[ad_1]

جیم جفری نوشت یک مقاله در مجله Foreign Affairs ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب را به آگاهی از سیاست دونالد ترامپ در خاورمیانه فرا می خواند و وی را ترغیب می کند تا از “جنگهای بی پایان” جورج دبلیو بوش و باراک اوباما جلوگیری کند و در عوض “جلوگیری از” روسیه و ایران و “مبارزه با تروریسم”.

در این مقاله ، شما شاهد ادامه کامل سیاست خارجی ایالات متحده ، خواه یک دموکرات خواه یک جمهوریخواه در کاخ سفید خواهید بود.

“هر دو روسای جمهور آمریکا جورج دبلیو بوش و باراک اوباما بر اساس اعتقاد غلط مبنی بر اینکه از طریق مداخله سیاسی و نظامی در برخی از کشورهای منطقه ، ایالات متحده می تواند ریشه اصلی ترور اسلامگرایان و بی ثباتی مداوم منطقه را بگیرد ، مبارزات تحول در خاورمیانه انجام داده اند.” ، جفری در مقاله خود می نویسد.

اگرچه حدس زدن دیدگاه های واقعی سیاسی ترامپ اغلب دشوار بود ، اما دولت وی راهی متفاوت با نتایج روشن در پیش گرفت. این دیپلمات افزود: با محدود نگه داشتن اهداف آمریكا در پاسخ به تهدیدات منطقه ای قریب الوقوع ، اما در غیر این صورت در درجه اول از طریق شرکای مستقر در زمین ، ترامپ از مشكلات پیشینیان خود در پیگیری منافع آمریكا جلوگیری كرد.

به گفته جفری ، این “منافع آمریکایی” شامل “پرهیز از موانع” در درگیری های منطقه ای است ، در حالی که “ادامه دفع رقبای تقریبا برابر” تهران و مسکو ، حتی حمایت از “اقدامات نظامی اسرائیل و ترکیه علیه ایران و روسیه”. در سوریه “و برای مخالفت با تهران” به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، اردن ، عراق و اسرائیل اعتماد کنند. “

مقام سابق آمریكایی تحت رهبری ترامپ در قبال زحمات متحدان خود ، چشم از اقدامات آنها ، از جمله ترور جمال هاشوگی روزنامه نگار مورد حمایت عربستان سعودی ، حمایت از اسرائیل “در مورد مسائل فلسطین” ، تصویب “حاكمیت” اسرائیل چشم بست. “بیش از بلندی های جولان و بیت المقدس ، و همچنین کاهش محدودیت های طولانی مدت در انتقال اسلحه منطقه ای.

اصرار بر اینكه سیاست ترامپ در قبال ایران ، از جمله خروج 2018 از توافق هسته ای و تحریم ها و كاربرد ارعاب “حداكثر فشار” ، با هدف وادار كردن این كشور به مذاكره و تضعیف نفوذ خود در منطقه به جای برای تغییر رژیم ، جفری هشدار داد که بایدن برای جلوگیری از عصبانیت متحدان ، باید سیاست را حفظ کند.

در مورد سوریه ، فرستاده پیشین پیشنهاد کرد که اهداف ترامپ در ایالات متحده شامل “حمایت از ترکیه و مخالفان مسلح در سوریه … برای انکار پیروزی قاطع نظامی اسد” و حمایت از آنها باشد. به “حملات اسرائیل به اهداف ایرانی در این کشور” زیرا آنها می خواستند دمشق را از نظر اقتصادی منزوی کنند و “اقتصاد کشور را با تحریم ها خرد کنند”. به گفته وی ، بایدن باید “مزایای” “جنگ فرسایشی بی نظم” را در مقابل سایر هزینه ها و خطرات “از جمله هزینه های غیرنظامی” بسنجد.

پذیرایی غافلگیرکننده

لیست توصیه های جفری به بایدن به سبک “تلگراف طولانی” جفری در مورد سیاست خارجی به دنبال اعتراف شگفت آور وی ، کمی قبل از استعفا در ماه نوامبر ، که وی و سایر اعضای ستاد وی عمداً بعد واقعی را تحت الشعاع قرار دادند. از ردپای نظامی ایالات متحده در سوریه به رئیس جمهور ترامپ برای جلوگیری از عقب نشینی کامل نیروهای نظامی در سال 2018 و 2019. این افشاگری توسط رسانه ها متمرکز بر نتایج انتخابات نوامبر ، کمی مورد توجه قرار گرفت ، اگرچه برخی از کارشناسان تعریف به عنوان عمل تضعیف که می تواند توسط قانون مجازات شود.

جفری در ماه دسامبر در صحبت با تایمز اسرائیل ، انتخاب رئیس امنیت منتخب رئیس جمهور در تیم امنیت ملی را ستود و آنها را “اطمینان بخش” خواند. آنتونی بلینکن ، یکی از برجسته ترین افراد و طرفداران جنگهای ایالات متحده در عراق ، لیبی و سوریه ، است که بایدن برای خدمت به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کرده است.

درخت افرا و آینده نامشخص سوریه

به عنوان معاون رئیس جمهور اوباما ، بایدن یکی از مهمترین حامیان عملیات چوب چمن بود ، برنامه آموزش و تهیه سلاح CIA در سال 2012 ، که در آن ایالات متحده و متحدانش هزاران تن سلاح ارسال کردند. و میلیاردها دلار کمک به “شورشیان میانه رو سوریه” که متعاقباً رسانه های آمریکایی مانند نیویورک تایمز و USA Today فاش شد که شامل و آنها می خواهند به کشور تروریست های القاعده و داعش علیه دولت سوریه. این برنامه توسط دولت ترامپ در سال 2017 بسته شد.

به نظر می رسد بازگشت بایدن در اواخر این ماه به کاخ سفید ، این بار به عنوان رئیس جمهور ، این امکان را برای ایالات متحده برای بازگشت به سیاست خود برای تأمین بودجه مستقیم و حمایت از عناصر تروریستی در سوریه باز می گذارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *