[ad_1]

مترو K 0 – مسکو – در 11 ژانویه سال 2020 در مسکو ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان جلسه سه جانبه ای برگزار کردند که در آن بیانیه مشترکی امضا شد. در این جلسه پیروی از آتش بس کامل مورد بحث قرار گرفت

K متر 0 – مسکو – در 11 ژانویه سال 2020 در مسکو ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان جلسه سه جانبه ای برگزار کردند که در آن بیانیه مشترکی امضا شد.

در این جلسه ، احترام به آتش بس کامل و توقف همه درگیری ها در منطقه قره باغ ، که در 9 نوامبر سال گذشته امضا شد ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رئیس جمهور روسیه این نشست را مهم و مفید خواند. پوتین با اشاره به قره باغ کوهستانی توضیح داد: “من جلسه امروز را بسیار مهم و مفید می دانم ، زیرا ما موفق شدیم به توافق برسیم و یک اعلامیه مشترک در مورد توسعه اوضاع در منطقه امضا کنیم.”

بر رئیس جمهور الهام علی اف گفت“مناقشه قره باغ از گذشته است و ما باید به آینده ، چگونگی زندگی مشترک در همسایگی ، چگونگی تلاش برای حل مشکلات باز کردن قفل شریان های حمل و نقل و تقویت ثبات و امنیت منطقه در آینده بیندیشیم.” رهبر آذربایجان از همتای روسی خود برای دعوت تشکر کرد و به همین ترتیب گفتگوهای سه جانبه را “مفید و پربار” توصیف کرد.

متن اعلامیه مشترک:

ما ، رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان IG Aliyev ، نخست وزیر جمهوری ارمنستان NV پاشینیان و رئیس جمهور فدراسیون روسیه ولادیمیر پوتین موارد زیر را بیان می کنیم:

1. به منظور اجرای بند 9 اعلامیه 9 نوامبر 2020 با توجه به رفع انسداد کلیه روابط اقتصادی و حمل و نقل در منطقه ، پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه برای ایجاد یک کارگروه سه جانبه تحت ریاست مشترک معاونین نخست وزیر جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان و معاون نخست وزیر شورای وزیران فدراسیون روسیه.

2. گروه کاری اولین جلسه خود را تا 30 ژانویه 2021 برگزار می کند ، بر اساس آن لیستی از زمینه های اصلی کار ناشی از استفاده از بند 9 اعلامیه را با اولویت ارتباطات ریلی و جاده ای ایجاد می کند ، و سایر مناطق مورد توافق بین جمهوری آذربایجان ، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه را تعیین خواهد کرد که از این پس “طرفین” نامیده می شود.

3- به منظور اجرای خطوط اصلی اقدام ، روسای مشترک کارگروه باید ترکیب زیرگروه های متخصص در این زمینه ها را در بین مقامات مقامات ذی صلاح و سازمان های احزاب تأیید کنند. ظرف یک ماه از جلسه کارگروه ، گروههای فرعی خبره لیستی از پروژه ها را با توجیه منابع و فعالیتهای لازم برای اجرای آنها و تصویب آنها در بالاترین سطح توسط طرفین ارائه می دهند.

4- تا 1 مارس 2021 ، گروه کاری برای تأیید به بالاترین سطح طرفین ، لیست و برنامه ای برای اجرای اقدامات ، از جمله بازسازی و ساخت زیرساخت های حمل و نقل جدید ، لازم برای سازمان ، بهره برداری و ایمنی حمل و نقل بین المللی ، از طریق جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان و همچنین حمل و نقل انجام شده توسط جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان که مستلزم عبور از مناطق جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *