[ad_1]

رم ، 5 فوریه (askanews) – یوشیرو موری ، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو ، عذرخواهی می کند اما پس از محکومیت های رسواگرانه جنسیتی ، استعفا نمی دهد. 83 ساله ، مردی از نسل خود ، دریغ نمی کند که بگوید “جلساتی که زنان زیادی در آن شرکت می کنند بیش از زمان لازم طول می کشد ، زیرا اگر یکی دست خود را برای صحبت بلند کند ، دیگران احساس مسئولیت می کنند تا پاسخ دهند.”

به طور خلاصه ، حتی در توکیو ، که خود را برای میزبانی المپیک آماده می کند ، این اتهام همیشه یکسان است: زنان با یکدیگر رقابت می کنند و در هر صورت زیاد صحبت می کنند ، بهتر است اگر لال باشند یا اصلا آنجا نباشند. موری در واقع در پاسخ به قصد کمیته المپیک برای افزایش حضور زنان در کمیته هدایت به 40٪ از 20٪ فعلی صحبت کرد.

موری گفت: “اعتراف می كنم كه عبارات روز گذشته من برخلاف روحیه بازیهای المپیك و پارالمپیك است.” “من عمیقا متاسفم و می خواهم از کسانی که احساس آزرده شدن کرده اند عذرخواهی کنم.” با این حال ، وی افزود ، من استعفا نمی دهم. و به روزنامه نگاری که از او پرسید آیا واقعاً فکر می کند زنان بیش از حد صحبت می کنند ، وی با شوخی معمول پاسخ داد: نمی دانم ، زیرا این روزها با زنان زیادی صحبت نمی کنم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *