[ad_1]

جهان

URL کوتاه

جیکوب آنتونی چانسلی ، شهروند آریزونا ، که بدون پیراهن به کنگره واشنگتن هجوم برد و در کنار سایر طرفداران ترامپ لباس شامی پوشید ، پس از احساس خیانت توسط بت خود ، پیشنهاد داد تا در دادگاه استیضاح آینده رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ شهادت دهد.

وکیل این مرد ، آلبرت واتکینز ، به آسوشیتدپرس گفت که موکل وی ، معروف به جیک آنجلی یا شمن QAnon ، قبلاً “به شدت ترامپ معتاد شده بود”. اما اکنون وی پس از امتناع از بخشش وی و سایر شرکت کنندگان در حمله 6 ژانویه به پایتخت ، از رئیس جمهور سابق ناامید شده است.

واتکینز گفت: “او احساس کرد رئیس جمهور به او خیانت کرده است.”

به گفته چانسلی ، حداقل چهار معترض دیگر که به آشوب واشنگتن متهم شده اند ، می گویند که آنها از ترامپ دستور گرفته اند.

به عنوان مثال ، شخص شمع QAnon به بازرسان گفت كه “به درخواست رئیس جمهور ، كه از همه” میهن پرستان “دعوت كرد تا در 6 ژانویه وارد واشنگتن شوند ، به كاخ پایتخت رفت. نقل شده از آسوشیتدپرس.

وكیل این شخص تأكید كرد كه در جلسه دادرسی استیضاح ترامپ ، كه برای اوایل فوریه برنامه ریزی شده بود ، مهم بود كه سناتورها صدای شخصی را كه انگیزه رئیس جمهور سابق بود ، بشنوند.

© REUTERS / استفان کیث

جیکوب آنتونی چانسلی ، معروف به جیک آنجلی اهل آریزونا ، در حالی که حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن ، 6 ژانویه 2021 جمع می شوند ، با چهره ای به رنگ پرچم آمریکا نقاشی می شود.

پیش از این ، واكینز اطمینان داده بود كه موكل وی از اینكه در شورش ها شركت كرده است “بسیار پشیمان است” و “به خود اجازه داد كه در تصمیم گیری هایی كه نباید اتخاذ كند فریب داده شود.”

رئیس جمهور پیشین آمریکا هرگز پیشنهادی به طرفداران خود نداده است طوفان کردن پایتخت ، واقعاً آنجاست او پافشاری کرد برای اعتراض “مسالمت آمیز و میهن پرستانه” و پس از ورود به کنگره در یکی از آخرین توییت های خود ، از آنها خواست که به خانه خود بروند. با این وجود ، دموکرات ها اصرار داشتند که ادعاهای بی شمار ترامپ درباره بی نظمی در انتخابات ریاست جمهوری “باعث” این آشوب ها شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *