[ad_1]

شی جین پینگ یک عمل شورش چند جانبه را در داووس مجازی می خواند

توسط پپه اسکوبار.

شی جین پینگ ، نخست وزیر چین ، توانست تضاد بین آرامش نسبی آسیا و هرج و مرج در مراکز اصلی قدرت غرب را نشان دهد.
برنامه مجازی داووس سرانجام ، از دوشنبه تا جمعه این هفته ، که توسط مجمع جهانی اقتصاد (WEF) تبلیغ می شود ، آغاز شد.

نه ، این مرمت بزرگ نیست. حداقل الان نه. این برنامه پیش از اوج بزرگ شدن مجدد در نشست ویژه سالانه GEF است که بهار سال آینده در سنگاپور برگزار می شود.
موضوع برنامه 2021 است “یک سال مهم برای بازیابی اعتماد به نفس.”

حالا چه! داووس ، ما یک مشکل داریم: اعتماد جلب می شود ، هرگز ساخته نمی شود.

در هر صورت ، اگر ما در مورد داووس صحبت می کنیم ، اعتماد باید همیشه منجر به – چیز دیگری شود – تنظیم مجدد عالی ، در اینجا در یک ویدیوی TikTok پر شده است با شعارهای جذاب مانند “داشبورد جدید برای اقتصاد جدید” یا “افراد مناسب ، در مکان مناسب ، در زمان مناسب”.
پیام “درک کردن ، فعال کردن ، درگیر شدن” است ، که با وقاحت از تیموتی لیری از دهه 60 گرفته شده است.
ظاهراً تهیه کنندگان این ویدئو موفق نشده اند که کمپین روابط عمومی آنها به طور غیرمستقیم اعتراف کند تقلب در انتخابات و سانسور گسترده در شبکه های اجتماعی.
دستورالعمل روابط عمومی باید برای رد این تصور غالب که همه چیز حول زن و مرد داووس می چرخد ​​که به دلیل نابرابری جهانی ثروت از بین می روند ، مبارزه کند در حالی که آنها مشتاق گروهی از جامعه شناسان جامعه عالی از میلیاردرهای نخبه هستند.
جلسات ادامه دارد.

داووس سومکیت

این قرارداد اجتماعی جدید شماست (ایجاد شده در داووس).

در روز اول ، گروه راهبر در مورد چگونگی بازگرداندن رشد ، به بخشهای دولتی و خصوصی در مورد چگونگی ایجاد “دستور کار جدید اقتصادی” مشاوره داد. الهیات تسکین دهنده یک امر عادی بود.

جلسات برنامه GEF نمی تواند این ضرورت آهن را برآورده کند: انفجار نظم اقتصادی لیبرال قدیمی تحت یک پد استتار سبز ، تحت هدایت حکمای خود خوانده و فروپاشی افراطی که از ثروتمندترین افراد جهان هستند ، تحولی که فقط از این 0 سود خواهد برد ، 0001٪ از بشریت.

Great Reset یک حرکت هماهنگ افراد ارگانیک به نفع بیش از 99٪ نیست. این امر به ناچار منجر به تکنوفئودالیسم خواهد شد ، همانطور که گفتم. هر كلاوس شواب ، سخنگوی راونسبورگ و رهبر عالی داووس ، در نوشته های خود اصرار داشت كه “شما چیزی نخواهید داشت”.

نمودار GEF – “ده پیامد احتمالی برای جهان” – در حقیقت باید به عنوان اهداف نهایی “بزرگ سازی مجدد” تعبیر شود. این یک هشدار نیست: این نقشه راهی است که در انتظار ما است.
جلسه ای درباره پیشرفت قرارداد اجتماعی جدید با بحث در مورد “سرمایه داری سهیم” مخلوط شد. این یک پیام PR هوشمندانه است – چه چیز دیگری – برای کتاب جدید شواب: ” اشتراک سرمایه داری “ ، که یک اقتصاد جهانی “پایدارتر ، پایدارتر و فراگیرتر” را ترویج می کند و – چه چیز دیگری – “یک قرارداد اجتماعی کاملاً مشخص” را پشتیبانی می کند که به “دولت ها ، مشاغل و شهروندان اجازه می دهد تا بهترین نتایج را بدست آورند”.

بنابراین در اینجا نحوه کار آن آمده است. ما اعتماد به نفس پیدا نمی کنیم: ما آن را بازیابی می کنیم (مورب های مورب من). این اعتماد در قرارداد اجتماعی متأثر می شود ، امری که کاملاً برای Reset بزرگ ضروری است. برای فروش این “قرارداد اجتماعی” جدید به مردم ، این مسئله ارائه یک تصویر جهانی جدید به توربو سرمایه داری است ، آن “سرمایه داری با سهام” ، یا آن سرمایه داری با چهره ای انسانی.

مجمع جهانی اقتصاد

حتی یک کلمه در مورد Great Reset به عنوان مکانیزمی برای گسترش بی حد و حصر قدرت شرکتهای بزرگ ، تأمین / خدمت به 0.0001٪ از جمعیت ، که هرگز و هرگز عواقب رکود بزرگ را متحمل نخواهند شد.

استخوان تا استخوان ، این یکی از موضوعات اصلی انقلاب صنعتی چهارم است: تثبیت ، خرد کردن و رهبری توده های طبقه کارگر در اقتصاد بی ثبات غول گرایی که توسط رهبران “باهوش عاطفی” اداره می شود.
چه کسی او را هدایت می کند ، مردی است که نیم قرن پیش او را ربوده است: رئیس جدید ، همان رئیس قبلی است (با رئیس جدید ، همان رئیس قدیمی دیدار کنید).
سیاست واقعی خیره کننده

هنوز مشخص نیست که چین ، روسیه و ایران – سه حاکم واقعی این “دنیای شجاع جدید” و موضوعات اصلی ادغام تدریجی اوراسیا – در برابر “بازنشستگی بزرگ” ضد حرفه ای هستند.
در این مخلوط سمی چیزی پیدا نمی کنیم جز رئیس جمهور شی جین پینگ ، رهبر ابرقدرت نوظهور جهانی. به جای حقایق کنجکاو درباره Reset ، سخنرانی او در دستور کار در داووس یک چرخش واقعی سیاسی بود (آنها انتظار نداشتند ، ویراستار)

وی تأكید كرد كه “ایجاد زنجیره های كوچك ملتها یا شروع یك جنگ سرد جدید ، طرد ، تهدید یا ارعاب دیگران ، تحمیل عمدی تداركات ، ایجاد اختلال یا تحریم ، و ایجاد انزوا یا ایجاد فاصله ، فقط جهان را به سمت تفرقه و حتی در مقایسه با آن سوق خواهد داد (.. .) ما در جهانی تقسیم شده نمی توانیم با چالش های مشترک روبرو شویم و تقابل ما را به بن بست می رساند. “
Xi را می توان با Her Schwab همسو دانست. نه دقیقا. به این موضوع اشاره کنید راه حل های وضعیت فعلی ما باید چند جانبه باشد. اما نکته اصلی نحوه استفاده از آنها از نظر ژئوپلیتیکی است.
مشخص نیست که دولت جدید ایالات متحده – امپریالیست های بشردوستانه ، الیگارشی های دموکرات ، بیگ تک ، بیگ فارما ، بیگ مدیا – چگونه به درخواست شی پاسخ خواهند داد: “رویکرد گمراه کننده در تضاد و تقابل ، چه به شکل جنگ سرد ، باید باشد؟ اگر این یک جنگ ، یک جنگ تجاری یا یک جنگ فناوری باشد ، این در نهایت به منافع همه طرفها آسیب می رساند (…) تفاوت به خودی خود نگران کننده نیست. نگرانی استکبار ، تعصب و نفرت است.

پد هلی کوپتر برای بانکداران مرکزی

وی بر یک تعریف ساده از چند جانبه گرایی تأکید کرد:

“پرداختن به روابط بین الملل از طریق مشورت و تصمیم گیری درباره آینده جهان با هم (…) درخواست همسایه برای تنها رفتن به انزوای استکبار همیشه ناکام خواهد بود.”

آنچه Xi بار دیگر بر آن تأكید كرد ، تضاد كامل بین آرامش و ثبات نسبی (كنفوسیوس) آسیا و هرج و مرج آتشفشانی است كه مراكز اصلی قدرت در غرب را در برگرفته است. روشی که این – در اصطلاح واقعی – با بهترین دنیای شواب متناسب است ، “کار در حال انجام” خواهد بود. اکنون، شما فقط قانون شورش های چند جانبه را در داووس مطالعه کردید.
تمام جنوب جهان توجه دارند و گوش خوبی برای شنیدن دارند.

پپه اسکوبار

منبع: https://asiatimes.com

ترجمه لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *