[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً بر روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

اخیراً حملات به سربازان و پرسنل آمریکایی که در حال حاضر در عراق مستقر هستند افزایش یافته است. برای مقابله به مثل ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در اواخر ماه ژوئن دستور “حمله دقیق” به تأسیسات نظامی مورد حمایت ایران در مرز عراق و سوریه را داد.

آژیرهای هشدار در سفارت آمریکا در بغداد پایتخت عراق به صدا درآمد و سیستم پدافند هوایی به دلیل کشف یک “شی ناشناخته” در آسمان بالای تاسیسات فعال شد.

این را کانال تلویزیونی الشرریه عراق به نقل از یک منبع امنیتی محلی گزارش داد.

این منبع گفت: “آژیرهای هشدار دهنده در سفارت آمریکا به صدا درآمدند ، سیستم پدافند هوایی C-RAM به دلیل کشف یک شی ناشناخته در آسمان بالای سفارت آمریکا فعال شد.”

منبع دیگری به کانال تلویزیونی گفت که هواپیمای بدون سرنشین در منطقه سبز ، جایی که سازمان های دولتی و نمایندگی های دیپلماتیک خارجی در آن مستقر هستند ، سرنگون شد.

تصاویر حملات ادعایی به تأسیسات ایالات متحده در پایتخت عراق با فیلم های خانگی در توییتر منتشر شد.

سخنگوی عملیات حل و فصل ذاتی (OIR) تایید کرد که ساعاتی قبل ، پایگاه هوایی عین الاسد در غرب عراق توسط سه موشک مورد اصابت قرار گرفته است.

تنش ها در عراق در حال افزایش است

در 28 ژوئن ، پنتاگون گفت كه یك ناو هواپیماهای جنگی آمریكایی در پاسخ به حمله به منافع آمریكا در عراق ، جنگنده های مورد حمایت ایران كتائب حزب الله و كتائب سید الشهدا را در منطقه مرزی سوریه و عراق هدف قرار داده اند.

سخنگوی فرمانده نیروهای مسلح عراق گفت بغداد حمله هوایی آمریکا علیه شبه نظامیان شیعه را به شدت محکوم کرد.

پرچم های ایالات متحده آمریکا و ایران - Sputnik Italia ، 1920 ، 03.07.2021

ایران دست داشتن در حملات به پایگاه های ایالات متحده در عراق و سوریه را انکار می کند

قبلی

در دسامبر سال گذشته ، سفارت ایالات متحده با موشکی مورد اصابت قرار گرفت که گزارش شد خسارت مادی جزئی به نمایندگی دیپلماتیک وارد کرد.

مایک پمپئو ، وزیر خارجه وقت آمریکا ، جنگنده های طرفدار ایران را مسئول این حمله دانست. به نوبه خود ، تهران اتهامات مربوط به احتمال مشارکت در بمب گذاری را رد کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *