[ad_1]

مشکل در کنفرانس های مطبوعاتی است. در حالی که جلسات دیپلماتیک در اتاق های بسته دفاتر باقی می ماند ، با حضور مترجمان و برخی مشاوران سیاسی ، رنج عدم آمادگی و بداهه پردازی برای عموم مردم غیرقابل مشاهده است. با این حال ، هنگامی که میهمان بدبخت در حال انجام وظیفه ، عمداً به یک عرصه پر از روزنامه نگاران رانده می شود ، توسط صاحبخانه به اندازه کافی رام می شود و با س ofالات تأخیری و گمراه کننده هجوم می آورد ، خطر فوق الذکر موضوع ، قوام و حتی چهره خود را از دست می دهد. این اتفاق دیروز در مسکو با نماینده عالی فقیر امور خارجه اتحادیه اروپا ، ژوزپ بورل ، اسپانیایی رخ داد که به معنای واقعی کلمه در تقابل با همتای روسی خود ، وزیر امور خارجه لاوروف ، در یک نشست سنتی با مطبوعات تحقیر شد.

بورل در مقدمه خود بسیار خوب شروع کرده بود ، تقریباً بلافاصله به پرونده ناوالنی اشاره کرد و اظهار داشت “نگرانی عمیق“(این لمای اتحادیه اروپا در مورد هر مسئله ای است که حقوق بشر را در هر محدوده از مرزهای خارج از اتحادیه اروپا تحت تأثیر قرار می دهد) و درخواست آزادی آنها است. با این حال ، با اعلامیه بعدی ، که در آن بورل ناخواسته تأیید کرد ، با این وجود روسیه با توجه به زمینه های گسترده همکاری در بخشهایی مانند فرهنگ ، تحقیقات ، بهداشت ، کووید -19 (ما برمی گردیم) ، فهرست قطب شمال ، آب و هوا و غیره در این مرحله ، یک اروپایی معمولی (که بورل در تمام ذات خود تجسم دارد) انتظار می رود حداقل از دوستان صمیمی و خوب صدمه بزند ، بی توجه به اینکه چگونه تفاوت بین یک رقیب استراتژیک و یک همراه صبحانه را نادیده می گیرد. از طرف دیگر ، در مسکو این تمایز کاملاً واضح است و بنابراین سیلی روی صورت چاق و چله حریف بی تجربه شروع به پرواز می کند (این همان چیزی است که مطرح می شود).

اولین سوال در مورد دستگیری هفت روزنامه نگار از ماهواره (انتشار اخبار ، نه واکسن) در لتونی ، در مورد بسته شدن سه کانال روسی در اوکراین و روابط بین اروپا و کوبا (sic!). بورل لکنت زبان داشت ، “کمی تعجب کرده ام ، انتظار نداشتم اینجا در مسکو درباره کوبا صحبت کنم ، اما این وضعیت من را به یاد فیلم اسپانیایی “نخل های برف” می اندازد“”. از لحاظ متنی ، وجود دارد رونوشت. Por سوال را مطرح کرد ماهواره (واکسن ، نه خبرنامه) و همه چیز در ستایش ذوب شد: تبریک به روسیه ، موفقیت ، اخبار عالی برای بشریت ، بسیار خوشحال ، امیدواریم که EMA هرچه سریعتر آن را تأیید کند ، زیرا در اروپا واکسن نداریم ، باز هم ممنون پوتین حتی در مرطوب ترین رویاهای خود نمی توانست به پیروزی تصویری مانند این امیدوار باشد. برونو ماسائس ، دانشمند تأثیرگذار سیاسی پرتغالی ، در توئیتی نوشت:تا آنجا که من می دانم ، امسال فقط دو وزیر خارجه برای درخواست واکسن از مسکو دیدن کرده اند: ظریف ایران و بورل اروپا

سوال: “آیا ویدیویی را که همکار روسی شما برای خشونت پلیس در اروپا تهیه کرده است ، مشاهده کرده اید؟“. پاسخ:”من فرصتی نداشته ام ، اما واضح است که استفاده بیش از حد از زور فقط مشکل روسیه نیستلاوروف نمی توانست بهتر بگوید. با بررسی دقیق تر ، لاوروف هنوز حرکت نکرده بود ، خبرنگاران همه کارها را انجام داده بودند. با بورل ، کافی است. اما بیایید به ناوالنی بیاییم ، هدف اصلی این دیدار بود. اینجا ، فاجعه و مضحکه به یک درهم تنیدگی جدایی ناپذیر ادغام شد (برای ما.) بورل ، بین سرگشته و پرستش ، دیگری را امتحان کرد captatio benevolentiae: “هیچ پیشنهاد جدیدی برای تحریم ها از طرف هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود ندارد“بیا ، این بار می توانی. اما نه. لاوروف در جایگاه چهارم شروع به یادآوری كرد كه در كاتالونیا حدود ده سیاستمدار در زندان هستند. بورل ساكت بود ، حتی تلاش هم نمی كرد ، به طوری كه بعد از ظهر مادرید وزیر امور خارجه برای توضیح تفاوت مجبور به مداخله شد ، سپس روسی به نسخه ادامه داد کپی رایت از کرملین: اروپا در مورد مسمومیت ناوالنی دروغ گفت و معلوم شد شریک غیر قابل اعتماد. بورل مانند ماهی در بشکه ساکت است. چرا ما دوست نبودیم؟

در همین حال ، چند مایل دورتر ، دومین جلسه محاکمه مسخره هفته پخش شد: این بار ناوالنی علیه یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم با افترا روبرو بود. تمام وابستگی های ایدئولوژیک روسیه پوتین در دادگاه “عدالتدر اواسط جلسه دادرسی ، کودک نود و چهار ساله احساس ناخوشی کرد و جلسه باید به تعویق افتاد. اما روز ژوزپ بورل پایان نیافته بود. با ژست گرفتن از حسن نیت ارائه می دهد به مهمان مهربان ، مقامات تصمیم به اخراج سه دیپلمات های متهم به شرکت در تظاهرات طرفدار نیروی دریایی: یک کارمند کنسولگری سوئد ، یک لهستانی و یک کارمند سفارت آلمان تحقیر به زبان روسی چیست؟

آیا ممکن است هیچ کس در بروکسل نتیجه فاجعه بار جلسه ای را که به یک مقام مسئول واضح است که برای این نقش ناکافی است ، پیش بینی کند؟ این احتمال وجود دارد که اتحادیه اروپا به خود اجازه داده است مانند آنها رفتار کند حریف مشت بازی به بوکسوری که تازه منتظر فرصت بازی برگشت مقابل حریف بود (بله ، ما طرف آنها هستیم) ، که در ماههای اخیر او را با کلمات فشار داده بود ، اما در واقع معلوم شد که حتی قادر به نشان دادن دستکش نیست؟ در حقیقت ، بورل تنها نوک کوه یخی یک سازمان شکست خورده است که اکنون فقط پوششی برای محور فرانسه و آلمان شده است که در ساخت قطب جایگزین بین ایالات متحده و اتحاد آتلانتیک فعالیت دارد.

در حالی که لاوروف به فرستاده خود سیلی زد ، مرکل و ماکرون از برلین دست های یکدیگر را گرفتند که ناوالنی یا ناوالنی نیست ، Nord Stream 2 سوال نبود آخرین اظهارات رئیس جمهور فرانسه ، که در آن او به نظر می رسد تکمیل خط لوله را زیر سوال می برد ، به شرح زیر است: دود در چشم ، جعلی بوکسور دسته سوم ، استعاره باقی بماند. امروز ، ماکرون بار دیگر موضع مرکل در مورد پرونده پکن را تکرار کرد: مطمئناً هنگ کنگ ، مطمئناً اویغورهای فقیر ، اما چه ایده عجیبی از اتحاد دموکراسی برای حفظ چین است. بهتر است به توافق نامه های تجاری ادامه دهیم که چینی ها متعهد شده اند که آن را رعایت کنند. برلین رو به شرق است ، پاریس نمی خواهد قطار آنجا را از دست بدهد رابطه خاص با ایالات متحده ، مدتها گذشته است و عذرخواهی ترامپ دیگر مانع نمی شود. هر کسی که هنوز معتقد است که دوران بایدن به ایجاد روابط نزدیک بین دو ساحل غرب دموکراتیک منجر می شود ، باید نگاه خوبی به آنچه دیروز در مسکو رخ داد ، بیندازد: افق های جدید ترسیم شده در فهرست فرانسه و آلمان ارزش فداکاری بورل فقیر را داشت یوروویژن

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *