[ad_1]

مهلت ارسال لیست نامزدهای پست های جدید نهادی در لیبی ساعت 22 روز پنجشنبه منقضی می شود. فرایندی که سازمان ملل متحد در ژنو سازماندهی کرد و اکنون 75 نماینده در مجمع گفتگوی سیاسی لیبی رای گیری در مورد یکی از لیست ها را شامل می شوند که شامل نام رئیس شورای جدید ریاست جمهوری ، نام های دو معاون رئیس جمهور و نخست وزیر

لیستی که موفق به جمع آوری پشتیبانی لازم برای تأیید اعتبار شده است 4 است. بنابراین ، 16 نامزد برای چهار سمت مختلف در بسته پیشرو جدید موسسات لیبی وجود دارد. این دولت موقت باید کشور را به سمت انتخابات سیاسی هدایت کند که سازمان ملل برای 24 دسامبر آینده برنامه ریزی کرده است. به نظر می رسد بیشترین لیست مورد نظر لیست تهیه شده توسط آگیلا صالح ، رئیس فعلی مجلس نمایندگان در توبروک ، نماینده Cyrenaica است. آگوئلا کاندیدای رئیس جدید شورای ریاست جمهوری سه نفره “محدود” (هر یک نماینده یک منطقه تاریخی کشور) است.

در یک “بلیط با او” ، ژنرال اسامه الجویلی ، فرمانده ارتش GNA ، نماینده زینتان ، “یک دولت-شهر” در غرب لیبی ، برای دو کرسی دیگر شورا نامزد می شود. نامزد دیگر ، سفیر پیشین در مراکش ، عبدالمجید سیف الناصر ، نماینده فزان ، جنوب لیبی است.

در عوض نامزد نخست وزیری در این لیست فاتی باشاگا ، وزیر داخلی فعلی GNA و شخصیتی قدرتمند در مصراته خواهد بود ، که با مخالفت بسیار زیادی از سوی گروه های سیاسی (نزدیک به اخوان المسلمین) و همچنین گروه های شبه نظامی که طی ماه ها سعی در انحلال آنها داشت ، خواهد بود. و مخالفت

جالب ترین خبر این است که احمد ماتیگ ، معاون فعلی شورای ریاست جمهوری ، تصمیم گرفته است که نامزدی خود را برای نخست وزیری لغو کند. هنگامی که توافق نامه افتتاح چاه های نفت را امضا کرد ، ماتیگ موفق به ساخت پل با ژنرال خلیفه حفتر شد. هنوز مشخص نیست که چرا او در نهایت ترجیح داد نامزد نشود ، زیرا وی یکی از بهترین نامزدهای نخست وزیری محسوب می شد.

قهرمان دیگری که از نامزدی خود انصراف داد خالد المشری عضو سابق فعال اخوان المسلمین است که در شهر ساحلی زاویه متولد شد. به گفته نوا ، نماینده برجسته دیگری که نام خود را پس گرفت ، وزیر دفاع جوان طرابلس ، صلاح الدین النمرش است.

لیست دیگر محمد البراگاتی ، سفیر پیشین اردن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سیرنائیکا را نشان می دهد. علی ابوالحاجم و ادریس سلیمان احمد القاعده برای انتخاب به عنوان معاون رئیس جمهور در تریپولیتانیا و سیرنائیکا نامزد می شوند. خالد محمد عبدالله گوئیل کاندیدای نخست وزیری سومین لیست رئیس جمهور محمد المنفی (سیرنائیکا) است. عبدالله اللافي و موسي الكوني ، به ترتيب معاونان رياست جمهوري طرابلس و فزان. سرانجام ، عبدالحمید محمد دبیبه کارآفرین به عنوان نخست وزیر.

در آخرین لیست ، تاجر الشریف ال وفی ، معاون سابق کنگره ملی در سال های 2012 و 2013 ، نامزد ریاست Cyrenaica است. عبدالرحمن البلازی و عمر ابوشریدا سپس خود را به عنوان معاون رئیس جمهور معرفی کردند. سرانجام ، نامزد نخست وزیر محمد المنتاسر: منتصر وارث سلسله بسیاری از سیاسی و بازرگانان مهم در لیبی است ، از زمان حاکمیت ترکیه در این کشور با نفوذ است و در زمان حضور ایتالیا بسیار فعال است ، و همچنین در 41 دیکتاتوری از قذافی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *