روابط بین الملل در حاشیه شرقی قاره کهن با فعالیت های یک مشارکت اخیراً تاسیس شده متزلزل می شود ، که پتانسیل بزرگی را نشان می دهد و با بلند پروازی هایی که بین بوقلمون است اوکراین. رابطه ای که به سطح یک رابطه شبه همزیستی رسیده باشد با تأیید متولد می شود اتحاد. اتصال اروپایی است ایالات متحده و برای یک هدف استراتژیک خاص: (بیشتر) کاهش تأثیر روسیه بین بالکان ، اروپای شرقی و دریای سیاه.

هماهنگی و مشترک بین چشم اندازها و منافع بین آنها ولادیمیر زلنسکی است رجب طیب اردوغان به طور قابل توجهی در تکمیل پر کردن نقاشی که با آن شروع به نقاشی کرد کمک کرد یورو میادانو امروز ، هفت سال پس از این وقایع ، آینده کیف بیش از هر زمان دیگر به زبان صحبت می کند ، ترکی. در واقع ، روابط بین دو کشور نزدیک ، پایدار و چند بخشی است که توسط آن گسترش می یابد دین به سیاست خارجی، و خوشمزه ترین – و کشنده ترین میوه را در یک زمینه خاص تولید می کند: صنعت نظامی.

جنیسرهای آسمانی کیف را فتح می کنند

نیروی دریایی اوکراین یک تیم بدست خواهد آورد هواپیماهای بدون سرنشین نظامی بلوک تاکتیکی بایراکتار 2 (TB2) در سال 2021. این خبر در روز 27 ژانویه توسط خبرگزاری Ukrinform تأیید شد و اثبات – دیگری – قدرت و سلامت عالی همکاری ترکیه و اوکراین است.

Bayraktar TB2 ، جنیسرهای آسمان ، کشندگی و کارایی را در تئاترهای مختلف نشان داد ، حتی اگر حوزه واقعی درگیری قره باغ بود، و آنها یکی از دستاوردهای عالی صنعت دفاعی ترکیه ، محصول بایکار هستند. در حالت فعلی ، هواپیماهای بدون سرنشین برای بهبود توانایی حمله نیروی دریایی اوکراین چه در خشکی و چه در آبها عمل خواهند کرد.

پیام می تواند پیوند داده شود ، اما نمی گوید معامله ای که مربوط به نوامبر گذشته است و به سفارش پنج بایراکتار TB2 از ارتش اوکراین. ماه گذشته یا اکتبر ، وزارتخانه های دفاع دو کشور برای تقویت همکاری در تولید نظامی تفاهم نامه ای را امضا کردند که از جمله تولید همزمان هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماها را هدف قرار داد.

جذابیت جنیکرهای اوکراین از آسمان چیز جدیدی نیست. در سال 2019 ، پس از یک جلسه شبیه سازی با هدف آزمایش توانایی های این سلاح ، دولت اوکراین تصمیم به خرید دوازده مورد گرفت و علاوه بر این ، UKrspetsexport برای بهبود روابط با بایکار تشویق شد تا بتواند تولید مشترک در این سرزمین را آغاز کند.

هواپیماهای بدون سرنشین ، اما نه تنها

نفوذ یانشیاران آسمانی به نیروهای مسلح اوکراین در چارچوب وسیع تری از مشارکت چندسطحی اوکراین و ترکیه قرار دارد. همکاری در صنایع نظامی ، دفاعی و هوافضا نقشی اساسی در این مشارکت دارد ، و ارقام آن را تأیید می کنند: تا به امروز ، ژانویه 2021 ، دو کشور در حال توسعه بیش از سی پروژه در مناطق فوق هستند.

این لیست طولانی شامل فعالیت ها و اهدافی است که به طریقی مشخص برجسته می شوند: تولید مشترک آنتونوف An-178 ، ساخت کرورهای کلاس آدا با فناوری ترکیه در کارخانه کشتی سازی در اوکان ، همکاری در تحقیقات فضایی فرازمینی و توافق اقتصادی اقتصادی سال گذشته امضا شد. دسامبر ، برای ارتقا the تبادل و گردش محصولات نظامی.

دلایل مشارکت

آنچه ترکیه به طور عالی در دادگاه سابق کرملین تلاش می کند انجام دهد روشن است: تعمیق شکاف با روسیه ایجاد شده توسط Euromaidan و تسریع در انتقال اوکراین به یک مدار اروپایی-آمریکایی ، با توجه به نقش آن در روند. موقعیت ژئواستراتژیک تحت پوشش و آشکار پویایی شناسی.

اهداف ترکیه برای این کشور نباید منحصراً با اصطلاحات ضد روسی خوانده شود ، زیرا آنها بخشی از یک زمینه گسترده تر از مخلوط کردن توسعه استراتژیک هستند. عثمانی نو ، پان ترکیسم است جهانگردی، که آنکارا را در تمام مناطقی که زمانی تحت تأثیر مستقیم یا غیرمستقیم دروازه بزرگ ، از بالکان تا قفقاز تا آسیای میانه بودند ، به شدت در معرض دید قرار داده است.

اگر برنامه نئو امپراتوری آنکارا موفق شود ، نه تنهااتحادیه اروپا این در قاره خود به یک بازیکن جزئی تبدیل خواهد شد ، اما روسیه همچنین شاهد کاهش قابل توجه دسترسی خواهد بود.

دلایل اوکراین به همان اندازه عملی است: ترکیه ممکن است کلید تسریع در روند رهایی روسیه باشد ، و خود را برای ورود به مدار غرب آماده می کند. جستجوی همکاری مفید برای هدف فوق الذکر باعث شده است که رهبری اوکراین فصلی از فعالیت های پیشرانانه را در دفاتر قدرت های اصلی منطقه آغاز کند ، مثل لهستان، و می تواند به کشور اجازه دهد سرعت عضویت در اتحادیه اروپا را تسریع کند در اتحاد آتلانتیک.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *