[ad_1]

کدام کشور بهترین هواپیمای نظامی در آمریکای لاتین را دارد؟ طبق مجله آمریکایی Military Watch ، شکی نیست: بهترین نیروی هوایی ونزوئلا است. برتری نیروی هوایی کاراکاس را تعداد هواپیما نمی داند بلکه کیفیت آن را تعیین می کند. آنچه تفاوت ایجاد می کند جنگنده ها و سامانه های موشکی ساخت روسیه است.

نیروی هوایی ونزوئلا عمدتاً از 23 جنگنده روسی Su-30MKV (نسخه Su-30MK2 برای ونزوئلا) تشکیل شده است که هر دو سلاح هوایی و زمینی را برای حمله حمل می کند. از جمله سلاح هایی که وی می تواند استفاده کند موشک ضد کشتی Kh-31 است که پرتاب های آن اخیراً در فیلم نشان داده شده است.

ونزوئلا علاوه بر جت جنگنده پیشرفته روسیه ، 10 بالگرد جنگی Mi-35M2 نیز دارد.

بقیه تجهیزات ، متشکل از سیستم های دفاع هوایی با برد متوسط ​​S-300VM ، Buk-M2 و Pechora-2M ، و همچنین تعداد زیادی مخزن T-72B1V ، BMP-3 ، BTR-80A خود به آن اضافه می شود. SAU Msta-S ، Noah-SVK ، MLRS Grad و Smerch. ناگفته نماند از نیروهای زمینی مجهز به سیستم های Igla-S و ZU-23 / 30m1-4 ، بازوکا و موشک هایی که می توانند توسط سربازان در یک نبرد زمین به هوا پرتاب شوند.

به دشمنان کاراکاس هشدار داده شده است. ونزوئلا توانایی دفاع از خود و مقاومت در برابر هرگونه تجاوز مسلحانه را دارد. شاید به همین دلیل ، ایالات متحده ، علیرغم تهدیدهای اخیر ترامپ ، که تأیید کرد “همه سناریوها روی میز است” که شبح مداخله مسلحانه را هدایت می کند ، هرگز به حمله نظامی نرسید.

با این حال ، دولت مادورو با به دست آوردن سلاح های کلاس بالا و انجام تمرینات ، تلاش کرد تا از ونزوئلا دفاع کند. در همین رابطه ، رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد که هم ایالات متحده و هم متحدان آن می دانند که به اصطلاح “سپر بولیواری” مانع محکم در برابر هرگونه تجاوز نظامی است.

اغلب هواپیماهای آمریکایی سعی می کنند فضای هوایی ونزوئلا را بشکنند و ونزوئلا بلافاصله علیه این حملات غیرقانونی اقدام می کند و منجر به اخراج فوری مهاجمان می شود. فقط در سال 2019 ، نیروهای مسلح ملی بولیواریا (FANB) بیش از 76 حمله غیرقانونی توسط هواپیماهایی را که آسمان ونزوئلا را نقض می کردند از طریق سیستم رادار فرماندهی دفاع فضایی (CODAI) کشف کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *