[ad_1]

یک ماموریت مخفی که در سکوت انجام شده و ماهها به طول انجامیده است. ژوئن گذشته ، آمریکایی ها یک هواپیمای ضد هوایی پیشرفته روسی با تکنولوژی پیشرفته را گرفتند لیبی از نیروهای دولت طرابلس. پوسته S-1 – که ناتو آن را تازی یا تازی Sa-22 می نامد – با هواپیمای باری نظامی C-17 به پایگاه Rammstein آلمان منتقل شد و سپس احتمالاً به ایالات متحده منتقل شد.

نقش امارات متحده عربی

این وسایل نقلیه خودران توسط امارات متحده عربی به ارتش مارشال حفتار تحویل داده شد و در ابتدا برای محاصره پایتخت لیبی بسیار مهم بود که از سال 2019 آغاز شد. از آنجا که هیچ کادر آموزش دیده ای برای استفاده از آنها در طرابلس وجود ندارد ، اعتقاد بر این است که سابق توسط سربازان امیر رانده شده اند. تحویل دوم Pantsir – دوباره از طریق امارات یا مستقیماً از مسکو وارد کشور – در عوض توسط مزدوران بسیار توانمندتر واگنر ، یک شرکت خصوصی نزدیک به کرملین ، روی زمین انجام شد.

براساس اطلاعات آمریكا ، پیمانكاران روسی می توانند به لطف پانتسیر ، یك هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی و ایتالیایی Predator را كه برای نظارت دقیق جبهه نبرد بین دو ارتش رقیب لیبیایی خود ، شكار می دهد ، سرنگون كنند. دو حمله بد که اطلاعات گران قیمت کنترل از راه دور غربی را مجبور به دور ماندن از منطقه درگیری کرد.

در واقع ، پانتسیر یک سیستم بسیار کارآمد است که دارای یک جفت توپ 30 میلیمتری و شش موشک زمین به هوا است: این هواپیما می تواند جتها و هلی کوپترها را در برد بیش از سی کیلومتر سرنگون کند. همچنین می تواند به طور خودکار مورد استفاده قرار گیرد: پس از فعال شدن ، رادار موجود در هواپیما اهداف را شناسایی می کند و – اگر آنها را به عنوان “دوستان” تشخیص ندهد – آتش باز می کند.

مداخله هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه ای

به دنبال موفقیت های میدانی ، در بهار سال 2020 ، به دلایل نامعلوم ، مزدوران مسکو عقب نشینی کردند و زمینه را برای شکست نیروهای هفتر فراهم کردند. بدون آخرین “سربازان خصوصی” روسی ، زره پوش به راحتی توسط آخرین نسل هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه خنثی شد. و به لطف کمک های عظیم آنکارا ، شبه نظامیان طرابلس به حمله ادامه دادند و سرزمین های از دست رفته در ماه های جنگ را پس گرفتند. با عجله برای عقب نشینی ، نیروهای Cyrenaica چندین هواپیمای ضد هوایی خودران را رها كردند: یكی حتی در میان جمعیتی كه پیروزی را جشن می گرفت از خیابان های پایتخت رژه رفت.

عملیات محرمانه پنتاگون – امروز فاش شد بار لندن ، همچنین بر اساس مطالعه ای توسط سامر العروش ، روزنامه نگار تونسی ، دو هدف داشت. اولین مورد جلوگیری از سقوط خودروی خودران به دست تروریست های اسلامی بود.

متحد “موش” ال سراج

در حقیقت ، پانتسیر در 18 مه سال 2020 توسط یكی از رهبران نظامی لیبی ، محمد بارون ، معروف به “موش” دستگیر می شود: فرمانده جوان شبه نظامی با دولت رئیس جمهور ال سراج متحد بود اما با قاچاقچیان اسلحه و تشكیلات بنیادگرا از نظر شرایط بسیار عالی است. . نگرانی در مورد سرنوشت سامانه موشکی ، وزیر کشور طرابلس ، فاتی بیشگا را وادار به مداخله کرد: با حمله مسلحانه ، خودرو به پایگاه زوارا منتقل شد. آن وقت آمریکایی ها او را می بردند و می بردند.

هدف دوم مأموریت ایالات متحده بررسی دقیق فناوری Pantsir است. اگرچه یک سلاح مدرن نیست ، اما در نبردهای سوریه و لیبی بسیار موفق عمل کرده است. و پس از حذف دو شکارچی ساخت آمریکا ، برای پنتاگون بسیار مهم شد که بفهمد چگونه با رادار و موشک های خود تداخل می کند تا محبوب ترین هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی خود را ادامه دهد.

با افسر روسی مصاحبه شده توسط بار ادعا می کند که مسکو نگران نیست: سیستم های عرضه شده به امارات متعلق به یک مدل از لحاظ فنی پایین تر از آن است که توسط ارتش روسیه استفاده می شود. ظریف ترین دستگاه ها – آنهایی که برای شناسایی خودکار هواپیماهای “دوستانه” هستند – قبل از کنار گذاشتن وسایل نقلیه در لیبی ، از بین می روند.

در همان زمان ، به عنوان بار، عملیات ایالات متحده همچنین می تواند یک تأثیر سیاسی مهم داشته باشد: نشان دادن غیرقابل اعتماد بودن امارات ، که اسلحه های پیشرفته را به یک متحد مشکوک مانند مارشال حفتر ارائه می دهد. به طور تصادفی ، بلافاصله پس از تصمیم دولت بایدن برای توقف فروش F-35 – مدرن ترین هواپیمای جهان – به امارات ، خبر زره سرقت شده از آمریکایی ها درز کرد. پیمانی که بسیار مورد پسند دونالد ترامپ است و اکنون با توجه به استراتژی جدید کاخ سفید برای خاورمیانه بازنگری می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *