[ad_1]

تنها چند ساعت از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید این کشور می گذرد ایالات متحده، جو بایدنبا توجه به اقدامات امنیتی تحمیل شده که پایتخت ایالات متحده را بیشتر شبیه می کند ، در واشنگتن در یک فضای سورئال برگزار شد سایگون در زمان حمله تت نسبت به شهری در غرب آزاد در قرن بیست و یکم که مستاجر جدید کاخ سفید بلافاصله یک سری دستورات اجرایی را امضا کرد که روند جدید سیاست های آمریکا را ترسیم می کند.

در واقع سفارشات جای مدیرعامل قبلی را لغو می کنند و در مناطق مختلف متفاوت است: از بازگشت ایالات متحده بهسازمان بهداشت جهانی و در توافق نامه های پاریس برای اقلیم تا پایان ساخت دیوار حاشیه مکزیکبا این اقدام توسط دولت کلینتون کشف شد قانون اصلاح مهاجرت غیرقانونی و مسئولیت مهاجران از سال 1996 و در تمام مراحل متناوب بعدی انجام می شود. آنچه که شاید بیشتر به آن علاقه داریم ، استراتژی سیاست خارجی آمریکا است که پیامدهایی برای اروپا و متحدان آن دارد. بدنیا آمدن، رابطه با است روسیه.

رئیس جمهور بایدن ، همانطور که انتظار می رود، مسکو را در مرکز نشانه های خود قرار دهد ، که از هر نظر تهدیدی برای دموکراسی و ثبات جهانی محسوب می شود. نگرش تغییر یافته و تأکید آمیزتر ایالات متحده نسبت به روسیه برخی پرونده ها را در بر می گیرد: پرونده ناوالنی ، اوکراین ، بلاروس ، پیمان شروع جدید ، جنگ سایبری و سوریه.

در حالی که واشنگتن خود را ثابت می کند مایل به بسط دادن، برای مدت پنج سال ، توافق نامه ها – به زودی منقضی می شود – در مورد کاهش سلاح های هسته ای (یا شروع تازه) که دولت ترامپ تهدید کرده است بدون دخالت چین از آن دست خواهد کشید ، از سوی دیگر ، مسیر بایدن بدون شک هدف از سرگیری سیاست مقابله با مسکو است.

نشانگرترین نشانه به این معنا توسط جبهه سوریه. اگر ترامپ داشت تعداد نیروها را کاهش می دهد دولت جدید که در کشور خاورمیانه مورد ضرب و شتم واقع شده است ، و اساساً آنها را از “محافظ” تأسیسات نفتی محدود می کند ، به نظر می رسد دولت جدید سیگنال صریح تغییر سیاست در کاخ سفید را داده است: شنبه گذشته ، به نظر می رسد ائتلاف نظامی به رهبری ایالات متحده کاروان جدیدی از وسایل نقلیه که تجهیزات نظامی و لجستیکی را به استان شمال شرقی حساکا سوریه منتقل می کنند ، ارسال شود.

رسانه عربی Rtبه نقل از منابع محلی ، گفت: كاروان 35 كامیونی از منطقه نیمه خودمختار شمال كردستان در عراق از مرز مرزی ولید به داخل خاک سوریه عبور كردند. منابع افزودند که این وسایل نقلیه وارد شهر کردنشین شده اند نیزارهامشهور به دلیل افزایش نگرانی روسیه در مورد پایگاه دوم هوایی – با تجهیزات مورد نیاز ارتش ایالات متحده واقع در هاساکا و استان همسایه دیرالزور. یک کارت ویزیت “عالی” که قبل از شروع به کار به کرملین ارسال شده است.

به مناسبت بیا دیگهبلافاصله پس از فرود در خاک روسیه دستگیر شد ، کاخ سفید هیچ کلمه ای نمی گوید: جیک سالیوان ، مشاور جدید امنیت ملی ایالات متحده ، با تأکید بر نقض غیرقابل قبول وی ، دستگیری سرمایه دار بزرگ روسی را با درخواست “آزادی فوری” به شدت محکوم کرد حقوق “و تجدید تقاضا” برای شناسایی و پیگرد قانونی مسئولان ترور رهبر مخالفان “.

عظیم اخیر حمله سایبری توسط ایالات متحده ، به شبکه های وزارت دارایی و تجارت هدایت می شود ، منبع جدیدی از تنش بین مسکو و واشنگتن ایجاد می کند. حمله هکرهای ماه دسامبر توسط دولت جدید به دقت بررسی و مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا متهمان شناسایی و با محافظت از سیستم ها در برابر امنیت ، امنیت سیستم ها افزایش یابد. جنگ سایبری. به گفته مدیر عامل جدید ، شواهد زیادی حاکی از آن است که روسیه در پشت این حمله قرار دارد ، اما دقیقاً به دلیل اندازه و پیچیدگی روش های عملیاتی این کشور تقریباً اطمینان حاصل می شود که هماهنگی عملیات باید به دولت و ارتش تفویض شود ، لیست نویسندگان احتمالی در حال رشد: حتی ایران ، چین یا کره شمالی در سالهای اخیر نشان داده است که می تواند با موفقیت عملیات گسترده ای را سازماندهی کند ، به گواهینامه نهادهای اروپایی مسئول نظارت بر فضای مجازی (Enisa).

در مورد کشورهایی که حوزه حیاتی نفوذ روسیه در بخش غربی آن را نمایندگی کرده اند (و هنوز هم نمایندگی می کنند) – اوکراین و بلاروس – سیگنالهای رسیده از دولت بایدن تا حدودی نگران کننده است. می دانیم که جو بایدن قول استقبال از کاخ سفید را داده است سوتلانا تیخانوفسکایا، از مخالفان الكساندر لوكاشنكو ، پس از نتیجه انتخابات گذشته ، مجبور به فرار از خارج شد بلاروس و شورش های بعدی. به نظر می رسد که دولت ایالات متحده می خواهد آشکارا از تیخانوفسکایا حمایت کند و همچنین تمرکز خود را بر افزایش سطح تحریم ها علیه مینسک گذاشته است. کرملین اغلب از برخی “شلیک های به سر” لوکاشنکو خجالت می کشد و همچنین قصد دارد آنها را خلاص کند. حمایت از مخالفت لیبرال و دموکراتیک که توسط مسکو اداره می شودبرای کاهش تنش در بلاروس و از بین بردن نیروهای گریز از مرکز به غرب. به هر حال ، پس از از دست دادن اوکراین ، مسکو توانایی از دست دادن بلاروس را به طور دقیق ندارد ، زیرا به دلایل جغرافیایی و تاریخی یکی از دو درب قلب کشور است.

پرونده اوکراین این ممکن است داغترین باشد و همراه با بلاروس ، به عنوان یک آزمایش تورق برای سیاست های آمریکا در قبال روسیه عمل کند. در معرض خطر نه تنها مسئله کریمه یا دونباس است ، جایی که در یک مورد معکوس وضعیت بسیار دشوار است ، و در مورد دیگر – راکد ، بلکه ممکن است ورود کی یف به اتحاد آتلانتیک، بارها و بارها ذکر شده و تا به امروز همیشه برای مسائل رسمی مربوط به درگیری ها در قسمت شرقی کشور به تعویق افتاده است. از طریق روابط سیاسی و نظامی از این دولت موقعیت بسیار تهاجمی تری انتظار می رود. انتصاب وزیر امور خارجه جدید آنتونی بلینکن، که به هماهنگی تحریم های روسیه در سال 2014 پس از حمله به کریمه کمک کرد ، در این زمینه خوب نیست: اگر واشنگتن ادغام اروپا و اقیانوس اطلس اوکراین را به یکی از اولویت های خود تبدیل کند ، اختلاف با مسکو تقریباً کامل و بسیار خطرناک خواهد بود. ؛ از این گذشته ، چرخاندن دشمن هرگز از نظر دیپلماتیک انتخاب عاقلانه ای نبود و پرل هاربر مجبور بود چیزی به دموکرات ها بیاموزد.

کافی است به انتصابات جدیدی که بایدن در نقش های کلیدی اداری دنبال می کند ، نگاه کنید تا نگرش کلی سیاست خارجی ایالات متحده را درک کنید: مدیر جدید سیا ، ویلیامز برنز ، سفیر مسکو بود ، اما بیش از هر چیز ترسیدن ویکتوریا نولاند، معاون جدید وزیر امور خارجه در امور سیاسی ، که سیاست های دولت اوباما را در قیام یورو میدان هماهنگ می کند.

بنابراین ، ایالات متحده پس از چهار سال “ابتدا آمریکا” ، که در برخی از بخشهای جهان شاهد تشتت نظامی است ، اما مطمئناً لیاقت کشف نکردن درگیری های جدید و تلاش برای پایان دادن به این “جنگهای بی پایان” را از سر می گیرد سیاست خارجی قاطع و این “ترویج دموکراسیکه باعث آشفتگی و بی ثباتی در بخشهای کم و بیش اخیر در خاورمیانه و شمال آفریقا شده است: برنامه رئیس جمهور بایدن برای تشکیل “اجلاس دموکراسی” در سال اول دوره ریاست جمهوری خود به جای تعیین اولویت های سیستم از اتحاد بین دموکراسی ها برای “کنترل خودکامگی ها” که ثبات و امنیت جهانی را تهدید می کند “، با توجه به سوابق تاریخی ، به طور جدی به یک کنگره تبدیل می شود که در آن تصمیم می گیرد که کدام کشور بی ثبات شود با فرصت واقعی دیدن گذشته نگر تروریسم و ​​ظهور درگیری های جدید این بار چکمه در Groud.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *