[ad_1]

دولت ایتالیا صادرات موشک و بمب های هوایی به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را مسدود کرده است. دستور وزارت خارجه شش مجوز را که قبلاً به حالت تعلیق درآمده اند و طبق شبکه صلح و خلع سلاح ایتالیا تحویل بیش از 12700 بمب را پوشش می دهد ، سلب می کند. این مجوزها همچنین اصطلاحاً Mae 45560 هستند که دولت ماتئو رنزسی با آن چراغ سبز فروش تقریباً 20 هزار بمب Mk به عربستان سعودی با قیمت 411 میلیون یورو را روشن کرد. Fanpage.it وضعیت را با معاون جنبش پنج ستاره بررسی کرد جانا ار، که دسامبر گذشته قطعنامه ای به پارلمان ارائه كرد و از دولت خواست كه تعلیق صادرات به هر دو كشور را تمدید كند.

وزارت خارجه تصمیم گرفته است جلوی صادرات موشک و بمب های هوایی به عربستان سعودی را بگیرد. این راه حل شامل چه مواردی است؟

این قطعاً یک تصمیم بسیار مهم است و من بسیار خوشحالم ، زیرا این یک کار دو ساله است که امروز با لغو امتیاز تسلیحات عربستان سعودی و امارات متحده عربی به پایان می رسد. این یک پیام مهم سیاسی است که ایتالیا می دهد: نه به جنگ ، بلکه به صلح.

آیا ایتالیا به فروش سلاح های دیگر به عربستان ادامه می دهد؟

قطعنامه ای که من و همکارم Quartapelle ارائه کردیم خواستار توقف و برداشتن موشک ها و بمب های هوایی شد که بیشترین سلاح را در جنگ یمن دارند. با این حال ، باید گفت که این قطعنامه دولت را نیز متعهد می کند که این تعلیق را برای انواع دیگر تسلیحات نیز گسترش دهد. بنابراین واضح است که در صورت استفاده زیاد از سلاح های دیگر ، باید آنها را متوقف کرد. با این حال ، باید توجه داشت که از آنجا که نوع جنگ عمدتا توسط هوا انجام می شود ، قطعاً موشک ها و بمب های هوایی مهمترین نوع توقف هستند.

ایتالیا سی سال پیش قانونی را تصویب کرد که صادرات اسلحه به کشورهایی که حقوق بشر را رعایت نمی کنند ممنوع است. چرا جلوگیری از صادرات به عربستان اینقدر طولانی شد؟

بدیهی است که این یک سناریوی پیچیده است. ارگانی که مجوزهای صادرات اسلحه در ایتالیا را مدیریت می کند ، Uama (واحد مجاز سلاح) است که با قوانین بسیار سختگیرانه مجوز را صادر می کند. قوانین ما 185 سال 1990 را یک قانون بسیار سخت گیرانه می دانند ، اما یک تغییر پارادایم وجود دارد و این را باید به ویژه در آینده به خاطر بسپارید. جنگ ها قبلاً شامل دو جناح بود ، اما اکنون بحث درگیری ها یا عملیات صلح که اغلب نیز جنگ هستند ، افزایش یافته است. به طول انجامید ، اما این یک تصمیم سیاسی بسیار مهمی است که دولت می خواست اتخاذ کند: این اولین قدم مهم و ضروری است. می خواهم تکرار کنم ، یمن فقط یک کشور جنگ زده نیست ، و کشوری که یکی از بدترین بحران های انسانی را می بیند فرصتی برای از دست دادن ندارد.

آیا این تصادفی است که این تصمیم چند روز پس از بازگشت متئو رنزی از عربستان سعودی گرفته شده است؟

دوست دارم این دو مورد را از هم جدا کنم. ما در مورد کار دو ساله صحبت می کنیم. سیستم تعلیق ، ساخته شده پس از ترافیک 2019 ، در 21 ژانویه منقضی شد ، بنابراین بیایید در مورد چند روز پیش صحبت کنیم. از سرگیری قطعنامه مصوب دسامبر سال 2020 در آن روزها انجام شد.

آیا در مورد اقدام تازه امضا شده توسط جو بایدن نیز چنین است؟

بله ، شخصاً راضی هستم. من بسیار خوشحالم ، زیرا برای ایتالیا مهم است که در حال حاضر سیگنال مهمی در سطح اروپا ارائه دهد ، اما واضح است که این جنگ تنها در صورتی پیروز می شود که با هم بجنگیم. بیایید به سمت یک توقف به سمت این جنگ رسوایی برویم.

شما گفتید که این “اولین قدم برای توقف فروش اسلحه در کشورهای دیگر است.” مثلا؟

این بند بر صلح تأکید دارد ، که توسط قانون اساسی ایتالیا تحریم شده است. این انتخاب این اکثریت و این دولت است. واما صریحاً اظهار داشت كه صادرات اسلحه به كشورهایی كه درگیری دارند یا حقوق بشر را نقض می كنند وجود ندارد. من معتقدم که این فرصتی برای توجه بیشتر به کشورهایی است که در این موارد قرار دارند. بسیاری از من درباره مصر س askedال کرده اند و من اغلب وقت خود را صرف این موضوع کرده ام. از این نظر ، من می خواهم آن را فرصتی برای گشودن بدانم تا صادرات اسلحه در كشورهایی كه آشكاراً مخالف حقوق بشر هستند ، ارزیابی مجدد شود و متوقف شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *