[ad_1]

لندن – چند روز پس از پایان Brexit ، اولین پرونده دیپلماتیک بین انگلستان و اتحادیه اروپا وجود دارد. از آنجا که لندن یک سال با توافق نامه طلاق Brexit فاصله دارد ، نمی خواهد وضعیت کامل دیپلماتیک اولین سفیر اتحادیه اروپا در پایتخت انگلیس را به رسمیت بشناسد ، خوآو واله دی آلمیدا، و پرسنل آن 44 نفر است. در مقابل ، آماده اعطای محدودیت و مصونیت است و بنابراین با مفاد کنوانسیون 1961 وین در مورد روابط دیپلماتیک مطابقت ندارد. پیشنهادی که امروز توسط سخنگوی نخست وزیر انگلیس تأیید شد بوریس جانسونبا این حال ، توسط Feluccans اروپا و بروکسل رد شد زیرا “غیر قابل قبول” تلقی شد.

طبق آنچه آنها گزارش می دهند جمهوری منابع هیئت اروپایی ، خطر ایجاد موضع متناقض بریتانیا از “ایجاد یک نمونه جدی” است: نه برای هیئت نمایندگی جدید اتحادیه اروپا مستقر در لندن ، بلکه برای کسانی که در کشورهای پیچیده تر مستقر هستند که حقوق دیپلماتیک و مصونیت آنها توسط کنوانسیون تضمین شده است از وین اساسی هستند: بیایید در مورد ایران ، چین ، ونزوئلا فکر کنیم. اگر انگلستان چنین پیامی ارسال کند که دیپلمات های اروپایی لایق همان حقوق نیستند ، کشورهای دیگر می توانند از این الگو پیروی کنند و در برخی مناطق جهان عواقب آن به طور بالقوه جدی باشد. ” پارادوکس: نمایندگان و مقامات اتحادیه اروپا برای کنوانسیون وین در 142 کشور جهان از جمله چین ، ایران و ونزوئلا کاملاً شناخته شده اند ، مانند هر کشور مستقل دیگری. بنابراین ، در این زمینه جهانی ، پادشاهی متحده تنها کشوری است که داوطلبانه از چنین مصونیتی چشم پوشی می کند.

لندن علاوه بر ارائه مصونیت محدود محدود ، پاسخ داد كه نمی تواند وضعیت كامل را اعطا كند ، زیرا این “سابقه” ای ایجاد می كند كه سایر سازمانها برای آن درخواست می كنند و این “گسترش” درخواست های به رسمیت شناختن را باز می كند. کنوانسیون وین. تا حدودی یک بهانه جسورانه ، زیرا اتحادیه اروپا تنها سازمان سیاسی در جهان است که دارای این وضعیت ترکیبی از نمایندگی جمعی و مردمی است ، با یک پرچم ، یک واحد پول واحد برای اکثر اعضای خود ، یک پارلمان بین المللی ، مجری مانند شورای اروپا و سایر کشورها. اما به نظر نمی رسد داونینگ استریت این موضوع را تشخیص دهد ، اگرچه وجود “ضد اروپایی بودن” را در بنیان Brexit انکار می کند.

رئیس اروپایی فروشگاه گفت: “من داستانهای لندن را می دانم.” میشل بارنیه“آنها فکر می کنند که ما را به عنوان هر سازمان بین المللی می بینند ، اما ما یک اتحادیه هستیم و انگلیس 47 سال در آن عضو بوده است. من واقعاً امیدوارم که یک راه حل پیدا شود ، همچنین ارزش آن را در لندن خواهد داشت. ” در اواسط سال 2018 ، حتی رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ وضعیت دیپلماتیک مأموریت اتحادیه اروپا را کاهش داد ، کم و بیش مطابق با پارامترهایی که امروز پادشاهی انگلستان بر اساس آن است. اما پس از آن ، در مارس 2019 ، دولت رئیس جمهور پیشین یک قدم به عقب رفت و اتحادیه اروپا را “یک سازمان حیاتی و یکی از شرکای اصلی واشنگتن” برای تأمین امنیت و شکوفایی جهانی خواند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *