[ad_1]

بشار جعفری ، معاون وزیر خارجه سوریه و نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل ، او اعلام کرده است که کشور وی “برای پایان دادن به غارت منابع طبیعی آن و اشغال خارجی قلمرو خود ، به حمایت ارزشمند گروه 77 به علاوه چین متکی است.

در جریان اولین اجلاس G77 + چین در سال 2021 ، به ریاست جمهوری گینه ، سفیر سوریه گفت که “چالش های جهان امروز ما بسیار بزرگ است و در مدت زمان کوتاهی ، بیماری همه گیر Covid-19 تلاش برای اجرای برنامه 2030 برای توسعه پایدار را قطع کرد و همچنین شکنندگی جهان و ارتباط متقابل آن را نشان داد. “

این دیپلمات یادآور شد: همکاری های چند جانبه همیشه بهترین راه برای غلبه بر همه چالش های جهانی است و متأسفانه برخی دولت ها هنوز راه یک جانبه گرایی از جمله اعمال اقدامات اجباری یک جانبه و غیرقانونی علیه برخی کشورها را ترجیح می دهند.

وی افزود که اکنون برای اجرای برنامه 2030 و اهداف توسعه پایدار ، به دور از یک جانبه بودن و سیاسی بودن ، به همبستگی ، همکاری و اقدام جمعی بیشتری نیاز داریم.

به گفته جعفری ، این گروه باید به هر طریق ممکن حفظ شود ، زیرا همبستگی میان اعضای آن همیشه عامل موفقیت آن بوده و به دولت ها اجازه داده شده است از منافع خود دفاع کنند.

وی در پایان با تأکید بر اهمیت قطعنامه سالانه این گروه تحت عنوان “حاکمیت دائمی مردم فلسطین در سرزمینهای اشغالی فلسطین ، شامل قدس شرقی و جمعیت عرب در جولان اشغالی سوریه و منابع طبیعی آن”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *