[ad_1]

انقباض اقتصادی بسیار شدید در بخش شیلات پس از خروج لندن از بازار واحد ، اما دولت جانسون آن را به حداقل رساند. زنگ خطر بخش.

صحبت از 1 میلیون پوند خسارت روزانه برای صنعت ماهیگیری انگلستان است. بنابراین ، بخشی که به شدت برای خروج لندن از اتحادیه اروپا تلاش می کند ، هزینه محصولات Brexit را که بین سفارشات از دست رفته با کشورهای عضو به دلیل تاخیر بیش از حد در گمرک سقوط کرد ، برای محصولات کاملاً تازه می پردازد. .

دیگر در اتحادیه اروپا وجود ندارد ، روش های دیوان سالاری صادراتی متعددی (به علاوه موارد مربوط به کالاهای فروخته نشده) وجود دارد و نمایندگان صنعت ماهیگیری می گویند که بدون کمک فوری دولت ، “قربانیان” به زودی در میان شرکت ها حساب می شوند.

صنعت ماهیگیری در مرکز مصالحه در آخرین لحظه بین مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا و انگلیس بود. بر اساس این توافق نامه ، انگلیس 25 درصد از سهمیه ماهیگیری اتحادیه اروپا را پس می گیرد ، با تغییرات تدریجی طی پنج و نیم سال.

اما ماهی در روزهای اخیر به سرعت و به طور تصادفی پوسیده نمی شود ، کارآفرینان نارضایتی خود را احساس کرده اند ، که بدون پاسخ مناسب و خاص می تواند به اعتراضات سرانجام ختم شود.

اما دولت محافظه کار نخست وزیر جانسون این مشکل جدی را کم اهمیت جلوه می دهد. وزیر در پارلمان در وست مینستر گفت: “نکته اصلی این است که ما ماهی خود را پس گرفتیم.” یعقوب ریس-موگپنجشنبه ، 14 ژانویه ، اضافه کرد که “اکنون آنها ماهی بریتانیایی هستند و به همین دلیل ماهی های بهتر و شادتری هستند.”

با این حال شاید این اظهار شتابزده توسط سر لیندسی هویل ، رئیس مجلس عوام بیان شده باشد ، وی در پاسخ گفت: “به طور واضح هیچ مدرک بزرگی وجود ندارد” برای اثبات نظرات مقامات اجرایی.

در حالی که برخی از نمایندگان انگلیس از “بهمن اسناد” و “بوروکراسی ناشیانه” توسط شرکت های ماهیگیری رنج می برند ، فرگوس یوینگ وزیر کشاورزی اسکاتلند گفت ماهیگیران اسکاتلندی برای جلوگیری از سیستم دیوان سالاری صادرات به اتحادیه اروپا ، صید ماهی خود را در دانمارک انجام می دهند. اکنون پیشنهاد می دهد.

دشواری های بخش شیلات که از همان اوایل رها شدن انگلیس از بازار واحد اروپا (از اول ژانویه) نشان داده شد ، مانعی برای دولت لندن است که همیشه از فرصت های اضافی ماهیگیران انگلیس با Brexit با ارزش بیش از 750 میلیون پوند حمایت کرده است. (برای بخشی که در حال حاضر حدود 1 میلیارد پوند هزینه دارد).

از طرف خود ، بوریس جانسون ، نخست وزیر اصرار داشت که این تاخیرها “فقط موقتی” بوده و قول داد که دولت انگلیس به شرکت های ماهیگیری زیان ده خسارت بدهد. مقامات اجرایی همچنین قول داده اند 100 میلیون پوند در نوسازی صنعت ماهیگیری سرمایه گذاری کنند.

جیمز ویترز از اسکاتلند Food & Drink در مورد “شروع وحشتناک بسیاری از شرکت های تولید ماهی در اسکاتلند و سایر صادرکنندگان مواد غذایی” صحبت کرد. “برخی از محموله ها به اتحادیه اروپا رسیده اند ، اما با سرعت کمتری و با دشواری. بسیاری از آنها کمتر از 10٪ آنچه معمولاً انجام می دهند می فروشند. ” وی افزود: “با این حال ، دیگران دریافتند كه درهای اتحادیه اروپا كاملاً بسته شده است.”

“این باعث ایجاد یک بحران مالی واقعی برای برخی شده است. مخلوطی از سردرگمی بوروکراتیک و سیستم های شکسته رایانه ای بسیاری از تجارت را فلج کرد. یا در چند روز آینده راه حل هایی وجود خواهد داشت ، یا ضررهای دائمی خواهد داشت. “[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *