019 ، نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) رسماً فتح آخرین محاصره تحت کنترل داعش ، بغداد ، در شرق سوریه را اعلام کردند ، دولت اسلامی هرگز به طور کامل شکست نخورد ، که ارتش وابسته به اسد را در 22 دسامبر 2020 ، برای شروع “یک کارزار امنیتی” با هدف مقابله با سلول های تروریستی که هنوز در کشور فعال هستند. در سال 2020 ، حملات ، بمب گذاری ها و کمین ها عمدتا قسمت غربی فرات ، دره دیر الزور ، همچنین رقه ، حمص و السویدا را تحت تأثیر قرار داد و از جمله اهداف اصلی نیروهای دموکراتیک سوریه بودند ، همانهایی که اعلام کردند پایان خلافت خود خوانده جهادی. 29 ژوئن 2014 از زمان تأسیس خود در 10 اکتبر 2015 ، آنها به دلیل حمایت ایالات متحده ، که اسلحه و پوشش هوا

یکی از آخرین وحشیانه ترین حملات مربوط به آن است 3 ژانویههنگامی که 3 غیرنظامی از جمله یک کودک و حداقل 12 سرباز پس از حمله داعش به یک اتوبوس و چندین اتومبیل که در منطقه وادی العزیب در جاده اتصال شهر شمالی رقه و دمشق پایتخت بودند ، کشته شدند. آنچه در 3 ژانویه رخ داد دومین قسمت از این دست در طی یک هفته بود. همچنین در تاریخ 30 دسامبر ، حدود 39 نفر جان خود را از دست دادند و دست کم 13 نفر دیگر زخمی شدند پس از حمله ای که گفته می شود دولت اسلامی علیه اتوبوسی که در جاده ارتباطی شهرهای پالمیرا و دیر عزور سوریه واقع در مرکز و شرق سوریه انجام شده بود سوریه حمله در تاریخ 30 دسامبر بیشترین تلفات را برای نیروهای رژیم به همراه داشت ، از جمله حملاتی که در سال 2020 به دولت اسلامی نسبت داده شد.

به گفته منابع العربی الجدید ، دولت اسلامی موفق شده است “شهر” خود را در آبادی سوریه ایجاد کند ، که به دلیل ریخت شناسی منطقه به راحتی برای تانک ها یا هواپیماهای نظامی قابل دسترسی نیست. این به گروه تروریستی این امکان را می داد تا در مکانهای صعب العبور پنهان شوند و از آنجا “حملات و حملات” علیه کاروانها و مواضع نیروهای اسد را انجام دهند.

آخرین اما نه کمترین ، بر اساس گزارش العربی الجدید، حتی شبه نظامیان طرفدار ایران مستقر در سوریه باید از جمله اهداف مورد هدف داعش باشند که همچنان قربانی کمین های مکرر می شوند. در میان آخرین حوادث در تاریخ 3 فوریه ، اعضای سازمان تروریستی یک کاروان نظامی متعلق به تیپ امام البکیر مورد حمایت ایران را هنگام عزیمت به الصحنه هدف قرار دادند. این اتهام شامل 12 کشته در میان مبارزان طرفدار ایران از جمله کشته و زخمی است. العربی الجدید گفت که منطقه کویری سوریه ، منطقه قابل توجهی برای ترانزیت شبه نظامیان تهرانی است که بیشتر مناطق دیرالزور را کنترل می کنند.


Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا که کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص یافته است را بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *