[ad_1]

با کمک مزدوران روسی واگنر ، نیروهای ژنرال لیبیایی خلیفه هفتر “آنها در حال ساخت یک مگا سنگر از سرت تا پایگاه هوایی الجفره هستند.” منابع اطلاعاتی آمریكا چنین گفتند Cnn، که همچنین برخی تصاویر ماهواره ای از حفاری طولانی را که از بیابان لیبی عبور می کرد ، و برخی مناطق شبیه مزارع پناه داده شده را نشان داد که نیروهای زمینی ژنرال بنغازی می توانستند از آنجا دفاع کنند.

تا روز شنبه 23 ژانویه ، توافق نامه آتش بس در لیبی پیش بینی می شود مزدوران مستقر در دو طرف لیبی از کشور خارج شوند یا حداقل کشور را ترک کنند. ماه ها است که مزدوران واگنر روسی در حالی که دولت رئیس جمهور بوده اند با حفتر می جنگند Fayes Serage از صدها مزدور سوری استفاده می کند که از ترکیه به لیبی منتقل شده اند.

اما ساخت این “دیوار کویر” “تأیید بیشتر تمایل روسیه برای ماندن در این کشور ، با وجود مذاکرات صلح و سایر مذاکرات سیاسی است.” از طرف دیگر ، به نظر نمی رسد ترک ها قصد دارند مزدوران را که از سوریه منتقل کرده اند ، عقب بکشند.

یک دیپلمات این خط تقسیم را “دیوار برلین در صحرا” می نامد: حفاری ها توسط ماهواره ها کنترل می شود و اکنون بیش از 70 کیلومتر از سرت در ساحل تا فرودگاه جفره ، در مرکز کشور ، جایی که ده مگس روسی و جنگنده-بمب افکن سوخو.

منابع اطلاعاتی آمریكا گفتند كه این حفاری یكی از دلایلی است كه “ما هیچ گونه قصد و حرکتی از جانب نیروهای ترکیه یا روسیه برای پیروی از توافق نامه میانجیگری سازمان ملل نمی بینیم.” Cnn.

صلاح الدین النامروش ، وزیر دفاع طرابلس نیز به صراحت گفت: “من فکر نمی کنم کسی که چنین سنگر را حفر کند به زودی ترک خواهد کرد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *