[ad_1]

گردان های عزدین القسام، دست مسلح به حماس، آنها ادعا کردند پرتاب شش موشک به اورشلیم. با به صدا درآمدن هشدارها و تخلیه مقامات از شهر قدیمی ، یکی از آنها به خانه ای در حومه شهر آسیب رساند. آنها از این سازمان روشن کردند که “این یک پاسخ به پرخاشگری و جنایات علیه شهر مقدس و تسلط بر مردم ما در منطقه شیخ جارا و سی مسجدالاقصی. این پیامی است که دشمن باید آن را به خوبی درک کند. اگر ادامه دهید ، ما ادامه خواهیم داد. اگر شما متوقف شوید ، ما متوقف خواهیم شد. ” و آنها قتل نه نفر را محکوم می کنند ، از جمله سه بچه، در غزه به دلیل حملات اسرائیل. اما تل آویو انکار می کند: “کشته شدن بر اثر شلیک نامناسب تروریست ها.” در همین حال ، صدای آژیرهای ضد موشکی در سراسر اورشلیم پیچید و پلیس تصمیم به این کار گرفت مردم را به دیوار غربی تخلیه کنید از شهر قدیمی حتی معاونین کنست، پارلمان اسرائیل سالن دادگاه و ساختمان را ترک کرد. “حماس از خط قرمز عبور کرده است. اسرائیل با نیروی زیادی حمله خواهد کرد ، ما حملات به خاک خود ، پایتخت ، شهروندان و سربازان خود را تحمل نمی کنیم. نخست وزیر در پاسخ گفت: “کسانی که به ما حمله کنند ، هزینه زیادی را پرداخت خواهند کرد.” بنیامین نتانیاهو.

درگیریها در سراسر شهر بین معترضین فلسطینی که روزها با معترضین مخالف بودند ادامه دارد. بیگانگی از دست شهرک نشینان اسرائیلی در قسمت شرقی شهر مقدس، و پلیس حتی امروز نیز حوادث جدیدی اتفاق می افتد اسپلاناد مساجد، با انتشار از سنگ ها با کدام عوامل واکنش نشان می دهند نارنجک خیره کننده است گلوله های لاستیکی. آنجا هلال احمر وی گفت که حداقل 305 نفر در این درگیری ها زخمی شده اند که 7 نفر از آنها جدی بودند.

با وجود حضور گسترده عوامل در تجهیزات شورش، به دلیل خشونت ثبت شده در روزهای اخیر ، درگیری ها از ساعت 8 صبح به وقت محلی از سر گرفته شد سنگ انداختن به تظاهر کنندگان که شب را در مجموعه مقدس شهر گذراندند. توهین آمیز ، که پلیس با استفاده از آن پاسخ داد نارنجک خیره کننده و گلوله های لاستیکی.

مقامات هلال احمر گفتند که از 305 زخمی ، هفت نفر وخیم هستند ، در حالی که بیش از 220 نفر در بیمارستانی در بیت المقدس شرقی یا بیمارستان صحرایی مستقر در نزدیکی محل اعتراض بستری شده اند. طبق گزارش رسانه ها از بیمارستان الماكاسد در بیت المقدس شرقی حالت اضطراریدر حالی که فلسطینیان مجروح در درگیری با پلیس اسرائیل به اقدامات خود ادامه می دهند. وی گفت: در میان کسانی که در چند روز گذشته درگیر بودند یونیسف، بسیاری وجود دارد فرزندان: “در دو روز گذشته ، 29 کودک فلسطینی در بیت المقدس شرقی ، از جمله در شهر قدیمی و محله شیخ جارا. هشت خردسال در همین حال ، فلسطینی ها بودند دستگیر شد. در میان مجروحان حتی یک کودک یک ساله نیز وجود داشت. برخی از کودکان که برای معالجه به بیمارستان منتقل شدند از ناحیه سر و ستون فقرات آسیب دیدند. آنها گفتند: “یونیسف گزارش هایی دریافت کرده است که امکان آمدن آمبولانس به محل برای کمک و تخلیه مجروحان وجود ندارد و یک کلینیک در محل مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.” تد چایبان، مدیر منطقه ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا ، ه لوسیا علمی، نماینده ویژه آژانس در فلسطین.

رئیس پلیس اسرائیل ، کوبه شبتایی، به مأموران دستور داد تا تظاهرکنندگان محلی را “با مواد پراکنده از تظاهرات استفاده کنند. پلیس و نیروهای مرزی – بیانیه مطبوعاتی اضافه شده توسط رسانه ها – اکنون متعهد به پایان دادن به خشونت ها در کوه معبد (یا مسجد اسپلاناد ، ویراستار) و سایر مناطق شهر قدیمی هستند.

نخست وزیر در حال خروج ، بنیامین نتانیاهو، گفت که نبرد مداوم “برای روح اورشلیم” “مبارزه همیشگی بین مدارا و عدم تحمل ، بین خشونت وحشیانه و حفظ قانون و نظم است.” و سپس به دفاع از سلب مالکیت و کار پلیس ادامه داد: “عناصری که می خواهند حقوق ما را مصادره کنند ، ما را وادار می کنند تا مانند موقعیتی که پلیس اکنون پشتیبانی می کنیم ، به موقعیتی قدرتمند برسیم. فقط حاکمیت اسرائیل آزادی عبادت را برای همه مجاز می داند. تصاویر رسانه های جهانی – او نتیجه گرفت – تحریف شده و اوضاع را جعل می کند. در پایان ، حقیقت پیروز خواهد شد.

ولیسازمان ملل با دبیرکل در کنار ملت فلسطین ایستاده است آنتونیو گوترش که “نگرانی عمیق خود را از ادامه خشونت در بیت المقدس شرقی اشغالی و همچنین اخراج احتمالی خانواده های فلسطینی از خانه هایشان در محله های شیخ جرا ابراز داشت ؛ و سیلوانوسوی در یادداشتی از سخنگوی اسرائیل “خواستار شد توقف تخریب و تخلیه، مطابق با تعهدات خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه. مقامات اسرائیلی باید حداکثر خویشتنداری و احترام به حق آزادی اجتماعات مسالمت آمیز را داشته باشند. “

حسین الشیخ، یکی از اعضای تشکیلات خودگردان ملی فلسطین (PNA) ، در توییتر صحبت کرد “حمله جنایی” از اسرائیل: “کاخ ملی فرهنگ ،” وی افزود ، “تمام امکانات پاسخگویی به این تجاوز جنایی علیه مقدسات و ساکنان را ارزیابی می کند.” در همین حال ، سخنگوی حماس، سامی ابو زهری، به شعله های آتش شورشی ضربه زد ، و از مردم فلسطین خواست تا به پا خیزند و به تظاهرکنندگان بپیوندند تا با مصادره در اراضی اشغالی مخالفت کنند. “آنچه در آن اتفاق می افتد مسجدالاقصی این یک کشتار واقعی و یک جنایت جنگی است. ما از مردم خود می خواهیم که به خیابان ها بیایند و در برابر اشغالگر بایستند. ” بنابراین مقدمات تظاهرات جدید در امتداد مرز بین نوار و اسرائیل در حال انجام است ، کامیون های پر از لاستیک که قبلاً به سمت مرز حرکت کرده اند. لاستیک ها در اختیار تظاهرکنندگان قرار گرفتند تا بسوزند و بدین ترتیب چشم سربازان اسرائیلی در آن طرف سد دود مسدود شد.

و دقیقاً از نوار غزه، سنگر جنبش ، شلیک موشک به خاک اسرائیل ادامه دارد. همیشه مطابق رادیو نظامی، بعد از دیروز سه شلیک انجام شد: “موشک ، ظاهراً توسط باتری رهگیری شد گنبد آهنین“، وی تصریح کرد. قبل از آن ، آژیرهای زنگ هشدار به صدا درآمدند سودروت. در طول شب موشکهای دیگری از غزه شلیک شد و اسرائیل با اصابت حماس به آنها واکنش نشان داد. زوج گردان های القدس، بال مسلح از جهاد اسلامی، اعلام کرد که شروع می شود 30 موشک Sderot.

به دنبال این حوادث ، نیروهای امنیتی در تل آویو ایست بازرسی ترانزیت را بستند ارز و مناطق ماهیگیری در برابر غزه. علاوه بر این ، ارتش اسرائیل تصمیم گرفته است برخی جاده ها و مناطقی را که در مجاورت مانع امنیتی غزه و لغو قطارهای بین اشکلون و بیر شووا لغو می شوند ، مسدود کند. انگیزه این تصمیم “وضعیت فعلی” حوادث اورشلیم و تهدیدهای حماس بود. همچنین از غیرنظامیان خواسته شد “از توقف در نزدیکی جاده ها و مناطق مجاور نوار خودداری كنند.” شهر ساحلی اشکلون ، فاصله کمی از غزه ، به روی همه باز شد پناهگاه های موشکی عمومیوی گفت: هرچند در این زمینه درخواست رسمی دریافت نکرده ایم ، اما تصمیم داریم در این زمینه با اقدامات احتیاطی بیش از حد اقدام کنیم. تومر گلم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *