[ad_1]

28 ژانویه 2021 11:37 صبح

برای پاریس بسیار دشوار است که نماینده رهبران کودتای تازه وارد را تا 26 ژانویه بپذیرد تابستان گذشته در مالی. برای تغییر همه چیز ، اعلامیه ساده انحلال حکومت نظامی باماکو کافی بود ، اما به یک تبدیل واقعی قدرت تبدیل نشد.

در 27 ژانویه ، رئیس انتقال مالی ، سرهنگ سابق با نودو ، توسط رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون در کاخ الیزه به ناهار دعوت شد. این اولین تماس مستقیم است که مطمئناً اهمیت خود را دارد. از طرف دیگر ، یک فوریت خاص وجود دارد: فقط در عرض دو هفته ، ماکرون در پایتخت چاد ، نودامنا ، همکاران خود از G5 ساحل ، گروه پنج کشور (بورکینافاسو ، مالی ، موریتانی ، نیجر) ملاقات می کند و چاد) منطقه وسیعی را تشکیل می دهند که در آن فرانسه با گروههای جهادی می جنگد.

کشورهای ساحل.

در طی این اجلاس ، همانطور که در اجلاس پائو در اوایل سال 2020 اتفاق افتاده است ، ماکرون مسئله اعتماد به نفس را مطرح خواهد کرد: آیا می خواهید فرانسه به اقدامات نظامی خود ادامه دهد؟ پاسخ ، مانند سال گذشته ، مثبت خواهد بود ، زیرا تهدید جهادی در ساحل ، این ضعیف نشده است ، اما برعکس ، با وجود اعلام پیروزی ستاد کل ، تقویت شده است.

در هر صورت ، برخی توضیحات لازم است و این هدف از بحث های اخیر است ، از سال گذشته با رئیس جمهور چاد تا بحث در 27 ژانویه با رهبر مالی.

در واقع ، چندین جنگ در یک جنگ وجود دارد: واقعی ، نظامی ، بلکه جنگ افکار در فرانسه ، جنگ هایاروپا که پاریس در تلاش است تا آن را در ساحل و در نهایت برای دولت کشورهای شرکت کننده به میدان بیاورد ، به همان اندازه مهم است.

فقط اگر ارتش های آفریقایی قدرت را از فرانسه بگیرند ، می توانیم از موفقیت صحبت کنیم

احساس فوریت از افکار عمومی فرانسه ناشی می شود ، که برای اولین بار در یک نظرسنجی هفته گذشته 51 درصد به حمایت از خروج فرانسه از مالی رای داد. این واکنش یک سریال سیاه برای ارتش از عملیات بارخانه است که پنج کشته در دو انفجار بمب دست ساز دارد.

دولت به خوبی می داند که پذیرفتن پیامی که امنیت فرانسه در مالی به خطر می افتد دشوارتر از عملیات سوریه علیه گروه دولت اسلامی است که پس از حمله باتاکلان 2015 آغاز شد. نتایج افکار عمومی لازم است و مهمتر از همه این اعتقاد که ارتش فرانسه غرق نشده است یا محکوم به جنگی است که پیروزی در آن وجود ندارد.

موفقیت واقعی این مداخله که هشت سال است ادامه دارد ، قدرت گرفتن ارتش های آفریقایی از فرانسه خواهد بود. ما هنوز از چنین نتیجه ای فاصله داریم و این فقط به دلیل کمبود آموزش یا تجهیزات نیست.

همه می دانند که جنگی از این دست تنها با استفاده از نظامی به دست نمی آید. در پاریس ، اکنون به وضوح تصدیق شده است که دولت مالی که سال گذشته توسط ارتش سرنگون شد ، چیزی جز جمعیت فراگیر در مرکز و شمال کشور نیست ، یکی از دلایل تقویت گروه های جهادی.

تبلیغات

در اجلاس پاو در سال 2020 ، همه شرط بندی ها مشخص شد و امسال در نودامنا ، فرانسه می تواند از فرصت استفاده کند و با بازگرداندن حدود 600 سرباز از بیش از 5000 نیروی مستقر در حال حاضر ، حضور خود را روشن کند.

اما این واقعیت را تغییر نخواهد داد که ارتش فرانسه مدت طولانی تری در ساحل باقی خواهد ماند ، بدون هیچ تضمینی برای موفقیت ، تا زمانی که کشورهای منطقه توانایی پیروزی نظامی و مهمتر از همه سیاسی را نداشته باشند.

(ترجمه شده توسط آندره اسپاراچینو)[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *