[ad_1]

با وجود جنگ چریکی در سه شب گذشته در میدان مرکزی النور ، الف طرابلس، شهر دوم لبنان، در اوایل بعد از ظهر حدود 200 نفر قبلاً جمع شده اند. ماشین های زرهی و کامیون های امنیت داخلی نیروها (ISF) در انتظار طغیان عصبانیت جدید و قابل پیش بینی به صف شده اند. “من ماه هاست كه می خواهم اعتراض كنم و این تنها چیزی است كه برای من باقی مانده است. من کارم را از دست دادم در ماه فوریه و هر روز یک جنگ است ، بنابراین جنگ در میدان چشمگیر نیست. فرزندانم نان ، گوجه فرنگی و نخود می خورند ، من حتی نمی دانم مادرم چه مدت بیمار است کووید یک ماه پیش و ما حتی نمی توانستیم به دنبال تامپون برویم. چه کسی هزینه آن را پرداخت می کند؟ اظهار نظر کرد عادل او تقریباً فریاد می زند ، و از سه شب که عادت کرده است تمام توان خود را به سمت تارهای صوتی هدایت کند ، بازگشت. سایر اعتراضات جزئی در قسمت جنوبی کشور ثبت شد – الف نباتی، شات است سیدون – و سی دره بقاع.

اقدامات درگیری های شب گذشته در شهر دوم لبنان بسیار شدید است: یک مرد سی ساله درگذشت برای زخم های ناشی از شلیک گلوله – هنوز پویایی مشخص نیست – e 226 نفر زخمی شدند در درگیری های شب گذشته بین معترضان و نیروهای امنیتی ، حدود بیست نفر از آنها به طور جدی. آنجا صلیب سرخ لبنان 36 زخمی را به بیمارستانهای شهر منتقل کرد ، که قبلاً با افزایش تصاعدی موارد Covid-19 به سختی آزمایش شده اند. در میان آنها 26 سرباز وجود دارد: ایسف گزارش داد که به ویژه یک افسر امنیتی پس از اصابت توسط وی در وخیم است چکش. سناریوی چند روز آینده امیدوار کننده نیست.

Isf به طور معمول استفاده می شود شیرهای آتشنشانی، گاز اشک آور است گلوله های لاستیکی – معترضین به آن پاسخ دادند سنگ ها، لاستیک ملتهب و کوکتل مولوتف ، به ویژه در اواخر بعدازظهر دیروز ، هنگامی که گروهی از شورشیان قصد حمله به ساختمان شهرداری در خیابان استقلال ، نزدیک بندر مینا را داشتند. چندین شهروند نیز استفاده از را محکوم می کنند مهمات معمولیدر حالی که الجزیره بیانیه ای از ISF خود گزارش می دهد که 9 افسر پلیس توسط یک نفر زخمی شده اند “نارنجک برای استفاده نظامی” در نزدیکی سراگلیو به سمت آنها شلیک کرد.امروز شرق گزارش ها از تیراندازی گلوله به پاهای تعدادی از شهروندان است.

اکنون طرابلس چیزی برای از دست دادن ندارد: حتی قبل از آغاز همه گیری ، در شهر ساحلی شمالی یک نفر زندگی می کرد بحران حتی عمیق تر از آنچه چندین سال این کشور را تحت پوشش خود قرار داده است ، به ویژه از مارس گذشته ، هنگامی که لبنان اعلام کرد ، بدتر شده است نقص فنی به دلیل عدم پرداخت 1.2 میلیارد یوروباند. در طرابلس سرعت بیکاری، در ماه مه گذشته ، نزدیک بود 60٪.

سپس ویروس کرونا آمد: اول اشباع بیمارستان های شهر در اواخر این تابستان ، به ویژه در آل مونلا، سلام است رحمه؛ بنابراین ، با توجه به پیشرفت نگران کننده عفونت ها ، به تحریک تصمیم سخت توسط دولت نخست وزیر کمک می کند حسن دیاب که در 15 ژانویه گذشته دستور داد قفل عمومی در کشور – باشگاه ها ، رستوران ها و مغازه ها بسته است ، ممنوعیت حرکت به جز نیازهای اثبات شده کار – که حداقل تا 8 فوریه ادامه خواهد داشت ، با گسترش افق.

رژیمی که یک کشور به سختی می تواند در این شرایط تحمل کند و عواقب بی اندازه ای بر ساختار اجتماعی خود نداشته باشد. در همین حال، تشکیل دولت در حال تجربه بن بست جدیدی است: هیچ توافقی بین احزاب سیاسی برای نخست وزیر جدید وجود ندارد سعد حریری که در ماههای اخیر با رئیس جمهور ملاقات کرده است میشل اون چندین بار ، اما بدون موفقیت.

با خزانه دولت خشک شده از تبخیر بی وقفه ذخایر ، سقوط دستمزدها ، یک واحد پول محلی این دارد 80٪ ارزش خود را در یک سال از دست داد، حذف تدریجی یارانه کالاهای وارداتی (یعنی بیشتر آنها) و اولین مورد از تورم بیش از حد – پروفسور هانکه از دانشگاه جان هاپکینز در نوامبر سال گذشته حدود 365 درصد را به صورت سالانه تخمین زد ، دومین ونزوئلا است زیمبابوه – انفجار خشم در طرابلس در تاریخ خاورمیانه قابل پیش بینی بود: حتی در طول اعتراضات ضد دولتی که در اکتبر 2019 آغاز شد ، شهر شاهد بی وقفه ترین قیام ها بود به حدی که لقب خود را به دست آورد “عروض الثوره“، عروس انقلاب. با این حال ، آهنگ ها و چرخ و فلک های موجود در میدان خیلی زود جای خود را به ناامیدی گسترده و هیجان روزافزون داد.

مجیدا، لبنانی از جوجه، یك دهكده در جنوب شرقی طرابلس ، با سه فرزند و یك شوهر سوری ، یكی از شهرهای ناامیدكننده تظاهرات یك سال قبل بود كه به بی فایده بودن خود متقاعد شد. امروز او با وجود بیماری های یک زن هفتاد ساله در میدان است: “در خانه بسیار جهنم است ، ما برای مدت دو ماه روزانه سه ساعت برق داریم ، آب می آید و می رود ، ژنراتور سوخت همیشه هزینه بیشتری دارد و شوهرم شاخه ها، با این قفل ، او در بازگشت مشکل دارد سوریه (این خانواده به لطف تجارت مرزی خود زندگی می کنند) ما به لطف دخترم که در آنجا کار می کند زنده می مانیم عربستان سعودی و او مقداری پول به ما می دهد ، اما حتی این که من نمی دانم چه مدت دوام خواهد آورد. “

قفل اعلام شده در 15 ژانویه گذشته نتیجه اجباری وخیم شدن بیماری همه گیر است: آنها تقریباً هستند 300 هزار مورد ثبت شده و اطراف 2500 مرگ، با سرعتی که در تلاش است تا زیر 3000 عفونت روزانه قرار گیرد. ارقام وحشتناکی برای کشوری با 6 میلیون نفر جمعیت (که حداقل یک میلیون نفر در اردوگاه های پناهندگان هستند) ، به اندازه ابروزو و تقریباً با یک سیستم بهداشتی درمانی کاملاً خصوصی. وزیر بهداشت ، حمد حسن، در همین حال ، او اظهار داشت که امیدوار است تا پایان سال 80٪ از جمعیت را واکسینه کند. با توجه به اینکه بحران اقتصادی داروها را نیز تحت تأثیر قرار داده است ، هنوز مشخص نیست. به عنوان مثال ، قیمت رمدزیویر به ارقام غیر بازاری رسیده و یارانه های دارویی در حال اتمام است.

نشانه برگشت ناپذیری یک بحران اقتصادی بی سابقه پس از جنگ داخلی خبر روز گذشته است: آنغامی، Spotify لبنانی، یک پلت فرم پخش موسیقی با حدود 70 میلیون کاربر ، اعلام کرده است که دفتر مرکزی خود را به آنجا منتقل می کند ابوظبی. توئیت بنیانگذار مختصر ، الی حبیب، که تأکید کرد که چگونه بحران اقتصادی باعث تصمیم دشوار شد: “در دو سال گذشته ، ما از هر لحاظ برای جذب سرمایه گذاری تلاش کرده ایم ، اما بدون موفقیت”.

این تصمیم آنغامی خصوصاً نگران کننده است زیرا برخلاف سایر شرکتهای بزرگی که طی ماههای اخیر لبنان را ترک کرده اند ، صدها کارمند خود را اخراج کردند – کک، آدیداس، مارکس و اسپنسر، حدس بزن چی شده، راز ویکتوریا – آنغامی عمدتاً به بعد آنلاین متکی بود و زیرساخت گران قیمت خاصی نداشت. و معلوم است که یک شرکت ملی که تصمیم به جابجایی مقر خود دارد بعید است که برگردد. حبیب سپس قول داد که دفتر بیروت باز خواهد ماند ، اما اشاره کرد که چگونه این شهر اماراتی به رشد آنغامی اجازه می دهد. حبیب در پایان با اشاره ای واضح به آنچه شهرش است ، گفت: “شهری که در رویای ما سرمایه گذاری کند ، ما را فراتر از انتظارات ما پذیرفته باشد ، که در تیم ما ، در فن آوری و تحقیقات ما سرمایه گذاری کند.” ، بیروت ، دیگر قادر به بیمه خود نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *