[ad_1]

با انتخاب ج. بایدن به عنوان رئیس کاخ سفید ، فشارها بر روی بانجا لوکا ، بلکه همچنین بر بلگراد ، بازتر و شدیدتر می شود. پشتیبانی از حمله به صربستان نیز از طریق اتحادیه اروپا از طریق M. Lajcak در بروکسل ، مقام اتحادیه اروپا ، که به تصمیمات مورد نظر آلمان در مورد وضعیت کوزوو و RS نزدیکتر است ، می آید. رابط اتحادیه اروپا و ایالات متحده قصد دارد از صربستان به عنوان آزمایشگاه استفاده کند. این مسکو را مجبور کرد تا سیاست های بالکان خود را در قبال کشورهای متحد سنتی مرتب کند.


مسکو هر حرکتی را از غرب دنبال می کند ، خصوصاً در رابطه با رفتار با متحدان سنتی. همانطور که او بارها گفته است ، صرب ها مردمی برادرانه هستند. رئیس دولت روسیه و نزدیکترین دستیاران وی در مورد حوادث اخیر و راه های جلوگیری از تلاش مجدد بایدن و غرب برای سرقت مجدد صرب ها ، با رهبران صربستان در تماس مداوم بوده اند. پوتین برای آنها پیام واضحی ارسال کنید که می گوید: ‘من اجازه نمی دهم که بایدن یا شخص دیگری ستون فقرات صربستان را بشکند ‘“یک منبع صربستانی با استناد به کرملین از محافل دیپلماتیک به تلگراف گفت.

وزیر صربستان نناد پوپوی؟ ، او بیان کرد: “… روسیه تاکنون قوی ترین پشتیبانی ما در جنگ برای محافظت از کوزوو و متوهیا و دفاع از جمهوری صرب بوسنی بوده است.

دوباره به فشار برای لغو توافق دیتون ، با حمایت بایدو دموکرات ها ، منجر به بسته شدن Srpska Srpska بازگشت ، و این موضوع در جلسه اخیر نزدیکترین دستیار پوتین بود. سرگئی لاوروف ، s میلوراد دودیک. و سپس از بانا لوکا ، دیپلمات روسی گفت که مسکو هیچ انحرافی از توافق نامه های بین المللی ، مانند سند دیتون را قبول نمی کند. همزمان، پوتین و لاوروف تأکید کنید که در مسئله کوزوو ، همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد باید از این امر تبعیت کنند قطعنامه 1244.

در گفتگو با روزنامه تلگراف صربستان، نناد پوپوویچوزیر نوآوری و توسعه فناوری تأکید می کند که شکی نیست که تغییر دولت در واشنگتن تأثیر منفی بر منافع صربستان در بالکان خواهد داشت: “بازگشت کنندگان به کاخ سفید و وزارت امور خارجه ایالات متحده بیشتر مشاغل خود را بر این اساس بنا نهاده اند که صرب ها مسئول همه چیز هستند. من انتظار فشار را دارم ، اما شرایط مطلوب این است که این دوره دهه 1990 نیست و صربستان در جهان نه منزوی ، نه ضعیف و نه یک قطبی است. این به ما فرصت مانور می دهد ، زیرا این بار مشارکت هایی داریم که مطمئناً فضای بیشتری برای مبارزه برای منافع ما فراهم می کند و در اینجا بیش از همه به روسیه فکر می کنم ، که قوی ترین پشتیبانی ما در جنگ برای حفظ کوزوو به عنوان بخشی از آن بود. از صربستان و برای محافظت از جمهوری سرپسکا. روسیه هرگز نخواهد توانست بی تفاوتی نسبت به گسترش ناتو در بالکان را برآورده کند. صربستان با حمایت روسیه در تلاش است تا موقعیت خود را در صحنه بین المللی تقویت کند. من عمیقا اطمینان دارم که رهبری صربستان از منافع ملی و ملی ما به بهترین شکل محافظت خواهد کرد. ” وزیر گفت.

همچنین Живадин вичованович، یک سفیر سابق یوگسلاوی گفت: ” با وجود تهدیدات تجزیه جمهوری سرپسکا و اشغال کوزوو و متوهیا ، روسیه دائماً به تحمیل حاکمیت و تمامیت ارضی صربستان متعهد خواهد بود. من نمی دانم پوتین و لاوروف چند بار باید تکرار کنند که فقط آن تصمیماتی که اعمال می شوند برای صربستان قابل قبول هستند. قطعنامه 1244 شورای امنیت سازمان ملل، که باید مورد احترام واقع شود و همه باید این واقعیت را بپذیرند که روسیه منطق جدایی طلبی را تأیید نخواهد کرد. این نه تنها برای دوستی و برادری تاریخی بلکه برای منافع روسیه نیز است.

مسکو قصد ندارد در سطح بین المللی اشتباه کند و تجزیه طلبی را در قلمرو خود ارتقا دهد. و او هرگز در برابر گسترش ناتو در بالکان دریغ نخواهد کرد. بلگراد برای ادغام اروپا باید برای کوزوو و متوهیا ، همراه با R. Srpska ، بجنگد و روسیه همیشه از آن حمایت خواهد کرد به صربستان اجازه نخوردن ستون فقرات را نخواهد داد. “، او نتیجه گرفت جووانوی؟.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *