[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، شب گذشته دوره جدیدی را برای سیاست خارجی ایالات متحده و چرخشی از سلف خود ، دونالد ترامپ آغاز کرد ، و اطمینان داد – همانطور که در کارزار انتخاباتی و به جای سخنرانی های تحلیف خود انجام داده بود – که “آمریکا بازگشت”. در اهداف فوری که در اولین سخنرانی سیاست خارجی خود در وزارت امور خارجه ذکر شده است – ترامپ به سختی هرگز پا به آنجا گذاشته است ، و از CIA و پنتاگون بخاطر عواقب نظامی خود طرفداری می کند – بایدن از زمان رئیس جمهور شدن ، رویکرد این شرکت را به چین و روسیه نشان داده است ، وی از رهبران نظامی میانمار خواست تا کودتای خود را پایان دهند ، گفت که ایالات متحده دیگر از حملات سعودی در یمن پشتیبانی نخواهد کرد و خروج نیروهای آمریکایی از آلمان را متوقف کرد. در اینجا نکات برجسته سخنرانی جو بایدن وجود دارد:

نگهداری از اتباع خارجی در آلمان

رئیس جمهور بایدن برنامه های دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از آلمان را متوقف کرد. بایدن گفت تا زمانی که لوید آستین ، وزیر دفاع ، بررسی گسترده ای از حضور نظامی ایالات متحده انجام دهد ، این عقب نشینی متوقف می شود. سال گذشته ، رئیس جمهور وقت ترامپ اعلام کرد که حدود 9500 نفر از حدود 34500 سرباز آمریکایی را که در حال حاضر در آلمان مستقر هستند ، خارج خواهد کرد. ترامپ پس از انتقاد مکرر از بودجه دفاعی متحد ، که در حال رشد است اما بسیار کمتر از هدف 2٪ تولید ناخالص داخلی اتحاد است ، این کاهش ها را اعلام کرد.

روسیه

بایدن گفته است که تاکتیک های ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه علیه غرب را قبول نخواهد کرد. وی همچنین خواستار آزادی بدون قید و شرط الکسی ناوالنی ، رقیب کرملین شد که اوایل این هفته به نزدیک به سه سال زندان محکوم شد. “من برای رئیس جمهور پوتین کاملاً متفاوت از سلف خود روشن کردم که روزهایی که ایالات متحده توسط اقدامات تهاجمی روسیه منفجر شد ، مانند دخالت در انتخابات ما ، حملات سایبری ، مسمومیت شهروندان در کشورهای خارجی ، گذشته است ، “او گفت. بایدن همچنین از ناوالنی دفاع کرد و رفتار کرملین با رهبر مخالف را به شدت انتقاد کرد. بایدن گفت: “تلاش های روسیه برای سرکوب آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز مورد نگرانی عمیق ما و جامعه جهانی است.” “ناوالنی ، مانند همه شهروندان روسیه ، طبق قانون اساسی روسیه از حق خود برخوردار است. هدف آن کشف فساد بود. او باید فوراً و بدون قید و شرط آزاد شود. “

چین

در ابتدا ، ترامپ به دنبال یک رابطه صمیمانه با رئیس جمهور چین شی جین پینگ بود. اختلاف نظر در مورد تجارت ، هنگ کنگ و آنچه ارتش آمریكا آن را رفتارهای بی ثبات كننده و تهاجمی چین در دریای جنوب چین خوانده است باعث ایجاد اختلاف بین دو كشور شده كه هنوز جبران نشده است. به گفته بایدن ، پکن ، که در حال گسترش ارتش خود و تلاش برای افزایش نفوذ جهانی خود است ، “جدی ترین رقیب” در ایالات متحده است. وی گفت: “ما با سو abاستفاده های اقتصادی چین روبرو خواهیم شد ، با اقدامات تهاجمی و قهری این کشور برای دفع حملات چین به حقوق بشر ، مالكیت معنوی و حاكمیت جهانی مقابله خواهیم كرد.” “اما ما آماده همکاری با پکن هستیم که به نفع آمریکا باشد.”

میانمار

بایدن گفت که ایالات متحده در حال همکاری با متحدان و شرکای خود برای مقابله با کودتای نظامی روز دوشنبه در میانمار است. بایدن در رای گیری در نوامبر گذشته با بهمن آرا said گفت: “بدون تردید در یک دموکراسی ، نیرو هرگز نباید سعی در تضعیف اراده مردم داشته باشد و یا تلاش برای براندازی نتیجه یک انتخابات معتبر است.” اونگ سان سوچی جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی گفت کاخ سفید در حال بررسی تحریم های هدفمند علیه اشخاص و نهادهای تحت کنترل ارتش است.

یمن

رئیس جمهور بایدن گفت كه ایالات متحده به حمایت آمریكا از حمله نظامی 5 ساله عربستان سعودی به یمن خاتمه می بخشد ، كه این امر رنج ها را در فقیرترین كشور شبه جزیره عربستان بیشتر كرده است. با این حساب ، بایدن همچنین اعلام کرد که دولت در حال بررسی قراردادهای فروش اسلحه Ryad است. بایدن به دیپلمات ها گفت: “جنگ یک فاجعه انسانی و استراتژیک ایجاد کرد.” بایدن که همچنین نماینده شخصی در یمن را برای یافتن راه حل دیپلماتیک درگیری منصوب کرد ، گفت: “این جنگ باید پایان یابد.”

پناهندگان دیگر خوش آمدید

جو بایدن همچنین می خواهد ورود سالانه پناهندگان به 125000 نفر در سال آینده افزایش یابد ، که پس از کاهش سطح پایین ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، بیش از هشت برابر است. بایدن گفت که وی دستورالعمل اجرایی برای افزایش ظرفیت اسکان پناهندگان در “یک نیاز بی سابقه جهانی” صادر خواهد کرد. ترامپ پناهندگان را تهدیدی برای امنیت و کاهش منابع معرفی کرده است. بایدن گفت: “ترمیم آنچه خیلی آسیب دیده است زمان می برد.” “اما این دقیقاً همان کاری است که ما می خواهیم انجام دهیم.”

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *