[ad_1]

“برای حمایت مکرر از اقدامات تروریسم بین المللی برای تأمین پناهگاه امن تروریست ها” و “مداخله منفی در ونزوئلا و بقیه نیمکره غربی”: با این کلمات، دوشنبه گذشته ، وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو واکنش دولت ترامپ را توجیه کرد ، به همین دلیل کوبا را منصوب کرد حامی تروریسم، بطلان نقطه عطف تاریخی دوران اوباما ، که باعث گرم شدن روابط با کارائیب شد.

انگیزه وزارت خارجه

دلایل ذکر شده توسط وزارت امور خارجه بی شمار است: اتهام پذیرش و ارائه مراقبت های پزشکی از قاتلان ، مهاجمان و آدم ربایان. این واقعیت است که اعضایارتش آزادیبخش ملی به هاوانا سفر می کند تا در سال 2017 با دولت کلمبیا گفتگوهای صلح انجام دهد. همانطور که میزبان چندین نفر بود فراریان آمریکایی ها به اتهام خشونت سیاسی تحت تعقیب یا محکوم شدند ، بسیاری از آنها دهه ها در کوبا زندگی کرده اند. در میان آنها جوین سزیمارد ، در فهرست FBI تحت تعقیب ترین تروریست ها برای قتل ورنر فورستر افسر پلیس نیوجرسی در سال 1973 است. اسماعیل لبیت ، متهم به کشتن هشت نفر در جزایر ویرجین ایالات متحده در سال 1972 ؛ چارلز لی هیل ، متهم به کشته شدن رابرت روزنبلوم ، پلیس ایالت نیومکزیکو در سال 1971 ، به این اتهامات علیه اطلاعات کوبا مبنی بر نفوذ به امنیت ونزوئلا و حمایت از نیروهای نظامی اضافه شد. نیکولاس مادورو.

تأثیر فوری اقدامات جزیره را تحت مجازاتی قرار می دهد كه مردم و كشورهای درگیر در تجارت خاص با كوبا را مجازات می كند ، كمكهای خارجی از ایالات متحده را ممنوع می كند ، صادرات و فروش دفاع را ممنوع می كند و كنترل خاصی را بر صادرات این كشور اعمال می كند. موارد استفاده دوگانه، یعنی محصولات برای استفاده های غیرنظامی و نظامی.

راه حلی که از دور می آید

خود این خبر تعجب آور نیست: کوبا قبلاً با نیکاراگوئه و ونزوئلا به عنوان بخشی از ترویکا استبداد شناخته شده است. اما در ساعات پرفراز و نشیبی که آمریکا در زمان گذار سپری می کند ، ماجرا چیزی به جز ساده است ، حتی اگر کاخ سفید روشن کند که این تصمیم هیچ ارتباطی با وقایع پس از برج پایتخت ندارد.

این حرکت قطعاً یک کودتای تئاتری نیست و از یک سری اقدامات با هدف محدود کردن دهانه های کوبا از نظر مسافرت و بیش از همه ، ناشی می شود. حرکات پول. به عنوان مثال ، در آوریل 2019 ، محدودیت هایی در جریان پول و حواله های مهاجران از قبل اعمال شده بود. در ماه مه ، در زمان های نامشخص ، دولت اعلام کرد که می تواند نام قدیمی کوبا را بازگرداند. مقامات سپس اعلام کردند که این جزیره به لیست جداگانه ای از کشورها بازگشته است که با تلاش های ضد تروریسم ایالات متحده همکاری کامل ندارند. از استرداد اعضای ارتش آزادیبخش ملی خودداری كرد. از طرف دیگر ، تصمیم وزارت امور خارجه برای درج Banco Financiero International در لیست محدودیت های کوبا ، لیستی از نهادهایی است که ایالات متحده ادعا می کند به خدمات نظامی ، اطلاعاتی یا امنیتی کوبا وابسته اند. ناگفته نماند که مقامات کوبا ابتکار عمل را به عنوان ادامه تحریم از طریق دیگر استفاده کرده اند.

بانک های کوبا مدتی در چهارراه بوده اند: جولای گذشته ، ایالات متحده تحریم کرد بانک هاوینمتعلق به یک بانک کوبایی مستقر در لندن ، در تلاش دیگر دولت ترامپ برای کاهش جریان پول به دولت جزیره. پیش از این ، این بانک در لیست بلوک ها قرار داشت ، اما با نام اصلی خود ، بانک بین المللی هاوانا. در سال 2015 و در طی روابط بین دولت اوباما ، وزارت خزانه داری چندین کارمند مرتبط با بانک های سیاه پوست را از لیست سیاه خود خارج کرد.

دستان بایدن را ببندید

چند روز پیش بود گریگوری میکس، رئیس جدید کمیته امور خارجه مجلس برای هشدار به این اقدام به پمپئو ، به عنوان ابزاری آزار دهنده در سیاست های سیاست خارجی جو بایدن در لاتین ذکر شد.

رئیس جمهور بعدی ایالات متحده بارها و بارها قصد خود را برای احیای سیاست های دوران اوباما با کاهش محدودیت های سفر ، سرمایه گذاری و حواله ها در کشور جزیره ، که تخلف می شود به طور نامتناسبی آمریکایی های کوبایی را نقض می کند ، اعلام کرد. از شهروندان کوبا. اما چه راهنمایی هایی برای این کار وجود دارد برنامه بایدن برای آمریکای لاتین هنوز شناخته نشده است. به احتمال زیاد هیچ برنامه واقعی وجود ندارد ، اشتباه باراک اوباما و دونالد ترامپ.

با نگاه کردن به جلسات او ، آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه e جیک سالیوان به عنوان مشاور سیاست خارجی ، هنوز چیز کمی در مورد پیش بینی نمی شود سیاست خارجی، به ویژه برای کوبا: مسلم است که هر دو از قبل مشاوران بایدن یا باراک اوباما هنگام ذوب در سال 2015 برای دولت کوبا برای آزادی معترضان صلح طلب بودند. باید به مردم کوبا اجازه داده شود که از حق جهانی آزادی بیان استفاده کنند ، که این می تواند نشانه توجه دولت بعدی به کوبا باشد.

اما برای بستن دستان بایدن ، چیزهای فراتر از این میراث مشکل ساز وجود دارد: اصرار بر حفظ دولت جدید ، در عوض محدودیت ها جوامع ضدکاسترو آمریکایی، به ویژه کسانی در فلوریدا ، که در عوض حمایت گسترده ای از ترامپ و ابتکارات وی داشتند.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *