[ad_1]

جهان

URL کوتاه

وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکن گفت که تهیه مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای ممکن است چندین هفته طول بکشد.

آنتونی جان بلینکن ، وزیر امور خارجه بایدن از 26 ژانویه ، گفت “رسیدن ایران به بمب اتمی فقط چند هفته طول می کشد.”

امیدهای بازگشت سریع ایالات متحده به برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) ، معروف به “توافق هسته ای با ایران” ، اخیراً با اختلافات میان تهران و واشنگتن که کدام کشور باید با امتیازات شروع کند ، ناکام ماند.

ایران ادعا می کند که ایالات متحده بیش از هر چیز باید تحریم ها را لغو کند ، زیرا آنها معاهده را یک جانبه ترک کردند ، در عوض ایالات متحده می گوید جمهوری اسلامی ابتدا باید به تعهدات امضا شده در این توافق نامه برگردد ، البته اکنون پاره شده است.

در او مصاحبه با همکاری آندره میچل برای NBC News ، بلینکن امروز هشدار داد که تولید مواد قابل شکافت کافی برای ساخت سلاح هسته ای در تهران ممکن است فقط چند هفته طول بکشد ، در حالی که از محدودیت های اعمال شده توسط این توافق پیروی نمی کند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت که اگر ایران قدمی عقب نشینی کند ، ایالات متحده مایل است به توافق هسته ای سال 2015 پایبند باشد و دولت جدید علاقه مند به همکاری با متحدان و شرکای آمریکایی برای رسیدن به ضرب الاجل و مهلت است توافقنامه “محکم تر” ، که شامل سایر موارد است.

تحت فشار در مورد اینکه آیا آزادی آمریکایی های در حال حاضر بازداشت شده شرط لازم برای توافق هسته ای گسترده است ، Blinken اظهار داشت:

“فارغ از هرگونه معامله ، این آمریکایی ها باید آزاد شوند. دوره. ما بر این اطمینان خواهیم داشت که آنها به این ترتیب به خانه خود بروند.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *