[ad_1]

اقتباس شده توسط: https://www.globalist.it/world/2021/02/05/silvestri-biden-non-firmera-assegni-in-bianco-ai-sauditi-ea-israele-l-era-trump-e-archiviata- 2073683.html

مصاحبه با یکی از معتبرترین تحلیل گران سیاست خارجی ایتالیا: استاد ، رئیس جمهور سابق Istituto Affari Internazionali (Iai).

استفانو سیلوستری ، رئیس سابق Istituto Affari Internazionali

استفانو سیلوستری ، رئیس سابق Istituto Affari Internazionali

امبرتو دی جیوانانگلی 5 فوریه 2021

بایدن و سیاست خارجی جدید آمریکا پس از ترامپ. جهانی گرا وی در این باره با یکی از معتبرترین تحلیل گران سیاست خارجی ایتالیا صحبت کرد: پروفسور استفانو سیلوستری ، رئیس سابق مitسسه بین المللی حمایت از حقوق بین الملل (IAI).

وی همچنین مدرس امنیت مدیترانه در مرکز دانشگاه جان هاپکینز در بولونیا بود و در انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن کار می کرد. وی معاون وزیر دفاع (ژانویه 1995 – مه 1996) ، مشاور معاون وزیر امور خارجه مسئول امور اروپا (1975) و مشاور ریاست شورای دولت های مختلف بود.

“آمریکا بازگشت ، دیپلماسی بازگشت.” و دوباره: “من ترامپ نیستم ، ما در برابر اقدامات خصمانه مسکو و پکن واکنش نشان خواهیم داد.
جو بایدن هشدار می دهد روسیه و چین، دانلود ریاض درباره جنگ در یمن است دستی به سوی متفقین دراز می کند، از آلمان شروع می شود ، جایی که مانع خروج نسبی نیروهای تصمیم گرفته شده توسط سلف خود می شود. اصلی ترین آنها هستند حرکات اعلام شده به وزارت امور خارجه، در اولین بازدید خود از یک وزارتخانه (همراه با معاون کمالا هریس) و در اولین سخنرانی خود در سیاست خارجی از زمان روی کار آمدن. پروفسور سیلوستر ، به ما کمک کنید تا این “انحرافات” قبلی خود را در کاخ سفید بخوانیم. بیایید با خاورمیانه شروع کنیم.

بایدن فکر نمی کند که قصد بازگشت به قدرت در خاورمیانه را دارد. بنابراین مسئله این است که به اشکال آرام سازی و نفوذ از بیرون برسیم ، نه از درون. بله ، این حضور نظامی خود را حفظ خواهد کرد ، در چه ابعادی دیده خواهد شد ، اما من فکر نمی کنم که آن می خواهد عربستان سعودی را کنار بگذارد. او نوعی تضمین برای ریاض حفظ می کند ، اما یک پادشاهی پادشاهی سعودی نمی خواهد ، مهمتر از همه او عربستان سعودی را نمی خواهد که در حال آماده سازی جنگ بین ایران و اسرائیل است ، در زمانی که بایدن می خواهد گفتگو با ایران در واقع ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده به جای انتقاد از عربستان سعودی ، در حال بازگرداندن استقلال سیاست آمریکا از ریاض است. در مورد خاورمیانه ، پیام بایدن به نظر من بسیار واضح و روشن است …

و این پیام چیست و گیرندگان اصلی آن چه کسانی هستند؟

به نظر من پیام این است: من از نتانیاهو و ولیعهد محمد بن سلمان پیروی نمی كنم ، اما آنچه را كه به رئیس جمهور آمریكا بستگی دارد انجام می دهم و آن این است كه من خطوط اصلی سیاست را تعیین می كنم و سپس ، اگر آنها تا زمان جنگ در یمن ، من آنها را انتقاد می کنم و مطمئناً از آنها پشتیبانی سیاسی نمی کنم ، چه در سطح نظامی. و من نمی خواهم به طور مستقیم یا غیرمستقیم علیه ایران جنگ کنم ، مگر در مواقعی که تصمیم می گیرم. به نظر من این اولین مشاهده است. البته بایدن اکنون نمی خواهد فوری به ایران باز شود. آنچه اکنون مورد اختلاف خواهد بود آمادگی مشروط برای ورود مجدد به قرارداد JPCOA است (برنامه اقدام جامع مشترک ، ویرایش شده همچنین از نظر حقوقی پیچیده است زیرا مشخص نیست که ایالات متحده خارج شده است یا خیر ، زیرا ترامپ سپس در اظهارات خود یک آشفتگی قانونی ایجاد کرد. دیروز من در مورد همه این موارد با روس ها و آمریکایی ها بحث کردم و به شما اطمینان می دهم که از نظر حقوقی این یک فاحشه خانه است. مشخص نیست که آمریکایی ها چه قراردادهایی دارند و در واقع از آنها ناشی شده اند. اثبات اینکه آمریکا واقعاً در دست گدایان بود. برای بازگشت به بایدن ، او به وضوح می خواهد ابتكار خود را در این زمینه از سر بگیرد ، اما بدون بحث صریح با اسرائیل یا عربستان سعودی. به زبان ساده ، بسیار واضح: من برای همه انتخاب های شما متحد اتوماتیک شما نیستم. آنها کارت پشتیبان شما برای ابتکارات شما نیستند. من ایالات متحده را رهبری می کنم ، یک قدرت جهانی که سیاست خاص خود را دارد و اگر مجبور باشید ، باید آن را در نظر بگیرید. به طور خلاصه ، بایدن ، برخلاف ترامپ ، چک های سفید برای سعودی ها و اسرائیل نخواهد نوشت. آن زمان ها گذشته است.

افق دید ما را به سایر موضوعات و پرونده های داغ گسترش دهید. به نظر می رسد بایدن افغانستان و کره شمالی را منحرف کرده است.

در هر دو مورد ، دو مشکل قابل توجه ایجاد می کند. این بدان معناست که ما از افغانستان خارج می شویم ، بنابراین ، در میان سایر موارد ، ترک ناتو در این کشور ، که چیزی غیر از ثبات و صلح آمیز است ، ما در مورد دموکراتیک سازی اثری آن صحبت نمی کنیم. این منطقی نیست به یک وضعیت غیرقابل کنترل تبدیل می شود. او ممکن است به هر حال افغانستان را ترک کند ، اما مطمئناً این کار را با اعلام پیروزی و سپس ترک کارهایی که ترامپ می خواست انجام دهد ، انجام نخواهد داد. آنها قبلاً گفتگو با ژاپن را از سر گرفته اند. و این بسیار مهم خواهد بود ، زیرا ژاپن به پوشش آمریکای کره شمالی و چین بسیار وابسته است. و این از نظر من فصل اصلی می شود. بخاطر داشته باشید که برای جلوگیری از چین ، بایدن نه تنها به ژاپن و کره جنوبی احتیاج دارد ، زیرا چین نیز در افغانستان نفوذ زیادی کرده است. و چین حضور گسترده ای در پاکستان دارد و این احتمالاً منجر به توزیع مجدد می شود ، زیرا بایدن در تلاش است تا روابط خود را با هند ، به روش ضدچینی تقویت کند. و ممکن است معلوم شود که هند آنجاست ، حتی اگر بسیار ملی گرا باشد و از پویایی های داخلی پیچیده ای برخوردار باشد. این ، البته ، مشکلاتی را برای پاکستان ایجاد خواهد کرد ، که در صورت تمایل به تبدیل شدن به طالبان در افغانستان ، اگر فکر کند ایالات متحده کفش های خود را می پوشد ، تمایل دارد.

و در همه اینها ، چگونه روابط دولت بایدن با اروپا وخیم خواهد شد؟

با انگلیس ، آنها می توانستند درآمد کسب کنند ، اما این وفاداری بوریس جانسون به عنوان یک امر مسلم پذیرفته شد. مشکل واقعی آلمان خواهد بود. من اعتقاد دارم که یک احساس شدید آمریکایی نسبت به فرانسه وجود خواهد داشت ، همچنین به این دلیل که فرانسه ماکرون ، چه در برابر روسیه و چه در برابر چین ، به بایدن بسیار وابسته است. فرانسه نقش یک دوست صادق و یک شریک واقعی ایالات متحده در اروپا را بازی خواهد کرد. یک شریک مستقل و خودمختار ، هرچه می خواهید ، اما همچنان برادر واقعی ایالات متحده در اروپا است. با آلمان پیچیده تر خواهد بود.

چرا ، استاد سیلوستر؟

خوب ، اول ، زیرا آلمان سیاست پیچیده تری در قبال روسیه دارد. انرژی ، اما نه تنها مطمئناً بدون آن نمی توانید کار کنید. اکنون باید دید ، زیرا در آن صورت آلمان ، فرانسه و انگلستان ، به عنوان مثال ، گروه سه نفری هستند که در مینسک با روسیه برای اوکراین مذاکره می کنند. آنها لباس و سه لباس با هم هستند. از این گذشته ، اگرچه به درجات مختلف ، آلمان ، فرانسه و انگلستان همچنان سه نقطه اصلی بایدن در اروپا هستند. اما فرانسه می تواند نقش داشته باشد ، نه انگلیس. و به این دلیل که فرانسه در اتحادیه اروپا ماند و به دلیل اینکه بایدن ، در مقایسه با ترامپ ، علاقه بیشتری به مدیترانه دارد. در این سطح ، فرانسه حساب خواهد کرد. زیرا فقط ایتالیا در مدیترانه وجود ندارد. و ایتالیا باید سهم خود را انجام دهد.

و بیایید نگاهی دقیق تر به این حساب هایی بیندازیم که ایتالیا باید در سیاست خارجی بیان کند.

در صورت وجود او نه تنها باید در مورد سیاست خود در قبال روسیه و چین تصمیم بگیرد ، بلکه امیدوارم دراگی در این مورد سریعتر عمل کند. و این در مورد خود فرانسه نیز صدق می کند. ما قبلاً روابط خود با پاریس و کونته را پاکسازی کرده بودیم ، و این از تناقضاتی که سالوینی در زمان پادشاهی یکم برافراشته بود بیرون آمد. در مرحله ای از این قبیل ، ممکن است برای ما راحت باشد که عمدتا با فرانسه روابط خوبی داشته باشیم ، آلمان من می دانم که این آسان نیست ، زیرا فرانسوی ها بهترین نیستند ، اما سیاست مانند این است.

آیا چین و روسیه دو آزمون چالش برانگیز برای روابط بین اقیانوس اطلس خواهند بود؟

من می گویم بله در صورتي كه اروپا مرزهاي سياسي و استراتژيك روابط اقتصادي و تجارت خود با غول آسيايي را روشن نكند ، در وهله اول ، روابط با چين كه در حال حاضر مواضع مختلفي را در اتحاديه اروپا مي بيند ، بسيار مهم خواهد بود. در حوزه دیگر ، اگرچه شباهت های زیادی بین دموکرات های ایالات متحده و اروپایی ها در مورد لزوم تنظیم نظارتی بر حاکمیت شبکه وجود دارد. و رفتار غولهای صنعتی ، شیطان ، طبق معمول ، در جزئیات است ، که توافق در مورد آن بسیار دشوار است. موضوع مالیات شرکت های بزرگ آنلاین پیچیده تر است. از طرف دیگر ، سوال در مورد چگونگی مدیریت روابط با روسیه ممکن است کمتر مسئله ساز باشد ، اما نیاز به جبران خلا gap ناشی از خروج نسبی ایالات متحده از خاورمیانه ، روابط ترانس آتلانتیک را تحت تأثیر قرار خواهد داد و آن را بر سر زبان ها خواهد انداخت. مساله تعهد بیشتر اروپا و هزینه های مربوط به دفاع و مدیریت بحران را برنامه ریزی کنید. با گفتن همه اینها ، باید بر این افق تأکید شود.

این یعنی؟

بایدن بهترین رئیس جمهور ممکن برای بستن سیاست های چند جانبه بزرگ باشد، برای شروع گفتگوی مثبت با متفقین و دنبال کردن سیاست کنترل و کاهش درگیری. امروز اما ایالات متحده نه وقت و نه منابع لازم را دارد تا به طور کامل در ایجاد توازن بین المللی جدید پیرامون رهبری خود مشارکت کند. اروپا در مورد مشارکت جدید یورو – آتلانتیک مجبور است این را در نظر بگیرد.

https://www.globalist.it/world/2021/02/05/silvestri-biden-non-firmera-assegni-in-bianco-ai-sauditi-ea-israele-l-era-trump-e-archiviata- 2073683.html

این اثر تحت مجوز Creative Commons توزیع می شود. شناسایی – غیر تجاری – اشتراک 3.0 ایتالیا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *