[ad_1]

بسیار راحت است که روزنامه های اروپایی اظهاراتی را که کمیسیونرهای آنها در بروکسل و قطعنامه های پارلمان اروپا گزارش می دهند و ما را در مورد چگونگی پر کردن روسیه و چین با FakeNews به ما اطلاع می دهند ، مایه آرامش است. چیزی که ما دوست داریم این نیست که این دو کشور این کار را می کنند بلکه کسی است که آنها را از نزدیک زیر نظر دارد و ما را از آنها بر حذر می دارد.

از سال 2015 ، کمیسیون دارای یک نهاد به نام نیروی ویژه شرق استراتکام است که همه دروغ های روسیه را رصد می کند. پارلمان اروپا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به پیشنهاد نماینده مجلس لهستان آنا فوتیگا، به طور خاص گروهی را ایجاد کرد که مسئول افشای همه جعل های راه اندازی شده توسط “افراد بد” و به ویژه شناسایی رسانه هایی است که آنها را افشا می کند.

در صورت نیاز و در صورت لزوم ، می توان این “ارگان های ضد اطلاعات” (مانند اسپوتنیک) را سانسور کرد و از گسترش آنها به کشورهای دموکراتیک-لیبرال اتحادیه جلوگیری کرد.

در خط مقدم مبارزه با دروغ ، لهستان بسیار دموکراتیک است ، که تنها با هدف کمک به انتشار حقیقت ، چندین سال بودجه بیش از دوازده روزنامه اروپایی را برای انتشار اخبار تأمین می کرد تا تأیید کند که آزادی به ورشو اهمیت می دهد ، چطور سیستم عالی قضایی آن مستقل است ، چقدر به زنان و همجنس گرایان احترام می گذارند.

و مهمتر از همه ، چگونگی رشد اقتصاد کشور همیشه به شدت ، اما بسیار “سبز” است.

حتی رئیس جمهور آندره دودا، عضوی از حزب (به طور تصادفی) فوق محافظه کار که به مدت 5 سال کشور را اداره می کند ، شخصاً در این نبرد شرکت کرد.

در 22 ژانویه ، روزنامه فرانسوی L’Opinion ، که خود را “لیبرال و اروپایی” توصیف می کند ، میزبان آن بود مقاله امضا شده توسط رئیس جمهور لهستان ، که در آن او امیدوار به جهانی است “سبزتر و مطابق با اصول توسعه پایدار”.

وی در ادامه با تمجید از ابتکارات سیاسی (بسیاری از طرفداران اروپایی) مانند ویشگراد و تریماریوم به عنوان پیشگام ارزشهایی که امروز مشخصه اتحادیه اروپا است ، اظهار داشت:

  • حکم قانون
  • پارلمانتاریسم
  • دموکراسی
  • تصویب فرهنگ ها و آیین های مختلف …

© عکس: سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری – Francesco_Ammendola

رئیس جمهور لهستان دودا در کنار ماتارلا به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد نبرد مونته کازینو

حقیقت یا دروغ

وی برای این که عقاید خوانندگان را اشتباه نگیرد ، ذکر نکرد که حزبش ، PIS (قانون و عدالت) برنده “مرتجع ترین” جایزه در میان احزاب اروپایی شد ، زیرا ، از جمله ، طرفدار “متحد” ، تک مذهبی (کاتولیک) و دولت غیر چند فرهنگی »و یک سیستم قضایی که توسط قدرت سیاسی تعیین می شود و باعث ایجاد پرونده های متعدد تخلف توسط کمیسیون اروپا می شود.

مجدداً ، برای اینکه به درک حقیقت آسیب نرساند ، او در مورد اینکه چرا لهستان ، با وجود همه محیط زیست اعلام شده ، تنها کشور اروپایی نیست که تعهدات مربوط به رفع کربناسیون در بروکسل را امضا نکرد ، نمی نویسد.

ما باید از خود بپرسیم که چرا نظرات چنین مقاله ای را بدون اعلام سرمقاله ، بدون اظهارنظر درباره آن یا تأیید تناقض منتشر می کند.

با این حال ، اگر به جنگ ضروری اعلان شده توسط دموکراسی ها در بیندیشیم اخبار جعلی روسیه، قابل درک است که چرا سایر روزنامه های بین المللی نیز نوشته های سیاستمداران لهستانی را به درستکاری رئیس جمهور منتشر کرده اند ، بدون اینکه بگویند که احتمالاً همزمان با حمایت مالی سخاوتمندانه از وزارت خارجه لهستان و بورس اوراق بهادار ورشو اتفاق افتاده است.

© اسپوتنیک

ورشو ، 14 آوریل 2020: اعتراض به تشدید قانون سقط جنین

گفتن دنیا در مورد لهستان

مدتی است که ، همیشه در جستجوی حقیقت ، لهستان یک کارزار بین المللی را به رهبری یک دانشمند خبره از رسانه های جمعی آغاز کرده است ، به نام “گفتن لهستان به جهان”.

روزنامه های دارای امتیاز ، کاملاً منطبق با سیاست های دولت فعلی لهستان ، تقریباً همه لیبرال هستند: واشنگتن پست ، شیکاگو تریبون ، ساندی اکسپرس ، لو فیگارو ، لو سویر ، ال موندو … خوانندگان ایتالیایی قادر به جستجوی حقایق خواهند بود از ورشو احتمالاً در Repubblica یا La Stampa.

امضاها همیشه با حروف لهستانی وجود نخواهد داشت ، زیرا همچنین دوستداران حقیقت و دشمنان اخبار دروغ نیز وجود دارند.

ظاهراً اخبار جعلی مانند اخباری که هنگام ورود می گوید نازی ها بسیاری از لهستانی ها بودند که خانواده های یهودی را در شهرهای خود محکوم می کردند ، و اینکه حتی با پایان جنگ ، لهستانی هایی بودند که علیه تعداد کمی از بازماندگان اقدام به کشتار جمعی کردند.

خوشبختانه ، هم مورخان رسمی منصوب شده توسط دولت و هم برخی از قاضیان لهستان ، واقعاً “میهن پرستان” ، گامهایی را برای به حاشیه راندن یا سانسور افرادی که ادعا می کنند می نویسند شواهد تاریخی وجود دارد که با تنها حقیقت قابل قبول مغایرت دارد ، برداشته اند. برای PIS: کشور آزاد ، بردبار ، سکولار و واقعاً لیبرال-دموکراتیک.

دولت بسیار لیبرال لهستان در حال گام برداشتن در برابر سکوت چند رسانه مخالف (کمتر و کمتر) مخالف است که قطعاً در خدمت نیروهای خارجی است که هنوز در حال تلاش برای زنده ماندن در ورشو هستند.

به زبان انگلیسی ، ورشو همچنین یک وب سایت ویژه خبرهای اول ایجاد کرده است که به شرح زیر ارائه می شود: “طراحی شده برای ارائه اخبار دقیق ، جالب و پویا از لهستان و داخل آن”.

سرانجام ، به لطف لهستان ، همه ما قادر به نوشیدن اطلاعات سالم ، رایگان و مهمتر از همه ، حقیقت خواهیم بود.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً نظرات اسپوتنیک را منعکس نمی کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *