[ad_1]

بروکسل 2021 به عنوان مالمو 2020 و مانند لندن 2011 و پاریس 2005: کلانشهرهای جهان وطن ، یا بهتر بگوییم شهرهای جهانی ، ثروت عظیمی را تولید و متمرکز می کنند که کل سرعت اقتصاد ملی به عملکرد آنها بستگی دارد و شهرت آنها به طور دوره ای توسط شورش های شهری ، بمب گذاری ها ، جنگ های داخلی مولکولی و خصومت های جنایات سازمان یافته آلوده می شود.

بروکسل مانند مالمو ، لندن و پاریس ، زیرا در پشت پنجره های پر زرق و برق شهرهای نمونه ، که به وضوح در رفاه همه جا نفوذ کرده است و جایی که همه فرصت تغییر (برای بهتر) وجود خود را دارند ، هزاران تناقض ناشی از مدل های فعالیت های تولیدی وجود دارد که تحرک نامتقارن اجتماعی و مدلهای ناموفق ادغام را که جوامع موازی ایجاد می کنند ، خصومت بین قومی را تشدید می کنند و استقرار رادیکالیسمهای سیاسی و مذهبی را تسهیل می کنند ، ارتقا دهند.

طغیان خشم از محله یهودی نشینان ، کل اروپای غربی را تحت تأثیر قرار می دهد ، از آلمان به فرانسه، عبور از کنار سوئد، اتریش، هلند است کشور پرتغالو با توجه به افزایش دفعات و خشونت ، باید با آنها همانطور که هست رفتار شود: یک مسئله امنیتی درجه یک. آخرین قسمت از شورش گتو در 14 ژانویه در بروکسل ، پایتخت بلژیک و مقر نهادهای اصلی اروپا و با یک بولتن نظامی به پایان رسید.

روز درگیری ها

در اواخر بعد از ظهر 14 ژانویه ، خیابان های پایتخت بلژیک به گرداب خشونت شدید فرو رفت ، حداقل پانصد نفر، جنگ چریکی شهر را در میان اعتراض توسط زندگی سیاه مهم است و سایر مازاد کارها علیه کار پلیس متهم به قتل یک جوان 23 ساله ، ابراهیما باریو به طور کلی ، وحشی گری سیستمی و نژادپرستی علیه جوامع عرب و زیر صحرای.

به احتمال زیاد ، شورش ها از قبل آماده شده بودند: شورشیان در واقع سلاح های مختلف نامناسب ، به ویژه سنگ ، ترقه سنگین و کوکتل مولوتف داشتند و علاوه بر این ، در حالی که برخی از آنها درگیر پلیس ضد شورش بودند ، گروه دوم به یک ایستگاه پلیس حمله کردند و آن را سوزاندند.

پادشاه فیلیپ، که اتومبیل وی توسط پلاک شناسایی شد و همانطور که توسط عکس ها و فیلم ها مستند شده است ، برای مدت چند دقیقه قربانی یک درگیری شد ، محافظت از خشم شورشیان توسط طناب پلیس. هزینه شب درگیری ها سنگین است: 116 دستگیری ، 5 افسر پلیس زخمی شده است.

ماشه تفنگ

ریشه خشم در قلب جنگ چریکی شهری در 14 ژانویه عمیق است و به وجود یک “بلژیک مضاعف” مرتبط است که در آن دو واقعیت ضد پدایی به زور با هم همزیستی می کنند: یک مرکز غنی ساخته شده توسط اروپایی ها برای اروپایی ها و یک حومه فقیرنشین ساخته شده توسط اروپایی ها برای جمع شدن مهاجران از خاورمیانه ، شمال آفریقا و آفریقای جنوبی مرکز و پیرامون با هم ارتباط برقرار نمی کنند ، به زبانهای مختلف صحبت می کنند ، مذاهب مختلف را بیان می کنند و هنگام ملاقات با یکدیگر برخورد می کنند.

جلسه ای که منجر به برخورد شد. این اتفاق در روز 9 ژانویه رخ داد ، همان لحظه ای که همه چیز شروع شد. امروز بعد از ظهر ، در میدان دو نورد در بروکسل ، ابراهیم باری، 23 ساله ، از نژاد جنوب صحرای ، توسط گشت متخلف دستگیر شد “اقدامات لازم در زمینه بحران سلامت” و برای بررسی متوقف شد.

کنترل منحط می شود خیلی سریع: از باری ، وقتی از او توضیح خواسته شد ، خود را به بیرون کشیدن تلفن همراه خود محدود می کند تا از پلیس فیلمبرداری کند و سپس ، هنگامی که به او دستور داده شد خود را با کارت شناسایی شناسایی کند ، با یک تلاش غیرمنتظره برای فرار واکنش نشان می دهد. دقیقاً به همین دلیل ، باری پس از دستگیری به اداره پلیس منتقل خواهد شد: رفتار مشکوک وی.

حدود یک ساعت پس از دستگیری ، وی با تماس تلفنی از پلیس خواستار کمک اضطراری شد: باری بیهوش شد ، بیهوش شد و مأموران قادر به احیای او نبودند. منتقل شده بهبیمارستان در سنت ژان بیهوش (و با برخی کبودی ها) ، در ساعت 8.22 از ایست قلبی اعلام شده است که فوت کرده است. بقیه موارد در حال حاضر تاریخچه یا بهتر از همه اخبار هستند و کمیسیونی در حال تحقیق درباره آنچه اتفاق افتاده است گرفتگی که مسئول تأیید یا رد نتایج اولین کالبد شکافی خواهد بود.

بلژیک نامرئی

بروکسل مانند پاریس نوشته شده است و در واقع اعداد در دست است ، شبح جنگ داخلی ناشی از تنش های بین قومی همچنین به نظر می رسد که بر قلب تپنده اتحادیه اروپا معلق است. بین سالهای 2011 و 2020 درصد بلژیکی قومی کاهش یافته است از کل جمعیت ، از 74.3 to به 67.9 going ، یک رویداد است که بیشتر به دلیل افزایش جمعیت از مراکش ، فرانسه و ترک تبار.

در هر صورت ، ترکیب هویت بلژیک بسیار متنوع تر است و به دلیل یک واقعیت بسیار ساده از آمار و سرشماری جلوگیری می کند: مانند فرانسه ، جمع آوری داده ها درباره قومیت و مذهب ممنوع است. از آنتورپ تا بروکسل ، محله های چند قومی به سبک مولنبیک جایی که بلژیکی ها اقلیت گروه اقلیت را نشان می دهند و جایی که زبان بین المللی عربی است.

این محله های یهودی نشین چهره بلژیک نامرئی است ، حاشیه فراموش شده توسط بقیه افراد جامعه ، محکوم و محصور در یک کشور از تفکیک فضایی اجتماعی ، و سو mal نیت آنها از جرم و تروریسم تغذیه می کند. مجموعه ای از چهره های مشهور این بین الملل جهادی در مولنبیک ، مشهورترین منطقه ممنوع دسترسی بلژیک متولد ، بزرگ شده و یا ماندگار شدند: حسن الحسکی (بمب گذاری های مادرید در سال 2004) ، مهدی نمووش (حمله به موزه یهود) از بروکسل از سال 2014) ، برادران عبدسلم، محمد آبرینی و عبدالحمید ابو (حملات در پاریس در 13 نوامبر 2015).

گذشته از تروریسم ، بلژیک نامرئی همچنین محل شورش هایی مانند حادثه 14 ژانویه است. در 11 آوریل ، منطقه اندرلخت ، حومه بروکسل ، او تمام شب در کانون توجه بود پس از مرگ یک جوان 19 ساله مغربی به نام عادل. نوجوان که به سد روروک مخصوص بچه خود دوید ، در تعقیب و گریز تصادف کرد. حتی در آن زمان پلیس به نژادپرستی متهم شد و حومه شهر منفجر شد. شب قیام با سوختن اتومبیل ، چندین زخمی و بیش از چهل دستگیری به پایان رسیده بود.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *