[ad_1]


شش ماه پیش ، در 4 آگوست سال 2020 ، بیروت توسط ویران شدانفجار که منجر به کشته شدن حدود 200 نفر ، زخمی شدن 7000 نفر دیگر شد.
انفجار اصلی ، که در ساعت 18:08 رخ داد ، مربوط به 2750 تن نیترات آمونیوم است که توسط دولت لبنان در سال 2014 از کشتی M / B Rhosus توقیف شد ، بدون اقدامات امنیتی تا روز فاجعه در بندر ذخیره شده است …
این انفجار توسط یک م Instituteسسه ژئوفیزیکی آمریکایی USGS به عنوان یک رویداد لرزه ای به بزرگی 3.3 ریشتر کشف شد ، در حالی که رصدخانه لرزه نگاری اردن آن را معادل زمین لرزه ای به بزرگی 4.5 ریشتر طبقه بندی کرد.
این انفجار واژگون اتومبیل ها و ساختمانهای ویران شده با قاب فولادی شد و بخشی از خط ساحلی آسیب زیادی دید. شاهدان می گویند در طی 10 کیلومتری خانه ها آسیب دیده است: حداقل 300،000 آواره شدند.

بیروت 6 ماه پس از انفجار

عکس توسط AppleMark / Ansa

شش ماه بعد ، در قسمت آسیب دیده از انفجار بیروت ، به نظر می رسد زمان متوقف شده است: ساختمانهای ناودانی هنوز در آنجا هستند و مکانهای بازسازی برای راه اندازی مجدد تلاش می کنند.

مانند بسیاری از کشورهای جهان ، لبنان نیز با موج دوم عفونت های جدید ویروس کرونا سر و کار دارد ، که در اواخر ژانویه حدود 6000 مورد در روز به اوج خود رسید و در مجموع بیش از 3000 نفر را به کام مرگ کشاند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *