NEWS

[ad_1]

خواستار ابطال تصمیم سلف خود ، دونالد ترامپ است

الجزایر به مانور خود برای تضعیف تمامیت ارضی مراکش ادامه می دهد و بی فایده تلاش می کند تصمیم ایالات متحده در مورد حاکمیت پادشاهی بر صحرا را باطل کند.
همانطور که توسط رسانه های محلی گزارش شده است ، روز سه شنبه گروه های پارلمانی الجزایر مجلس شورای ملی و شورای ملت با ارسال نامه ای به رئیس جمهور جدید ایالات متحده جو بایدن ، خواستار تغییر تصمیم سلف خود ، دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت مراکش بر صحرا شدند: در این نامه اشاره شده است كه فرمان ترامپ اصول آمریكایی را در این زمینه نقض می كند و به مستأجر جدید كاخ سفید یادآوری می كند كه صحرا از سال 1963 توسط سازمان ملل به عنوان قلمرو غیر خودمختار طبقه بندی شده است. ، حق تعیین سرنوشت مردم ، که یک اصل تاریخی ایالات متحده و یک هنجار اساسی در حقوق بین الملل است.

در حقیقت ، به رسمیت شناختن صحرا از سوی آمریکا تصمیمی است که توسط یک کشور مستقل اتخاذ شده است ، همانطور که برخی منابع توضیح می دهند ، نه پارلمان الجزایر و نه ژنرال های حاکم بر الجزایر نمی توانند کاری انجام دهند. علاوه بر این ، برای دهه ها ، الجزایر بارها فریاد زده است که در جنگ صحرا شرکت نکند.
در این نامه ، قانون گذاران عمداً از ذکر این نکته صرف نظر کردند که تصمیم ایالات متحده صرفاً موضع قاطع آمریكا در سالهای اخیر با هدف گنجاندن استانهای جنوبی در برنامه ها و توافق نامه های ایالات متحده با پادشاهی مراكش است. بنابراین ، تصمیم ترامپ یک فرمان ریاست جمهوری است که توسط ثبت فدرال منتشر شده است ، و نه یک موقعیت شخصی رئیس جمهور است که به عنوان یک سند رسمی شورای امنیت در شش زبان رسمی سازمان ملل در میان کشورهای عضو سازمان ملل توزیع شده است. در واقع ، این متن بار دیگر حمایت ایالات متحده از “پیشنهاد استقلال خودمختار جدی ، معتبر و واقع بینانه برای مراکش به عنوان تنها مبنای راه حل عادلانه و پایدار مناقشه صحرا” را تأیید می کند.

© حق چاپ LaPresse – پخش ذخیره شد

2021-02-05T17: 16: 45 + 01: 00

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *