[ad_1]

نیویورک – همچنین برای فدرال ذخیره دوران بایدن آغاز می شود: در یک ارتباط اختری مطلوب ، البته در یک بحران بی سابقه. فدرال رزرو ایالات متحده امروز نشست دو روزه خود را درباره سیاست های پولی به پایان رساند. سخنان رئیس جمهور وی جروم پاول با توجه خاصی شنیده خواهد شد: این اولین سخنرانی از زمان روی کار آمدن جو بایدن در کاخ سفید است. بانکدار مرکزی فعلی توسط دونالد ترامپ در فوریه 2018 منصوب شد و یک سال دیگر منقضی می شود.

پاول ، یک جمهوری خواه ، رابطه ای مختلط و غالباً پر فراز و نشیب با ترامپ داشت ، که از FED یک سیاست پولی حتی گسترده تر و مهمتر از همه ، کاهش ارزش رقابتی دلار می خواست. امروز ، بازارها بیش از هر چیز انتظار اطمینان از وی را دارند: به زودی “کاهش کمی” (خرید اوراق قرضه در بازارها برای افزایش پایه پولی و نزدیک نگه داشتن نرخ بهره) کاهش نخواهد یافت. تقریباً مسلم است که پاول انتظارات آنها را برآورده خواهد کرد. سیاست فدرال رزرو ، با پشتیبانی از بهبود اقتصادی ، بسیار گسترده و گسترده است ، اگرچه این بهبود از ماه ها قبل ادامه داشته است: صندوق ارزی این شرط بندی حتی در مورد رشد تولید ناخالص داخلی + 5٪ در پایان سال نیز به طرز چشمگیری اصلاح شد. این جدی ترین بهبود از سال 1984 است. با این حال ، صندوق بین المللی پول از بانک مرکزی و دولت خواسته است تا سیاست های حمایت از رشد را ادامه دهند ، با توجه به شوک رکودی رکودی سال 2020 و بیکاری بالا که باید دوباره جذب شود. به طور کلی ، رکود اقتصادی سال 2020 از نظر شدت و هزینه های اجتماعی شدیدتر از 2008-2009 است.

پاول از روز گذشته در “وضعیت اختری” مطلوبی قرار داشته است مجلس سنا انتخاب بایدن را تأیید کرد برای رئیس خزانه داری: جانت یلن ، که قبل از پاول رئیس فدرال رزرو بود. رابطه شخصی خوبی بین این دو و مهمتر از همه هویت دیدگاه ها وجود دارد: هم دبیر جدید وزارت دارایی (اولین زن در دفتر) و هم رئیس بانک مرکزی معتقدند که سیاست پولی گسترده باید ترکیب شود با سیاست با بودجه به همان اندازه سخاوتمندانه. پاول و یلن بر این باورند که امروز نگرانی در مورد بدهی عمومی (که به 100٪ تولید ناخالص داخلی رسیده است) یا احیای مجدد تورم خیلی زود است. تحت رهبری پاول ، فدرال رزرو “تجدیدنظرطلبی در آموزه ها” را انجام داد که رشد و اشتغال کامل را در راس اهداف بانک مرکزی قرار داد. در آموزه پاول – که یلن آن را تأیید می کند – او حتی امیدوار است که تورم برای مدتی به بالای 2٪ برسد ، اگر بتواند به بازگرداندن اشتغال کامل کمک کند.

دکترین پاول باید به بایدن کمک کند تا اولین مانور بودجه خود را انجام دهد: بسته کمک برای شهروندان، تجارت کوچک ، بهداشت و درمان و دارایی محلی ، به ارزش 1.9 تریلیون. بایدن هیچ مانعی از طرف بانک مرکزی نخواهد داشت ، اما چالش واقعی این است که کنگره مانور دهد. دموکرات ها اکثریت کمی در مجلس و اکثراً نازکتر در مجلس سنا دارند. برای اینکه مانوری به این بزرگی به سرعت تصویب شود ، داشتن حداقل چند رای جمهوری خواه مفید خواهد بود. اما در منطقه جمهوری خواهان نگرانی های سنتی در مورد کسری بودجه در حال بازگشت به سطح خارج است. وقتی ترامپ در کاخ سفید بود این ترس ها به طور موقت برطرف شد. سال گذشته ، طبق برآوردهای مستقل دفتر کنگره ، ترکیب همه مانورهای بودجه ای به 5400 میلیارد ، برابر با 25٪ از تولید ناخالص داخلی می رسد. بدون ترامپ ، اکنون نوبت پاول است که باید به بایدن-یلن در حفظ سیاست های مالی در مورد شتاب دهنده بهبودی کمک کند.

سرانجام ، به گفته پاول ، سرمایه گذاران خارجی نیز خواهان نور هستند. دلار اخیراً تقریباً در برابر سایر ارزها از دست رفته است و در حال حاضر در برابر یورو 1.22 است. یلن از تمرکز روی دلار ضعیف خودداری کرد. اما در حقیقت ، به نظر می رسد سیاست پولی ایالات متحده ، اگر نه کاهش ارزش رقابتی دلار ، حداقل “بی اعتنایی خوش خیم” ، بی اعتنایی خوش خیم به آن نیروهای بازار است که آن را به پایین فشار می آورند.

با توجه به چرخش در کاخ سفید ، شایعاتی درباره رهبری عالی آینده بانک فدرال وجود دارد ، اما توافق با یلن احتمال دومین دوره پاول را افزایش داد. به نظر می رسد که مصمم است که اشتباهات سال 2013 را تکرار نکند ، زمانی که “کاهش کمی” خیلی زود متوقف شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *