[ad_1]

منتشر شده در 22 ژانویه 2021 در 6:28 بعد از ظهر.
ارمنستان آذربایجان

با گذشت بیش از دو ماه از پایان جنگ ، آذربایجان هنوز تعداد نامعلومی از اسیران جنگی ارمنی را در خود جای داده است. سرنوشت نامشخص آنها به یکی از حساس ترین و بحث برانگیزترین موضوعات سیاسی در ارمنستان پس از جنگ تبدیل شده است.

تعداد اسیران جنگی که آذربایجان همچنان در آنها نگهداری می شود ، از هر دو طرف مخفی نگه داشته می شود و تخمین ها متفاوت است. مدافعان حقوق بشر از حدود 200 زندانی به دادگاه حقوق بشر اروپا مراجعه کرده اند. تاکنون 54 ارمنی اعم از غیرنظامی و سرباز از بازداشت آذربایجان به عنوان بخشی از تبادلات بین دو کشور برگشته اند.

با این حال ، دیگر سربازان ارمنی پس از درگیری در اواسط دسامبر پس از آتش بس اسیر شدند. آذربایجان گفته است که 62 نفر در جنگ اسیر شده اند و آنها را اسیر جنگ نمی داند ، اما اعضای یک “گروه خرابکاری” که قصد دارد اتهامات کیفری را در آذربایجان محاکمه کند.

در میان زندانیان مسلماً یک مهاجر ارمنی لبنانی تبار اخیر به شوشا در قره باغ ، مارال نجاریان ، که در آخرین روزهای جنگ ناپدید شد ، وجود دارد. خواهر نجاریان ، آنی نجاریان ، به سرویس ارمنی رادیو اروپای آزاد گفت که او یک غیرنظامی است که پس از انفجار در بندر بیروت در 4 اوت گذشته به قره باغ منتقل شده است. رسانه های آذربایجانی منشأ لبنانی بودن وی را دلیل بر “مزدوری” بودن برای طرف ارمنی می دانند.

در اعلامیه آتش بس در تاریخ 10 نوامبر روسیه ، دو کشور خواستار بازگشت اسیران جنگی و سایر شهروندان اسیر شده شدند و مقامات ارمنستان آذربایجان را به گروگانگیری اسیران متهم کردند.

آرمان تاتویان ، مدافع حقوق بشر ارمنستان نوشت: “همه این کارها برای ایجاد رنج روحی به خانواده زندانیان و به طور کلی جامعه ارمنستان ، بازی با احساسات مردم ارمنستان و برای متشنج نگه داشتن جو در حال انجام است.” فیس بوک در 11 ژانویه.

از زمان دیدار اخیر رهبران ارمنستان ، آذربایجان و روسیه در مسکو ، موضوع حتی داغتر شده است. سه کشور در مورد توافق نامه حمل و نقل جدید به توافق رسیدند ، اما نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان مجبور شد اعتراف کند که “متأسفانه ما امروز مسئله اسرای جنگی را حل نکرده ایم و این ظریف ترین و دردناک ترین موضوع است.”

بسیاری از مخالفان سیاسی پاشینیان گفته اند که ناتوانی در انجام هر کاری در مورد اوضاع اسیران جنگی در مذاکرات ناکام است و آذربایجان به آنچه می خواست – توافق نامه حمل و نقل – رسید و ارمنستان نیز موفق نشد. .

ادمون ماروکیان ، رهبر حزب مخالف ارمنستان روشن که یک روز پس از نشست مسکو رهبری پاشینیان را به چالش کشید ، گفت: “طرف ارمنی از این دیدار یک چیز می خواست: توافق در مورد بازگشت سریع اسرای جنگی ، اما این اتفاق نیفتاد.”

متحدان پاشینیان از گفتگوها دفاع کردند و گفتند که این مسئله به سرعت حل خواهد شد. روبن روبیانین ، عضو پارلمان ائتلاف “قدم من” پاشینیان ، در مصاحبه با رادیو اروپای آزاد گفت: “رئیس جمهور روسیه به طور کلی از موضع ارمنستان حمایت کرده است.” “این یک مسئله خاص است [il ritorno dei prigionieri di guerra] در توافق آتش بس باید اعمال شود. تصمیم مشخص شده است و باید در اسرع وقت اتخاذ شود. “

به گفته منابع آذربایجانی ، ارمنستان برخی از اسیران جنگی را نیز در خود جای داده است. رسانه های آذربایجانی با استناد به کانال های تلگرامی ارمنستان نامشخص گزارش دادند که سه زندانی آذربایجانی در بازداشت ارمنستان باقی مانده اند. و اسماعیل آخوندوف از کمیسیون دولتی زندانیان ، مفقودان و گروگان های جمهوری آذربایجان در 5 ژانویه در یک کنفرانس خبری گفت که ارمنستان دو غیرنظامی آذربایجانی را نگه دارد. ایروان در 14 دسامبر در داد و ستد چهارده زندانی را آزاد کرد.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ایتالیایی را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، بخوانید

ایتالو کوزنتینو، مترجم روسی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *