[ad_1]

منتشر شده در تاریخ 29 ژانویه 2021 ، ساعت 11:23 ب.ظ.
خاورمیانه سوریه

سرنوشت درعا ، منطقه ای در جنوب سوریه ، هنوز پس از به تعویق انداختن جلسه نهایی که قرار بود منجر به تسلیم گروه های محلی شود ، نامشخص است. در همین حال ، اعتقاد بر این است که نیروهای آمریکایی در حال ایجاد پایگاه جدیدی در حومه هاساکا در قسمت شمال شرقی کشور هستند.

این آخرین خبر توسط آژانس اعلام شده است سانا سوریه، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع محلی ، که بیان می دارد نیروهای آمریکایی تجهیزات نظامی و مواد لجستیکی را به منطقه یاروبیا ، در حومه شرقی حاساکا منتقل می کنند. علاوه بر این ، 10 وسیله نقلیه به مالکی ، شهری در حومه الحساکا ، در نزدیکی مرز با ترکیه منتقل شده است ، جایی که در هفته های اخیر بسیج در حال افزایش است ، احتمالاً از ترس یک عملیات نظامی جدید در آنکارا. آژانس خبری سانا ، یک میگافون برای دولت دمشق ، حضور واشنگتن در سوریه را “غیرقانونی” توصیف کرد ، با توجه به اینکه هدف آمریکا “سرقت” ثروت های نفتی و زیرزمینی این کشور از خاورمیانه است ، با همکاری گروه ها “تروریست ها” در رابطه با نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF).

در این زمینه ، روزنامه العربی الجدید گزارش داد که بین عصر 28 ژانویه و ساعات اولیه 29 ژانویه ، نیروهای دولت سوریه مرتبط با رئیس جمهور بشار اسد توسط افراد مسلح ناشناس علیه مواضع خود در درعا ، قنیطره و حومه دمشق مورد حمله قرار گرفتند. به گفته یک فعال محلی ، این حملات منجر به کشته و زخمی شدن در ارتش شده است ، اما هویت مهاجمان هنوز مشخص نیست.

در واقع ، درعا روزها شاهد جو تنش است که ناشی از تقاضاهای دولت دمشق است ، که از گروه های محلی خواسته است اسلحه خود را بگذارند و برخی از غیرنظامیان ، مبارزان مخالف سابق را به شمال سوریه تبعید کنند. برای اعمال فشار ، اعضای به اصطلاح لشکر چهارم ، وابسته به رژیم ، تهدید کردند که اگر گروه های دارا این درخواست را تا 28 ژانویه قبول نکنند ، مداخله نظامی می کنند. طبق منابع مشورت شده توسط العربی الجدید، به نظر می رسد مهلت مقرر تمدید شده است ، اگرچه افراد برجسته درعا گفته اند که آنها آمادگی دارند فقط تسلیم تسلیحات را بپذیرند ، اما نه اخراج شهروندان را.

با توجه به این ، اعتقاد بر این است که حملات چند ساعت گذشته در منطقه جنوب باید به عنوان واکنش به سیاست های رژیم تفسیر شود ، اما این احتمال وجود دارد که در میان افراد مسئول ، وفاداران اسد باشند که سعی دارند جو را تغذیه کنند. تنش برای توجیه یک عملیات نظامی احتمالی. با توجه به اینکه پلیس نظامی روسیه قبلاً در مذاکرات هیئت های کمیته مرکزی درعا و دولت دمشق شرکت داشته است ، هدف دیگر می تواند ترغیب مسکو به مداخله باشد.

لشکر چهارم ، که به عنوان وحشیانه ترین در برخورد با غیرنظامیان محلی در طول 10 سال شناخته شده است ، همچنین می خواهد از طریق جاده های دسترسی به شهرها و روستاها در حومه غربی درعا ، مراکز دولتی را تحویل دهد و بازرسی ها را انجام دهد. ساکنان منطقه را واهمه می دهد که اعضای طرفدار رژیم آماده انجام قتل عام و قتل غیرنظامیان هستند ، همانطور که در مناطق دیگر اتفاق افتاده است. علاوه بر این ، به گفته برخی از کارشناسان ، ایران نیز در پشت آن قرار خواهد گرفت که هدف آن تصاحب منطقه برای تلاش برای ایفای نقش در آینده است. با این حال ، اظهار شد که این می تواند با توجه به همجواری جغرافیایی ، واکنش اسرائیل را برانگیزد.

منطقه درعا به عنوان مهد انقلاب در سوریه شناخته شده است که از 15 مارس 2011 آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد. به ویژه ، برخی از شورشیان جوان یکی از اولین شعارهای ضد رژیم را بر روی دیوار نوشته اند ، از جمله “نوبت شماست دکتر” ، اشاره به رئیس جمهور سوریه اسد. توافق آتش بس در داراا ، قنیطره و سویدا به ژوئیه 2017 برمی گردد که ایالات متحده ، روسیه و اردن نیز در آن شرکت داشتند. جنگنده ها و خانواده های محلی پس از هفته ها بمب گذاری وحشیانه و در پی توافق تسلیم با رژیم سوریه و روسیه ، این منطقه را در ژوئیه 2018 تخلیه کردند.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، را بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *