[ad_1]

JPEG - 23.9 کیلوبایت
رئیس جمهور ایران شیخ حسن روحانی شریک قدیمی اسرائیل بوده است. او می خواهد ایران را به نقش “ژاندارم منطقه ای” بازی کند که در زمان خاندان پهلوی بازی کرد.

دولت شیخ حسن روحانی و پاسداران انقلاب بسیار خصمانه هستند. ولی امر به رئیس جمهور بستگی ندارد ، بلکه مستقیماً به رهبر ، آیت الله علی خامنه ای بستگی دارد.

پروژه رئیس جمهور روحانی: سرمایه داری و امپریالیسم منطقه ای

شیخ روحانی و آیت الله خامنه ای به روحانیون شیعه تعلق دارند اما به محافظین انقلاب که سرباز هستند ، تعلق ندارند.

پاسداران انقلاب شاگردان امام روح الله خمینی هستند. آنها می خواهند انقلاب ضد امپریالیستی را انجام دهند و جهان را از امپراتوری آنگلوساکسون (ایالات متحده آمریکا + انگلیس + اسرائیل) ، که این همه رنج ها را برای ایران به وجود آورده است ، آزاد کنند. آنها هیچ ارتباطی با نیروهای مسلح منظم ایران ندارند که در عوض به رئیس جمهوری اسلامی بستگی دارند و فقط می خواهند از کشور دفاع کنند.

در طول جنگ طولانی که عراق از طرف ایالات متحده برای ایران اعلام کرد ، شیخ روحانی ، نماینده مجلس ، در واشنگتن برای تهیه اسلحه در ازای آزادی گروگان های آمریکایی در لبنان لابی کرد. بعداً اسرائیل با او تماس گرفت تا کشور را به سلاح های قدرتمند مجهز کند. روحانی ، مربی خود ، حجالاسلاما اکبر هاشمی رفسنجانی را درگیر ماجرا کرد. آنها با هم تجارت تجارت اسلحه بین ایران و کنترا را سازمان دادند که موجب ننگ انقلابیون نیکاراگوئه و ثروت رفسنجانی ثروتمند بود.

خیلی بعد ، به عنوان بخشی از مذاکرات مخفی جدید با ایالات متحده در عمان ، آیت الله خامنه ای روحانی را برای جانشینی رئیس جمهور محمود احمدی نژاد برگزید. روحانی در جریان مبارزات انتخاباتی خود را به عنوان حامی سرمایه داری نوپای مالی معرفی کرد و گفت ایران باید از تأمین بودجه انقلاب های خارجی دست بردارد ، حتی اگر شیعیان مانند حزب الله لبنان را در اختیار داشته باشند ، بنابراین تضمین های مورد نظر ایالات متحده و اسرائیل را ارائه می دهد.

وی پس از انتخاب بلافاصله طبق دستورالعمل های دریافت شده از آیت الله خامنه ای با واشنگتن مذاکره کرد. روحانی می خواست نقش “ژاندارم منطقه ای” را در آن زمان كه امپراتوری انگلیس و ساكسون به شاه رضا پهلوی سپرده بود ، پوشش دهد. نقشی که بعداً متعلق به عراق صدام حسین و سپس عربستان سعودی بود. از آنجا که این هدف کاملاً در تضاد با میراث آیت الله خمینی بود ، ایران و ایالات متحده مذاکرات را به عنوان گفتگوهایی با هدف پایان دادن به برنامه هسته ای ایران ارائه دادند. در جلسات ژنو ، که به سرعت به توافق هسته ای 2013 منجر شد ، سایر اعضای دائمی شورای امنیت و همچنین آلمان نیز اذعان کردند. آلمان ، چین ، فرانسه ، انگلستان و روسیه تعجب نکردند ، زیرا شناخته شده بود که از سال 1988 ، ایران تحقیقات در مورد سلاح های کشتار جمعی را کنار گذاشته است. سال بعد برای گفتگوهای دو جانبه بین تهران و واشنگتن مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان روحانی با احتیاط سفیر ایران در دمشق تماس گرفت و بودجه سوریه را قطع کرد. فقط محافظان انقلاب برای حمایت از ناتو و جهادگران باقی مانده بودند. معامله مورد توافق 5 + 1 در وین در 14 ژوئیه 2015 امضا شد.

ضمناً ، شیخ روحانی با اتریش برای صادرات گاز ایران به اروپا مذاکره کرد و این به ضرر روسیه بود. با این حال ، این توافق نامه هرگز اجرا نشد.

فقط در جریان مبارزات انتخاباتی دوم برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 بود که روحانی نقشه خود را آشکار کرد: بازگرداندن امپراتوری صفوی. وی بار دیگر با احتیاط عمل کرد و انتشار اتاق فکر خود را به امانت سپرد و به سخنان امام خمینی (ره) متوسل شد. امپراتوری صفوی تکیه اصلی مذهب تشیع بود. روحانی “ایران بزرگ” شامل لبنان ، سوریه ، عراق ، ایران و آذربایجان بود که همگی تابع اقتدار رهبر انقلاب بودند.

عواقب پروژه رئیس جمهور روحانی

متن بلافاصله توسط انیس ناچاچی به عربی ترجمه شد و باعث ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه گسترده شد. در واقع ، آذربایجان تقریباً به طور کامل شیعه است ، اما سایر کشورهایی که در این پروژه ذکر شده اند ، نیستند.

- در لبنان ، حزب الله بین دبیرکل حیسان نصرالله ، طرفدار خط ملی گرایی لبنان و معاون وی ، شیخ نعیم قاسم ، که به جای آن پروژه شیخ روحانی را تحسین می کرد ، تقسیم شدیدی داشت.

- در سوریه ، جایی که شیعیان اقلیت کوچکی هستند ، رئیس جمهور بشار اسد (خود شیعه ، اما عمیقاً سکولار) با تظاهر به نادیده گرفتن همه چیز خشم خود را مهار کرده است.

- در عراق ، شیعیان که اکثریت هستند اما در درجه اول ملی گرا هستند ، در بیشتر موارد – از جمله مقتدا صدر – به عربستان سعودی سنی روی آورده اند.

- در ایران ، ژنرال سپاه پاسداران کاظم سلیمانی به بزرگترین رقیب رئیس جمهور روحانی تبدیل شده است.

- در آذربایجان ، یک کشور شیعه و ترک ، طبقه حاکم به ترکیه روی آورد ، و سپس جنگ علیه ارمنستان را آغاز کرد.

در این سناریو ، رئیس جمهور دونالد ترامپ توافق هسته ای 5 + 1 (JCPoA) را شکست. برخلاف قرائت وقایع رخ داده توسط اروپای غربی ، رئیس جمهور آمریکا نمی خواست کار “صلح طلبانه” سلف خود باراک اوباما را از بین ببرد ، بلکه مخالف سازماندهی مجدد منطقه ای بود که پروژه روحانی پیشنهاد می کند: شام برای ایران ، قفقاز برای ترکیه . تنها معیار کاخ سفید جلوگیری از جنگ های جدید بود که مستلزم استقرار نیروهای آمریکایی بود.

در پایان سال 2017 ، تفاوت بسیار محسوس بین سطح زندگی خانواده های اعضای دولت روحانی و جمعیت باعث ناآرامی های گسترده ای شد. رئیس جمهور پیشین احمدی نژاد در آن شرکت کرد و هم روحانی بود و هم جیدا. سرکوب وحشتناک بود. تعداد کشته ها ، شاید هزار مورد زیاد بود و اعضای سابق کابینه احمدی نژاد به جرایم ناشناخته مخفیانه محاکمه و به زندان سنگین محکوم شدند.

پرزیدنت ترامپ در تلاش برای نشان دادن اینکه واشنگتن دیگر سنی ها را علیه شیعیان یا حتی اعراب علیه پارسی ها رو نمی کند ، دستور کشته شدن مهمترین رهبران نظامی در هر دو اردوگاه را صادر کرد: خلیفه سنی ابوبکر البغدادی از داعش و شیعه ژنرال کاظم سلیمانی از نیروهای القدس.

به این ترتیب ، ترامپ ثابت کرد که ایالات متحده هنوز ارباب منطقه است. اما ناخواسته ، او طرفدار اردوگاه شیخ روحانی در ایران بود ، که از هیچ تلاشی برای محکوم کردن “شیطان بزرگ” دریغ نکرد و مصطفی الکاظمی رئیس اطلاعات عراق را به همدستی با ایالات متحده متهم کرد. به جز ، هنگامی که القاسیمی چند هفته بعد به نخست وزیری در بغداد منصوب شد تا در میان اولین کسانی باشد که به او سلام و تبریک می گوید.

سپس دوستان اسرائیلی شیخ روحانی ژنرال محسن فهری زاده ، دانشمند هسته ای و از همراهان ژنرال سلیمانی را کشتند. بدین ترتیب بال خمینی گردن زده شد.

رئیس جمهور روحانی و اسرائیل

رئیس جمهور روحانی آماده است تا آذربایجان را در ازای شام ترک کند. او می تواند روی کمک اسرائیل حساب کند ، که برخلاف ایمان گسترده در غرب ، با دشمن ، متحد دیرینه اش فاصله زیادی دارد.

همانطور که گفته شد ، روحانی اولین تماس اسرائیلی ها در ماجرای ایران و کنترا بود.

روحانی هنوز نیمی از خط لوله گاز Elat-Ascalona را با پایانه های متصل که برای اقتصاد اسرائیل ضروری است ، اداره می کند. در پایان سال 2017 ، کمیته امور خارجه و دفاع کنست تصمیم گرفت هر نشریه ای را در این زمینه به 15 سال زندان محکوم کند.

و روحانی همیشه به طور دوره ای برادر بنیامین نتانیاهو ، ایدو ، نمایشنامه نویس مشهور را که در ایالات متحده ، اسرائیل و ایران ، کشورهایی که در آنها زندگی می کند ، زندگی می کند ، پذیرایی می کند.

شیخ روحانی امروز امیدوار است که انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده به وی امکان انجام این پروژه را بدهد. بازیابی توافق هسته ای جعلی ضرورتی نخواهد داشت ، کافی است که به تهران اجازه داده شود “ژاندارم منطقه” باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *