کدام کشور بهترین هواپیمای نظامی در آمریکای لاتین را دارد؟ طبق مجله آمریکایی Military Watch ، شکی نیست: بهترین نیروی هوایی ونزوئلا است. برتری نیروی هوایی کاراکاس را تعداد هواپیما نمی داند بلکه کیفیت آن را تعیین می کند. آنچه تفاوت ایجاد می کند جنگنده ها و سامانه های موشکی ساخت روسیه است.

نیروی هوایی ونزوئلا عمدتاً از 23 جنگنده روسی Su-30MKV (نسخه Su-30MK2 برای ونزوئلا) تشکیل شده است که هر دو سلاح هوایی و زمینی را برای حمله حمل می کند. از جمله سلاح هایی که وی می تواند استفاده کند موشک ضد کشتی Kh-31 است که پرتاب های آن اخیراً در فیلم نشان داده شده است.

ونزوئلا علاوه بر جت جنگنده پیشرفته روسیه ، 10 بالگرد جنگی Mi-35M2 نیز دارد.

بقیه تجهیزات ، متشکل از سیستم های دفاع هوایی با برد متوسط ​​S-300VM ، Buk-M2 و Pechora-2M ، و همچنین تعداد زیادی مخزن T-72B1V ، BMP-3 ، BTR-80A خود به آن اضافه می شود. SAU Msta-S ، Noah-SVK ، MLRS Grad و Smerch. ناگفته نماند از نیروهای زمینی مجهز به سیستم های Igla-S و ZU-23 / 30m1-4 ، بازوکا و موشک هایی که می توانند توسط سربازان در یک نبرد زمین به هوا پرتاب شوند.

به دشمنان کاراکاس هشدار داده شده است. ونزوئلا توانایی دفاع از خود و مقاومت در برابر هرگونه تجاوز مسلحانه را دارد. شاید به همین دلیل ، ایالات متحده ، علیرغم تهدیدهای اخیر ترامپ ، که تأیید کرد “همه سناریوها روی میز است” که شبح مداخله مسلحانه را هدایت می کند ، هرگز به حمله نظامی نرسید.

با این حال ، دولت مادورو با به دست آوردن سلاح های کلاس بالا و انجام تمرینات ، تلاش کرد تا از ونزوئلا دفاع کند. در همین رابطه ، رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد که هم ایالات متحده و هم متحدان آن می دانند که به اصطلاح “سپر بولیواری” مانع محکم در برابر هرگونه تجاوز نظامی است.

اغلب هواپیماهای آمریکایی سعی می کنند فضای هوایی ونزوئلا را بشکنند و ونزوئلا بلافاصله علیه این حملات غیرقانونی اقدام می کند و منجر به اخراج فوری مهاجمان می شود. فقط در سال 2019 ، نیروهای مسلح ملی بولیواریا (FANB) بیش از 76 حمله غیرقانونی توسط هواپیماهایی را که آسمان ونزوئلا را نقض می کردند از طریق سیستم رادار فرماندهی دفاع فضایی (CODAI) کشف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *