[ad_1]

تاریخ 3 دقیقه خواندن

جو بایدن بلافاصله تلاش خواهد کرد تا چرخشی قاطع به سیاست ایالات متحده بدهد. از طریق یک سری از دستورات اجرایی او می خواهد شروع به از بین بردن میراث ترامپ کند. دستورات اجرایی نیاز به اقدامات فوری در کنگره ندارند و بنابراین بلافاصله قابل اجرا هستند. این ابزاری است که به طور قانونی در دسترس رئیس جمهور ایالات متحده است و توسط خود ترامپ و سایر افرادی که پیش از او بودند بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

این احکام بلافاصله پس از تحلیف وی ، در تاریخ 20 ژانویه ، روزی که او مسئولیت خود را به دست خواهد گرفت ، امضا خواهد شد.ظاهراً ، آنچه در 6 ژانویه با حمله به کنگره رخ داده ، ضرورت و شاید دامنه یک بحران بی سابقه را در کشور تحریک کرده است. . این تغییر نه تنها برای برقراری نظم داخلی در لیبرال دموکراسی ضروری است ، بلکه تلاش می شود نقش جهانی ایالات متحده را در جهتی درست قرار دهد که آنها را کمتر و کمتر معتبر بداند. به گفته دیپلمات آمریکایی ریچارد هاس ، موارد زیر وجود خواهد داشت:

تمایل بیشتر کشورهای دیگر به نادیده گرفتن خواسته های ایالات متحده ، انجام امور سیاسی ، مجبور کردن همسایگان قدرتمند به ساخت و استفاده از نیروی نظامی خود. نشانه هایی که از قبل در خاورمیانه ، اروپا و آسیا مشهود است: جنگ عربستان در یمن ، مشارکت ترکیه در سوریه و حمایت از آذربایجان در قره باغ ، معاهده سرمایه گذاری اتحادیه اروپا با چین ، محاصره تجاری مشارکت اقتصادی منطقه ای جهانی در آسیا. نتیجه این امر جهانی خواهد بود که از نظر سیاسی و اقتصادی خشن تر و کمتر باز است و در آن ایالات متحده نفوذ یا قدرت قابل توجهی را حفظ می کند اما دیگر مسلط نیست. [1]

او منتظر است تا كنگره به او رأی دهد کمک به ارزش 1.9 تریلیون دلار برای مقابله با بحران همه گیری و منتظر دیدن اینکه آیا ، بسیار بعید ، حکم استیضاح رئیس جمهور سنا به تصویب رسیده است ، بیایید اقدامات اول جو بایدن را ببینیم.

دستورات اجرایی گزارش بازگشت انجمن بین المللی را با بازگشت بهسازمان بهداشت جهانی و تصویب توافقات پاریس برای مبارزه با تغییرات اقلیمی برای محیط زیست وجود خواهد داشت مسدود کردن حفاری در مورد مالکیت زمین فدرال و احیای احکام اوباما در مورد کاهش انتشار وسایل نقلیه و نیروگاه ها

آنچه نامیده می شد از بین می رود تحریم مسلمانان صادر شده توسط ترامپ برای جلوگیری از ورود کشورهایی با اعتقاد غالب مسلمانان. از قبل مهاجرت از آژانسهای ذی صلاح فدرال می خواهد تا جمع آوری کودکان خردسال جدا شده از والدین خود را هنگام دستگیری مهاجران غیرقانونی تشویق کنند.

تا آنجا که به مباحث اجتماعی مربوط می شود ، به منظور بهره مندی از افرادی که شغل و درآمد ندارند ، این مهلت های جلوگیری از اخراج و سلب مالکیت و همچنین مهلت پرداخت سود اعتبارات وام دانشجویی را افزایش می دهد.

استفاده از ماسک برای ورود به هر ساختمان عمومی فدرال و سفر با وسایل نقلیه متصل به ایالات متحده اجباری است.
صحبت از همه گیری ، ما همچنین باید قول واکسیناسیون 100 میلیون نفر در 100 روز اول دوره ریاست وی را به خاطر بسپاریم.

رون کلاین ، رئیس دفتر آینده کاخ سفید ، نه تنها دستورات اجرایی را که در مورد آنها صحبت کردیم یادداشت می کند ، بلکه اشاره دارد که لوایح در همان ده روز نخست ریاست جمهوری بایدن به کنگره ارائه می شود. در این میان متنی وجود دارد که راهی روشن برای دستیابی به آن فراهم می کند تابعیت از 11 میلیون نفری که به طور غیرقانونی در ایالات متحده زندگی می کنند.

اگر این امر باعث از بین رفتن میراث ترامپ نشود ، زیرا ایدئولوژی رئیس جمهور سابق گسترده و مورد حمایت بخشهایی از تشکیلات سیاسی و اقتصادی کشور است ، حداقل چند انتخاب طول خواهد کشید.
Pasquale Esposito

[1] ریچارد هاس ، “حاضر در تخریب“، https: //www.foreigna Affairs.com/articles/2017-04-17/present-destruction، 11 ژانویه 2021

بولتن mentinfugaمشترک شدن در خبرنامه

—————————–

اگر تا این حد پیش رفته اید ، به این معنی است که ممکن است مقاله را دوست داشته باشید.
ما از رسانه های اجتماعی به روشی سازنده استفاده می کنیم.
مقاله را به اشتراک بگذارید
فرهنگ را به اشتراک بگذارید.
با تشکر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *