[ad_1]

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، دستگیری فعال الکسی ناوالنی را غیرقابل قبول خواند و از مقامات روسیه خواست که وی را آزاد کنند.

ناوالنی امشب برمی گردد پلیس زندان FSIN روسیه گفت از آلمان به روسیه و در فرودگاه بازداشت شد.

میشل در پست توئیتری خود نوشت: “دستگیری الکسی ناوالنی هنگام ورود وی به مسکو غیرقابل قبول است. من از مقامات روسیه می خواهم که وی را فوراً آزاد کنند.”

تو

بعلاوه ، وزارتخانه های خارجه لیتوانی ، لتونی و استونی از مسکو خواستند فوراً ناوالنی را آزاد کند ، با این فرض که اگر وبلاگنویس آزاد نشود ، باید “اقدامات محدود کننده را در نظر بگیرد”.

رئیس جمهور لهستان ، آندره دودا در توییتر خود نوشت اقدامات مقامات روسی علیه ناوالنی “فقط می تواند عواقبی در روابط جامعه بین المللی با این کشور داشته باشد.”

وزارت امور خارجه اتریش نیز با ابراز “نگرانی عمیق” از بازداشت ناوالنی و خواستار آزادی فوری وی ، خواستار “تحقیق کامل و مستقل در مورد سو assass قصد به جان وی” شد.

در چند روز گذشته ناوالنی به او خبر داده بود قصد بازگشت در 17 ژانویه در روسیه اعلام شد و FSIN اعلام كرد كه چون دادگاه برای تصمیم گیری درباره تغییر احتمالی مجازات تعلیقی كه با توجه به “تخلفات عمدی” مكرر رژیم مشروط به آن تحمیل شده است ، تصمیم خود را متوقف خواهد كرد.

ناوالنی گیرنده دو جمله شرطی است. اولین مورد ، در مورد پرونده Kirovles ، تصور می کند که بیش از 16 میلیون روبل (حدود 150،000 یورو) اختلاس شده است. مورد دوم ، در مورد ایو روشه ، سوisa استفاده بیش از 30 میلیون روبل (حدود 300 هزار یورو).

همچنین در ماه دسامبر ، کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه افتتاح یک پرونده جنایی جدید علیه ناوالنی را به عنوان یک کلاهبرداری گسترده اعلام کرد. به گفته محققان ، از 588 میلیون روبل (بیش از 6 میلیون یورو) جمع شده در قالب کمک های مالی برای پروژه های خود ، ناوالنی بیش از 356 میلیون روبل (حدود 4 میلیون یورو) برای اهداف شخصی هزینه می کند.

ناوالنی ، معالجه در آلمان و بازگشت به روسیه

الکسی ناوالنی امروز پس از پنج ماه اقامت در آلمان به روسیه بازگشت و پس از بیمار شدن در 20 آگوست و پرواز از تومسک به مسکو برای معالجه انتقال یافت.

پس از فرود اضطراری در Omsk Navalny ، وی در بیمارستانی در شهر سیبری بستری شد. پس از آنکه پزشکان روسی موفق به نجات جان وی شدند ، در تاریخ 22 آگوست با تصمیم خانواده برای ادامه توانبخشی در کلینیک Charitè ، وی با هواپیمای پزشکی به آلمان منتقل شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *