[ad_1]

کمیسیون اروپا که از تحریم های یک جانبه آمریکا علیه دولت ترامپ ناامید شده است ، در حال کار بر روی طرحی برای تأیید مجدد استقلال اقتصادی و مالی خود و کاهش وابستگی اتحادیه اروپا به بورس های سبز است.

در یک سیاست نامه که هفته آینده منتشر می شود ، مقامات اروپایی تأکید کردند که “بازارهای مالی جهانی بیش از حد به دلار آمریکا وابسته هستند.” او گزارش می دهد امروز فایننشال تایمز ، با استناد به سند.

با توجه به درس های همه گیر ، بروکسل در عوض بدنبال راه هایی برای تقویت موقعیت جهانی یورو است.

طبق این پروژه ، استفاده گسترده تر از پول واحد اروپایی در بازارهای مالی می تواند “اقتصاد را از شوک های نرخ ارز محافظت کند” ، از انعطاف پذیری سیستم پولی بین المللی اطمینان حاصل کند و اقتصاد جهانی را آسیب پذیرتر کند.

اقدامات برای ارتقا the یورو ممکن است شامل بازنگری در مقررات اتحادیه اروپا در مورد شاخص های مالی باشد ، و آنها را تشویق می کند که به یورو به جای دلار به دلار تبدیل شوند ، از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده.

این قانون هنوز هم می تواند قبل از آغاز رسمی آن تغییر یابد ، برنامه ریزی شده برای سه شنبه آینده ، در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده.

در حالی که مقامات اروپایی قبلاً گفته بودند كه امیدوارند با دولت جدید آمریكا همکاری كنند ، این طرح نشان می دهد كه آنها حداقل در حال آماده سازی برای بدترین شرایط هستند.

این سند تأکید می کند که بروکسل پس از کنار گذاشتن توافق نامه چند جانبه هسته ای واشنگتن و لغو تحریم های جمهوری اسلامی ، نگران “آسیب پذیری” خود در برابر محدودیت های اقتصادی فراسرزمینی ایالات متحده است ، همانطور که در وضعیت با ایران مشاهده می شود. .

در تلاش برای نجات این توافق ، که به طور رسمی تحت عنوان برنامه اقدام جامع مشترک (JCPOA) شناخته می شود ، اتحادیه اروپا مجبور شد برای تسهیل تجارت با تهران یک مکانیزم ویژه مالی ارائه دهد.

در این سیاست نامه آمده است: “اتحادیه اروپا باید تدابیری را برای محافظت از اپراتورهای اتحادیه اروپا در صورتی كه كشور ثالث زیرساخت های بازار مالی مستقر در اتحادیه اروپا را وادار به رعایت تحریم های تصویب شده یك جانبه كند ، توسعه دهد.”

اقدامات پیشنهادی دیگر شامل افزایش خودکفایی اتحادیه در تعدادی از زمینه ها از جمله امور مالی و تشدید سیاست تصرف خارجی آن است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *