[ad_1]

شب 9 نوامبر گذشته بود که روسای جمهور روسیه است آذربایجان، ولادیمیر پوتین است الهام علی افو نخست وزیر ارمنستان ، نیکول پاشینیان، ملاقات نکرد تا شخصاً و مستقیماً در مورد اوضاع بحث کند قره باغ بالا. عصر همان روز ، این سه نفر در مسکو دیدار کردند تا به توافق آتش بس برسند که می تواند به ثبات پایدار منجر شود. از آن زمان ، عملیات نظارتی در منطقه مورد مناقشه به مأموران دیپلماتیک و افسران خدمت در وزارتخانه های خارجه و دفاع اختصاص داده شده است.

در 11 ژانویه ، در میان هفته ها نارضایتی و گمانه زنی ها ، پوتین ، علی اف و پاشینیان بار دیگر در پایتخت روسیه دیدار کردند تا درباره پیشرفت از زمان آتش بس بحث و گفتگو کنند و در مورد یک برنامه اقدام مشترک که دو جانبه را بهبود بخشد ، توافق کردند. روابط ایروان و باکو تأثیر مثبتی بر پویایی پس از جنگ در قره باغ بالا دارد.

چگونه به اوج رسیدیم

تاریخ انتخاب شده برای سازمان سه جانبه ، که مدتهاست در مورد آن صحبت می شود اما اخیراً تأیید شده است ، ممکن است تصادفی نباشد – و علاوه بر این ، وقتی صحبت از کرملین می شود ، هیچ چیز نتیجه تصادفات نیست. صلح در قره باغ علیا همچنان پابرجاست اما بر پایه های بسیار شکننده ای استوار است که کابوس آتش سوزی مجدد جنگ را همیشه سبز می کند ، همانطور که درگیری ها – با مرگ – توسط نیروهای مسلح آذربایجان و تجزیه طلب نشان داد در ماه های نوامبر و دسامبر.

این اجلاس ممکن است در مدت زمان کوتاهی ، فقط دو ماه پس از آخرین حضور حضوری بین سه دولت ، به دلیل نیاز فوری به حذف شبح همیشه سبز یک بار دیگر درگیری و تأیید مجدد سلطه دیپلماتیک کرملین توسط باکو و ایروان اما با تحریک آنکارا ، بسیار ماجراجویانه و عضلات در حوزه نفوذ دیگران. با سازماندهی سه جانبه ، با موفقیت و یک برنامه سریع ، روسیه همچنین می خواست پیامی را به ترکیه ارسال کند: دومی مطمئناً در پویایی منطقه تأثیر فزاینده ای دارد ، اما تصمیمات نهایی و قاطع برای قبل استثنایی باقی مانده است.

سرانجام ، حال و هوای همراه با پاشینیان و علی اف در مسکو نیز بسیار مهم است. همانطور که انتظار می رفت پس از جنگدر حالی که آذربایجان از مزایای موقعیت های اجاره ای لذت برد ، بین توافق نامه ها با ترکیه این است رژه باشکوه پیروزی، مدیر عامل شرکت پاشینیان مجبور شد با نارضایتی مشروط مقابله کند در میدان ویرایش شده مخالفت و برای جلوگیری از انزوای کامل و ارائه امنیت برای آینده مردم ارمنستان ، کارهای ظریف دیپلماتیک با کرملین را آغاز کنند.

نتایج

دیپلماسی کرملین از دیدگاه کارکردگرایی فکر می کند: استفاده از اقتصاد برای پیگیری سیاست. و در واقع این توافق نامه عملکردگرایی بود که سه طرف به خانه آوردند ، یعنی. سند توسعه پروژه های زیرساختی در قره باغ، به ویژه در مورد بخش حمل و نقل.

همانطور که برای آژانس توضیح داده شده است مالیات از جانب آندری کفتروفمشهورترین دانشمند سیاسی و مدیرکل شورای روابط خارجی روسیه ، “هر توافق نامه ای ، به ویژه توافق نامه ای که مربوط به بخش مهمی مانند حمل و نقل باشد ، خطرات تشدید در آینده را به طور جدی کاهش می دهد در حالی که راه حل سیاسی پایدار را تضمین نمی کند.” بنابراین ، “در چنین شرایطی ، توافق نامه های اقتصادی و زیرساختی ماهیت سیاسی پیدا می کنند. شبکه حمل و نقل به معنای امنیت و همچنین اشکال همکاری بین اقوام ارمنستان و آذربایجان است. “

کفتروف در ادامه توضیح داد که بخش حمل و نقل به عنوان گزینه “خنثی و فنی” برنده انتخاب شده و “پس از برداشتن اولین قدم ، مرحله دوم و سوم نیز دنبال خواهد شد” یا “تبادل زندانیان ، بازگشت پناهندگان و همزیستی بین دو گروه قومی”. گروه ها “.

نحوه کار معامله

پوتین ، علی اف و پاشینیان بیانیه مشترکی در مورد توسعه پروژه های زیربنایی در منطقه مورد مناقشه از جمله اتصال راه آهن بین گذرگاه ارمنستان و روسیه امضا کردند. قلمرو آذربایجان. این پروژه ها به طور مشترک برای کمک به تقویت گفتگو بین باکو و ایروان اجرا می شوند و تحت نظارت مداوم توسط یک کارگروه سه جانبه آینده قرار خواهند گرفت.

یک کارگروه تشکیل خواهد شد تا اول مارس، همانطور که در آن تاریخ اعضا باید “لیست و تقویم برای اجرای مهمترین اقدامات” را در مجالس بحث سیاسی مربوطه خود ارائه دهند ، یعنی. پارلمان ها به همین مناسبت ، اثربخشی اجلاس برای اولین بار مورد آزمایش قرار خواهد گرفت: به احتمال زیاد مخالفان ارمنستان با همکاری داوطلبانه با آذربایجانی ها در احیای مجدد موافقت نخواهند کرد. شبکه های حمل و نقل در منطقه مورد مناقشه ، پاشینیان نیز باید بسیار پایدار باشد تا بر نقش خود به عنوان “حلقه ضعیف” در قالب سه جانبه تأکید بیشتر نکند.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *