[ad_1]0


0

یک سال پیش مردم بلاروس خواهان برگزاری انتخابات آزاد و شفاف بودند. نه انقلاب علیه اولین ، بلکه تا کنون آخرین رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو ، از 1994 در قدرت. جامعه مدنی بلاروس فقط شمارش آرای شفاف و فوق حزبی مردم را در صندوق های رای خواسته است. او فقط حقیقت را پرسید.

در عوض ، او ناامیدی تلخی را دریافت کرد که به آزار و اذیت تبدیل شد. امروزه ، یک سال بعد ، این کشور همچنان بهای بسیار نامتناسبی را فقط برای جستجوی دموکراسی در کشور پرداخت می کند.

سرکوب در بلاروس از تابستان سال 2020 به طور پیوسته در حال افزایش بوده است ، اما از پایان ماه مه 2021 شروع به گسترش فراتر از مرزهای ملی کرد. از ربوده شدن پرواز Ryanair گرفته تا تلاش برای بازگرداندن اجباری ورزشکار کریستینا سیمانوفسکایا ، رژیم دیکتاتوری همچنان شواهدی را ارائه می دهد که گفتگو در مورد انتقال به قدرت یک فرضیه بعید است و هر مخالف بدون توجه به فاصله مجازات می شود. از وطن

پس از مرگ ویتالی شیشوف ، فعال در کیف در روز 3 آگوست در شرایط سخت ، اما بسیار گویا ، ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین دستور اقدامات امنیتی برای حفاظت از فعالان بلاروس در این کشور را صادر کرد. در همین حال ، ویچاسلاو سیکورا ، یکی دیگر از فعالان بلاروس مقیم اوکراین ، در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که روزانه تهدیدهایی مبنی بر مرگ شیشوف دریافت می کند. سیکورا به دلایل سیاسی در بلاروس تحت تعقیب است و به دلیل آزار و اذیت مقامات توسط دولت بلافاصله پس از شروع اعتراضات مجبور شد کشورش را ترک کند.

سرکوب در بلاروس با تشدید غم انگیز مداوم ادامه می یابد و دیگر تعجب آور نیست ، حتی اگر آنها شروع به تیتر اول رسانه ها کنند ، اما این کافی نیست. اکنون اعضای روشنفکران خود را هدف رژیم یافته اند. در 4 آگوست ، جامعه شناس اوکسانا شلست ، فیلسوف ولادیمیر ماتسکیویچ و جامعه شناس تاتیانا وادالاژسکایا خانه های آنها را جستجو کردند و برای بازجویی به کارخانه منتقل شدند. کامپیوتر و وسایل الکترونیکی آنها ضبط شد. پس از بازجویی ، مقامات بازداشت ماتسکیویچ و وادالاژسکایا را در حالی که آکسانا شلست آزاد شد تأیید کردند.

در 5 اوت ، روزنامه نگار عکاسی دیمیتری دمیتریف ، که در روزنامه مستقل Nov Chas کار می کند ، که تحقیقات Dzyanis Ivanshin را در مورد سربازان سابق سپاه نظامی اوکراین برکوت ، که در حال حاضر در سپاه ویژه خدمت می کند ، منتشر کرد ، دستگیر و به 15 روز در بلاروس محکوم شد. زندان این تحقیقات باعث آزادی ایوانشین شده است: او از 12 مارس در زندان است.

در حال حاضر ، 29 روزنامه نگار در زندان هستند تا حقیقت را در مورد آنچه در کشور اتفاق می افتد بیان کنند ، در حالی که 608 زندانی سیاسی وجود دارد.

رژیم قبل از مداخله قاطعتر نهادهای بین المللی برای متوقف کردن کشتار بیگناهان هنوز چند قربانی خواهد گرفت؟

(تصویر در The Post Krystsina Tsimanouskaya)


در خبرنامه ماده 21 مشترک شوید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *