[ad_1]

واشنگتن – شش جمهوری خواه قبلاً گفته اند که در جریان استیضاح رئیس جمهور در کنگره رأی می دهند دونالد ترامپ محبوب دموکراتها. واشنگتن پس از حمله یک هفته پیش حامیان ترامپ در کاپیتول در حالت آماده باش است: گارد ملی با لباس رزمی ساختمان را محاصره کرده و مناطق اطراف آن را زیر نظر دارد. صدها سرباز شب را در ساختمان کنگره گذراندند و در اتاقها و راهروها روی زمین خوابیدند.

استنی هویر ، عضو مجلس نمایندگان در میان مردان گارد ملی که در پایتخت می خوابیدند ، روی زمین افتاده بودند
(afp)

امروز دومین پرونده استیضاح ترامپ است ، پرونده ای منحصر به فرد در تاریخ ایالات متحده: پرونده اول چند ماه پیش ، به اصطلاح اوکرایناگیت ، با هیچ چیز تمام شد. همچنین این اولین بار است که این روش به صورت دو حزبی ، توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان پشتیبانی می شود.

حمله پلوسی: “این خطرناک است و باید فوراً ترک شود”

نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان آمریکا در یک سخنرانی گفت: “ما نمی توانیم از تاریخ فرار کنیم.” “ما می دانیم كه رئیس جمهور ایالات متحده یك قیام ، یك شورش مسلحانه برانگیخته است … او باید برود. این خطری آشکار و قریب الوقوع برای ملتی است که همه ما دوستش داریم. رئیس جمهور باید توسط سنا محاکمه و محکوم شود ، این یک راه حل قانون اساسی است که اطمینان حاصل خواهد کرد که جمهوری از دست این مرد مصمم است که چیزهای مورد علاقه ما را نابود کند و ما را کنار هم نگه دارد … دموکرات ها و جمهوری خواهان ، لطفاً وجدان خود را زیر سوال ببرید و به این س answerالات پاسخ دهید: آیا جنگ دموکراسی رئیس جمهور با قانون اساسی مطابقت دارد؟ آیا سخنان وی و جمعیت جرم و جنایت بود؟ آیا ما نباید قسم بخوریم که طبق قانون اساسی برای محافظت از ملت و دموکراسی خود در برابر اشتها و جاه طلبی های مردی که ثابت کرده است تهدیدی اساسی برای آزادی ، حکومت و قانون است ، محافظت می کنیم؟ پلوسی زنان و مردان هجوم به کنگره را “نه وطن پرست ، بلکه تروریست” خواند.

مک کانل از استیضاح حمایت می کند ، اما نه به طور رسمی

رهبر اکثریت در سنای آمریکا ، میچ مک کانل، شعبه ای از کنگره را برای جلسه اضطراری در مورد روند استیضاح ترامپ تشکیل نمی دهد. او آن را برمی گرداند Cnn cاو به منابع جمهوری خواه استناد می کند. بنابراین سنا در روز جمعه یا تقریباً مطمئناً قبل از 19 ژانویه ، یک روز قبل از آغاز به کار رئیس جمهور فعلی ، دوباره تشکیل نخواهد شد ، جو بایدن. اما طبق گفته مک کانل نیویورک تایمز و Cnn ، از استیضاح ، هرچند به صورت خصوصی حمایت می کند ، زیرا این روند ترامپ را از آینده سیاسی و قدرت وی بر حزب جمهوری خواه محروم می کند

تعداد جمهوری خواهانی که به “آری” رأی می دهند به شش نفر افزایش می یابد

“رأی مخالف این استیضاح رأیی است که خشونت غیرقابل قبولی را که شاهد بوده ایم به رسمیت می شناسد. و این صدایی برای بخشش بی عملی رئیس جمهور ترامپ است. او حمله را محكوم نكرد و هنگام له شدن نمایندگان نظم ما ، تقاضای كمك كرد. کشور ما به رهبر احتیاج داشت و رئیس جمهور ترامپ در وظیفه ای که قسم خورده بود ناکام ماند. من به مقالات استیضاح رای مثبت خواهم داد. با این بیانیه ، مورد استقبال تشویق دموکرات ها ، نماینده جمهوری خواهان در مجلس ، دن نیهاوس، رای به نفع کیفرخواست ترامپ را اعلام کرد. وی ششمین جمهوریخواه است که این انتخاب را انجام داده است.

ورق لیز چنی

از جمله مشهورترین آنها لیز چنی ، حزب شماره 3 مجلس و دختر دیک چنی رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش است: “من به جایی نمی روم ، این صدای وجدان است که در کنفرانس ما مواضع مختلفی وجود دارد. اما ملت ما پس از جنگ داخلی با بحران سازمانی بی سابقه ای روبرو است “، وی در پاسخ به همکارانی که پس از اعلام رأی دادن به استیضاح از وی خواستند کناره گیری کند ، گفت.

واکنش رئیس جمهور

دونالد ترامپ – که به گفته همکارانش روز را در کاخ سفید پس از بحث در مورد اخراج خود در تلویزیون گذراند ، اما بدون توییتر ، که حساب خود را پاک کرد – در اخبار فاکس، نزدیکترین ایستگاه تلویزیونی ، خواستار “انتقال مسالمت آمیز” شد و از همه آمریکایی ها و فن آوری بزرگ خواست “اوضاع را آرام کنند”. وی گفت: “با توجه به اخبار احتمالی تظاهرات جدید.” اخبار فاکس “لطفا از خشونت ، بی نظمی یا تخریب استفاده نکنید.”

به گفته منابع آگاه ، ترامپ او به ویژه از موقعیت خود به نفع استیضاح بسیار تلخ بود لیز چنی، مقام سوم حزب جمهوری خواه در مجلس

مک کارتی: “ترامپ بدون گناه نیست ، اما استیضاح یک اشتباه است”

رهبر جمهوری خواه در مجلس ، کوین مک کارتی، دونالد ترامپ گفت که او “مسئول” حمله 6 ژانویه به پایتخت است و “باید فورا جمعیت را محکوم کند.” با این وجود وی با بیان اینکه استیضاح ترامپ باعث شکاف بیشتر کشور خواهد شد ، افزود: “من فکر می کنم استیضاح رئیس جمهور در چنین مدت کوتاهی اشتباه باشد. تحقیق انجام نشده است هیچ جلساتی برگزار نشد “. او آن را برمی گرداند Cnn

یکی از سازمان دهندگان رالی در واشنگتن ، “کمک از 3 Gop منتخب”

علی اسکندر، مروج جنبش توقف سرقت ، ادعا می كند كه تظاهراتی را در كپیتول هیل در تاریخ 6 ژانویه با سه جمهوریخواه ترتیب داده است ، اندی بیگز ، مو بروکس است Paul A. Gosar، همه طرفداران سرسخت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای “فشار آوردن حداکثر به کنگره هنگام رای دادن” برای تأیید پیروزی بایدن. هدف این بود که “قلب و ذهن جمهوری خواهانی را که در داخل بودند تغییر دهیم و آنها را وادار کنیم صدای غرش بلند ما را بیرون بشنوند.” این سه نماینده جمهوری خواه تحت فشار ، از هرگونه ارتباط و یا کمک الکساندر امتناع ورزیدند ، اما در شبکه های اجتماعی ، چندین پست و فیلم نشان دهنده ارتباط بین نمایندگان و فعال راستگرای بود.

کوشنر از برقراری ارتباط ترامپ در سیستم عامل های افراطی جلوگیری کرد

جارد کوشنر برای جلوگیری از این امر مداخله کنید دونالد ترامپ، توسط توئیتر و سایر رسانه های اجتماعی مهم ممنوع شد ، شروع به استفاده از سیستم عامل های عزیز برای افراط گرایان ، مانند Gab ، برای برقراری ارتباط با طرفداران خود کرد. آنرا گزارش کن Cnn با استناد به دو منبع داخلی توضیح می دهد که مشاور رئیس جمهور و داماد به همراه معاون رئیس ستاد ، دن اسکاوینو، برای جلوگیری از دستیاران دیگر ترامپ مانند رئیس ستاد وی ، مداخله کرد جانی مک کانتیکه در عوض در آن جهت کار می کرد.

Airbnb رزروها در واشنگتن را در روزهای تسویه مسدود کرد

Airbnb رزروهای واشنگتن را در هفته افتتاحیه لغو خواهد کرد جو بایدن. غول اجاره ای همچنین امکان ساخت جدید در منطقه را مسدود می کند. این تصمیم “در پاسخ به درخواست مقامات محلی ، ایالتی و فدرال” برای عدم بازدید از شهر در روزهای آینده بود ، Airbnb گزارش داد که “برخی افراد” را از طریق سیستم عامل خود در ارتباط با اعتراضات خشن کاپیتول ممنوع کرده است.

بیش از 20،000 نگهبان برای روستای بایدن

انتظار می رود بیش از 20،000 مرد گارد ملی برای واگذاری جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در واشنگتن مستقر شوند. رابرت کونتی، رئیس پلیس پایتخت فدرال ایالات متحده ، به نقل از Cnn. وی افزود ، آمار نهایی “در چنین شرایطی هرگز آنقدر زیاد نیست” ، توسط سرویس مخفی ، آژانس مسئول امنیت روسای جمهور اعلام خواهد شد. رئیس پلیس اعتراف کرد که نگران آنچه او “تهدید بزرگ امنیتی” خواند ، بوده است. وی تأكید كرد: “من قبل از امروز نگران بودم ، این آخر هفته و بعد خواهم بود.”

گوگل تبلیغات سیاسی را قبل از حل و فصل متوقف می کند

گوگل بین 14 تا 21 ژانویه قبل از مراسم تحلیف جو بایدن کلیه تبلیغات سیاسی را متوقف کرد.

خودکشی یکی از متهمان حمله به پایتخت

کریس استنتون، یکی از مردان متهم به اعتراض در پایتخت ، خودکشی کرد. رسانه های آمریکایی در این باره گزارش دادند و خاطرنشان كردند كه استانتون جان خود را در خانه اش در آلفارتا ، جورجیا گرفت. پلیس دو اسلحه نیمه اتوماتیک در خانه وی پیدا کرد.

وی مردی را تهدید کرد که پلوسی و شهردار بوثر را به قتل می رساند

کلیولند مردیت جونیور، مردی که در روز حمله به کنگره با سلاح و 100 قبضه مهمات در واشنگتن دستگیر شد ، بر روی تلفن همراه خود پیام نوشت و تهدید به کشتن پلوسی و شهردار پایتخت فدرال ، موریل بوئزر. گزارش ها ، می تواند در اسناد دادستان ارسال شده به دادگاه برای تأیید دستگیری خوانده شود Cnn. به گفته دادستان ، مردیت پیام هایی نوشت که در آن در مورد “جنگ” علیه نمایندگان مجلس صحبت کرد و تهدید کرد که “واشنگتن را محاصره خواهد کرد”. در یک لحظه ، شاید از ترس گرفتار شدن توسط پلیس ، او نوشت: “من غیر مسلح هستم … تا زمانی که به من دستور داده نشود ، شلیک نمی کنم.”

اف بی آی 170 تحقیق درباره طرفداران ترامپ را کشف کرده است

FBI تحقیق درباره حداقل 170 نفر را که به عنوان هواداران ترامپ شناخته شده اند و چهارشنبه گذشته به کپیتول هیل حمله کردند ، آغاز کرده است. به گفته بازیگر ، و در برابر خشن ترین آنها ، اتهامات حمله و توطئه برای فعالیت خرابکارانه رسمیت خواهد یافت. دادستانی از واشنگتن ، مایکل شروین. سرانجام ، صدها نفر پس از پایان بررسی FBI بیش از 100000 عکس و فیلم از شورش ها ، که بسیاری از آنها توسط خود مهاجمان گرفته شده اند ، متهم می شوند. “مقیاس این تحقیق ، در این مورد ، نه تنها در تاریخ FBI ، بلکه شاید در وزارت دادگستری واقعاً بی سابقه است. شروین در یک کنفرانس خبری گفت: “کاپیتول ، از داخل و خارج ، به صحنه جرم تبدیل شده است.”

تام هنکس ستاره نمایش تلویزیونی مگا برای روز افتتاحیه

کمیته تسویه حساب بایدن بجای رقصهای شخصی شخصی و رویدادهایی که با اهدا کنندگان ، لابی گران و سیاستمداران در روز سوگند برگزار می شود ، یک ویژه برنامه تلویزیونی را برای شب بازیگری 20 ژانویه آماده می کند. او آن را می نویسد از نظر سیاسی استناد تونی آلن، رئیس کمیته این رویداد تلویزیونی در زمان نخست از “قهرمانان آمریکایی” که در خط مقدم مقابله با بیماری همه گیر خدمت می کنند ، تجلیل خواهد شد. نمایش “جشن آمریکا” توسط تام هنکس و توسط Abc ، Cbs و Nbc اما نه روباه. برنامه 90 دقیقه ای در میان مهمانان خواهد بود ، جاستین تیمبارلاک است جان بن جووی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *