[ad_1]

منتشر شده در 10 ژانویه 2021 در 7:30 بعد از ظهر
ایتالیا لیبی

فایز الصرراج ، رهبر دولت توافق ملی (GNA) در طرابلس ، با استفانی ویلیامز ، نماینده ویژه موقت دبیرکل سازمان ملل در لیبی و ریچارد نورلند ، سفیر ایالات متحده در لیبی دیدار کرد ، در رم، در 9 ژانویه. ساراج عصر 8 ژانویه به مناسبت یک دیدار غافلگیرانه وارد پایتخت ایتالیا شد و عصر همان روز نیز فرصت دیدار با نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته و وزیر امور خارجه لوئیجی دی مایو را داشت.

همانطور که در حساب آنها فاش شده است توییتر ویلیامز و ساراج از مأموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی (UNSMIL) پیش از نشست هیئت مشورتی مجمع گفتگوی سیاسی لیبی ، که این هفته در ژنو ، سوئیس برگزار می شود ، راه های ارتقا dialogue گفتگوی سیاسی در لیبی را اعلام کردند. از 11 تا 17 ژانویه. در پایان این نشست ، ویلیامز گفت که از حمایت و تعهد سراج در روند گفتگوی سیاسی با کمک سازمان ملل برای هدایت لیبی در انتخابات دسامبر 2021 استقبال می کند. در همان روز ، 9 ژانویه ، لغو وی سپس اظهار داشت كه استفاده از ناظران بین المللی را برای اطمینان از اجرای آتش بس حاصل شده در سال گذشته پیش بینی كرده است. 23 اکتبر بین GNA و ارتش ملی لیبی (LNA) به رهبری ژنرال خلیفه حفتر.

در دیدار بین نورلند و ساراج ، دو طرف در مورد تحولات اخیر در مورد لیبی و پیشرفت های حاصل در زمینه حل بحران جاری در این کشور از نظر نظامی ، امنیتی ، سیاسی و اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند. به همین مناسبت ، ساراژ مجدداً بر لزوم جلوگیری از مداخله خارجی در امور داخلی لیبی تأکید خواهد کرد.

در جریان دیالوگ های 8 ژانویه بین کونته و سراج، دو رهبر توافق کردند که از موانع بازگشت شرکت های ایتالیایی به لیبی عبور کنند و در مورد برنامه های مشترک بین دولت های خود در مورد مهاجرت بحث کردند. کنته بار دیگر ابراز علاقه ایتالیا در توسعه روابط همکاری با لیبی و دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه ، همچنین با هماهنگی با شرکای اروپایی و متحدانش کرد. نخست وزیر ایتالیا پس از تمجید از نقش سارا در رسیدن به توافق در مورد انتخابات قانونگذاری و ریاست جمهوری در لیبی ، بر اهمیت دیدار با ضرب الاجل دسامبر 2021. تأکید کرد. GNA برای اتمام انتخابات در موعد مقرر. سرانجام کونته و سراج توافق کردند که توافق نامه های دوستی و مشارکت را فعال کنند و جلسات کمیته مشترک اقتصادی را برگزار کنند.

لیبی صحنه یک جنگ داخلی طولانی است که از 15 فوریه 2011 آغاز شد و در اکتبر همان سال با سقوط رژیم دیکتاتوری معمر قذافی آغاز شد. به دنبال این واقعه ، این کشور هرگز نتوانسته است به یک انتقال دموکراتیک دست یابد و اکنون در سطح سیاسی حضور دو دولت رقیب ، مجلس نمایندگان توبروک و GNA طرابلس و در سطح نظامی ، تقابل شبه نظامیان را می بیند. GNA و LNA. GNA الصرراج دولتی است که توسط سازمان ملل در لیبی رسماً به رسمیت شناخته شده است ، در 17 دسامبر 2015 با توافق نامه های اسخیرات در مراکش امضا شد و سپس در 17 دسامبر 2017 منقضی شد و توسط ایتالیا ، قطر و بوقلمون. در عوض ، نیروهای LNA به دولت توبروک نزدیک هستند ، که شرق لیبی را کنترل می کند و توسط آگویلا صالح هدایت می شود ، و مصر ، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، اردن ، فرانسه و روسیه از حمایت بین المللی برخوردار هستند.

در حال حاضر ، از نظر نظامی ، پس از نشست بین هیئت های رقیب لیبیایی یا LNA های نزدیک به م institutionsسسات در توبروک و GNA ، که در چارچوب ژنو کمیته مشترک نظامی 5 + 5 برگزار شد ، در لیبی آتش بس در حال اجرا است. از نظر سیاسی ، هفدهم دسامبر گذشته، کمیسیون حقوقی و قانون اساسی برای هدایت لیبی در انتخابات دسامبر 2021 ، احتمالاً در 24 ام ، تشکیل شده است.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص یافته است

کامیلا کانستری

از سردبیران[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *