[ad_1]

K metro 0 – بغداد – رسانه های محلی گزارش دادند که حملات انتحاری امروز یک بازار در پایتخت عراق را ویران کرد و دست کم 32 کشته و ده ها زخمی برجا گذاشت. هنوز هیچ ادعایی در مورد این حمله وجود ندارد ، اما مقامات نظامی عراق می گویند که این کار گروه داعش بوده است. بمب گذاری انتحاری منطقه خرید را لرزاند

K متر 0 – بغداد – بمب گذاری های انتحاری امروز یک بازار در پایتخت عراق را ویران کرد و حداقل 32 کشته و ده ها نفر زخمی کرد ، رسانه های محلی گزارش دادند. هنوز هیچ ادعایی در مورد این حمله وجود ندارد ، اما مقامات ارتش عراق می گویند این کار گروه داعش بوده است.

بمب گذاری انتحاری منطقه خرید باب الشرقی را در مرکز بغداد تحت تأثیر قرار داد ، و خون در پیاده رو بازار شلوغ در میان انبوهی از لباس ها و کفش ها پراکنده شد.

حسن محمد التمیمی وزیر بهداشت عراق گفت حداقل 32 نفر در این حمله کشته و 110 نفر زخمی شده اند. وی افزود که حال برخی از مجروحان وخیم است. وزارت بهداشت اعلام کرد که تمام بیمارستان های صوفیه برای معالجه مجروحان بسیج شده اند.

ژنرال تحسین الحفاجی ، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ، که شامل مجموعه ای از نیروهای عراقی است ، گفت که اولین بمب گذار انتحاری با صدای بلند فریاد می زد که در وسط بازار بیمار است و باعث می شود جمعیت در اطراف او جمع شوند – و سپس او مواد منفجره را منفجر کرد. کمربند شما وی افزود ، نفر دوم کمربند خود را منفجر کرد.

در همین حال ، پاپ فرانسیس در واتیکان حمله به بغداد را به عنوان اقدامی بی رحمانه محکوم کرد و از عراقی ها خواست تا به کار خود برای جایگزینی برادری و صلح به جای خشونت ادامه دهند. تلگرام تسلیت ارسال شده به رئیس جمهور عراق به ویژه صمیمانه بود ، زیرا انتظار می رود پاپ فرانسیس در اوایل ماه مارس به عراق سفر کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.