[ad_1]

بغداد ، پایتخت عراق ، صبح امروز با حمله انتحاری مضاعف به بازار شلوغ میدان طایاران لرزید. به گفته منابع پلیس به مطبوعات محلی گفته اند ، تعداد کشته شدگان 35 کشته و حداقل 80 زخمی است ، اما حال برخی از آنها بسیار وخیم است ، که مقامات می ترسند شمار کشته ها طی چند ساعت آینده افزایش یابد. سر کار پزشکان MSF نیز در بخش اورژانس بیمارستان الکندی هستند. در این ساختار ، تیم های پزشکان بدون مرز بخش Covid-19 و واحد مراقبت های ویژه را مدیریت می کنند.

مدتی است هیچ حمله کامیکازی در بغداد صورت نگرفته است ، روشی که در گذشته بیشتر توسط شبه نظامیان شورشی ، از جمله دولت اسلامی (داعش) مورد استفاده قرار می گرفت. سلولهای به اصطلاح “خوابیده” خودخوانده “دولت اسلامی” هنوز در این کشور فعالیت می کنند. به حدی که مقامات عراقی صبح امروز آنها را به داشتن پشت حمله مضاعف متهم کردند. ژنرال کاظم سلمان ، مدیر دفاع مدنی عراق ، گفت که تاکنون ادعایی در مورد حمله دو بمب گذار انتحاری وجود نداشته است ، اما “این حمله یادآور اعدام داعش است.” از ژوئن 2019 ، بغداد مرکزی تحت تأثیر چنین بمب گذاری ها و خودکشی ها قرار نگرفته است. داعش در دسامبر 2017 در عراق شکست نظامی اعلام شد.

ایتالیا “از خبر حمله به بغداد خشمگین شده و به خانواده های قربانیان تسلیت می گوید و آرزوی بهبود سریع مجروحان را دارد.” بنابراین ، وزارت امور خارجه در توییتی در مورد این حمله اظهار نظر کرد. فرنسینا در پایان گفت: “ما خشونت علیه غیرنظامیان را شدیداً محكوم كرده و از مردم عراق در ساختن آینده ای امن و صلح آمیز حمایت می كنیم.”

پاپ همچنین گفت که از این حمله “عمیقا ناراحت” شد. “وی با ابراز این عمل وحشیانه بی معنی ، برای قربانیان متوفی و ​​خانواده های آنها ، برای مجروحان و نیروهای امدادی دعا کرد. با اعتقاد به اینکه همه برای غلبه بر خشونت با برادری ، همبستگی و صلح به کار خود ادامه می دهند ، او نعمت های حق تعالی را بر ملت و مردم آن فرا می خواند. ” پاپ قصد دارد از 5 تا 8 مارس به عراق سفر کند ، اما در حال حاضر قطعیتی در این مورد وجود ندارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *