[ad_1]

این یک روز بسیار خاص است که در واشنگتن برگزار می شود ، جایی که هزاران نفر از طرفداران آن دونالد ترامپ. هدف این است که بتوان از تصویب این رأی ، که ترامپ و مردمش آن را “غیرقانونی” و نتیجه تقلب در انتخابات توصیف کردند ، جلوگیری کرد ، حتی اگر هرگز اثبات نشده باشد. هنگامی که معترضین به ترامپ در واشنگتن تلاش کردند خود را به پایتخت نشین برسانند ، با پلیس درگیر شدند ، تنش ها افزایش یافت. کنگره برای تصویب آرا College کالج انتخاباتی تشکیل می شود و منجر به پیروزی دموکرات ها می شود جو بایدن. معترضان طرفدار ترامپ مخالف تصویب مصوب در نزدیکی کاخ سفید بودند ، جایی که سرمایه دار خیلی مهم آنها را ترغیب کرد به سمت پایتخت حرکت کنند.

بنابراین هواداران به سمت پایتخت حرکت کردند و درگیری شدیدی با پلیس داشتند. سپس ساختمان بسته و قفل شد. مجلس سنا بحث در مورد تصویب رای کالج انتخابات را متوقف کرد. پلیس کاپیتول گفت که “تهدید داخلی ساختمان” وجود دارد و از همه می خواهد “به نزدیکترین دفتر پناه ببرند”. جلسه تصویب رای دانشکده انتخابات برای انتخابات ریاست جمهوری متوقف شد. CNN توصیف کرد معترضین حامی ترامپ به معنای واقعی کلمه از پله ها ، تراس ها و دیوارهای ساختمان بالا می روند. وی افزود ، پلیس گاز اشک آور شلیک کرد. کاپیتول قفل شده است.

پلیس کاپیتول در واشنگتن دستور تخلیه برخی از ساختمان های کنگره را صادر کرده است. ساختمان اداری کانن هاوس و ساختمان کتابخانه کنگره تخلیه شدند. بلافاصله مشخص نشد که علت تخلیه دقیقاً چیست. ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی معترضین را نشان می دهد که معترضین با افسران کاپیتول در حالی که پلیس برای جلوگیری از آنها فلفل را شلیک می کند ، بحث می کنند.

در همین حال ، مایك پنس معاون رئیس جمهور آمریكا بیانیه ای صادر كرد و گفت كه علی رغم فشار دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این كشور ، “اختیارات قانون اساسی” در رد رای حوزه انتخابیه به جو بایدن را ندارد این بیانیه اندکی قبل از نشست کنگره در یک نشست مشترک ، که پنس ریاست آن را بر عهده خواهد داشت ، صادر شد و با اعلام پیروزی بایدن در آخرین انتخابات ریاست جمهوری پایان می یابد. محتوای بیانیه نظر کارشناسان قانون اساسی را تأیید می کند: معاون رئیس جمهور طبق قانون اساسی اختیاری در پذیرفتن تایید صلاحیت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از کشورهای خاص ندارد.

“مایك پنس شجاعت انجام دادن آنچه را كه باید برای محافظت از كشور و قانون اساسی ما انجام شود ، با دادن فرصت به ایالت ها برای تأیید مجموعه ای از واقعیت های واقعی و نه موارد تقلبی یا نادرستی كه قبلاً از آنها خواسته شده بود ، تأیید كنند ، نداشت. . ایالات متحده حقیقت را می خواهد! ” دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود نوشت.

وضعیت به قدری متشنج است که شهردار واشنگتن موریل بوئزر از ساعت 6 بعدازظهر به وقت محلی (نیمه شب ایتالیا) تا ساعت 6 صبح فردا منع رفت و آمد در پایتخت را ترتیب داد. باوزر این دستور را هنگام ورود معترضین به کاپیتول منتشر کرد ، جایی که نمایندگان مجلس و سناتورها برای تصویب رای جمع شدند و این منجر به روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور در 20 ژانویه خواهد شد.

ترامپ از صحنه قبل از راهپیمایی به سمت کپیتول هیل گفته بود: “ما تسلیم نخواهیم شد ، هرگز پیروزی را قبول نخواهیم کرد.” وی سپس با دعوت از توئیتر دعوت به آرامش را پس از ورود والدینش به ساختمان نوشت: “لطفا از پلیس و اجرای قانون کاپیتول ما حمایت کنید. آنها واقعاً در کنار کشور ما هستند. او نوشت: “

© کلیه حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *