[ad_1]

منتشر شده در 8 ژانویه 2021 در ساعت 11:39 ب.ظ.
لیبی بوقلمون

در حالی که سازمان ملل متحد به روند انتقال دموکراتیک در لیبی ادامه می دهد ، رهبران مرتبط با دولت طرابلس برای ملاقات به ترکیه سفر کرده اند که “مشکوک” خوانده شده است.

به گزارش روزنامه العرب در 8 ژانویه ، برخی از اعضای دولت توافق ملی (GNA) ، از جمله رئیس شورای عالی دولت خالد المیشری ، در زمانی که آنکارا به عنوان یکی از موانع دستیابی به آتش بس کامل در این کشور آفریقای شمالی دیده می شود ، به ترکیه عزیمت کردند. العرب توضیح می دهد که برای ترکیه ، لیبی “ریه ای” است که از طریق آن اقتصاد این کشور می تواند نفس راحتی بکشد ، و بنابراین به نظر نمی رسد آنکارا “برخلاف منافع آن” برای ارتقا peace صلح در این کشور آماده باشد. علیرغم تحولاتی که از زمان توافق آتش بس در 23 اکتبر توسط طرف های درگیر امضا شده است.

براساس گزارش های العرب ، ترکیه پس از تصویب این پیشنهاد که تمدید رساندن مأموریت ترکیه در لیبی به مدت 18 ماه دیگر را پیش بینی می کند ، اکنون در تلاش است تا تنش ها را در جنوب لیبی افزایش دهد تا بتواند موقعیت ها و مواضع مناسب را در هر دو ارتش به دست آورد و در سطح اقتصادی. دلیل این دیدار که در 8 ژانویه منقضی شد ، ترس جدیدی را ایجاد می کند. گفته می شود که وزیر کشور فاتی باشاگا ، صلاح الدین النمروش وزیر دفاع و عماد ترابلسی رئیس اطلاعات نیز به ترکیه سفر کرده اند. منابع اپراتور تلویزیون لیبی 218 آنها فاش کردند که المیشری با 16 رهبر برجسته گروههای مسلح لیبی همراه بود ، از جمله بشیر خلف الله ، رئیس یکی از شبه نظامیان تاجورا.

در حال حاضر ، دلایلی که باعث شد مردم لیبی به ترکیه عزیمت کنند ، در زمانی که اسامی سلاحهایی از جمله سلاحهای مدرن و مبارزان را برای آماده سازی برای هرگونه تنش جدید جمع می کند ، مشخص نیست. علی التکبالی ، معاون کمیته دفاع و امنیت در مواجهه با چنین سناریویی ، نسبت به عواقبی که این جلسات می تواند بر اوضاع شکننده لیبی داشته باشد ، هشدار داد و گفت که ترکیه در تلاش است تا شبه نظامیان وفادار به خود را بسیج کند. تا قیام احتمالی مخالفان خود را محدود کند. معاون با بیان اینکه حمله به هلال نفت در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد ، گفت: “ترکیه تا زمانی که همه افراد حاضر در عرصه لیبی را شکست ندهد ، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.” و این منجر به وضعیت بی ثباتی و بی ثباتی مداوم خواهد شد.

در همین حال ، بر اساس گزارش های العرب ، شهر سبها واقع در مرکز و جنوب لیبی با وضعیت تنش همراه است که درگیری درگیر نیروهای ارتش طرابلس و گردان 116 ارتش ملی لیبی (LNA) در 3 ژانویه ایجاد می شود. ) العرب گفت ، این درگیری ها در حوالی مقر هلال احمر در مرکز شهر رخ داده و از سلاح های سنگین و کالیبر متوسط ​​استفاده کرده و باعث وحشت و هرج و مرج در بین مردم محلی شده است.

به نوبه خود ، احمد المیسماری ، سخنگوی LNA ، در یک نشست مطبوعاتی عصر روز 6 ژانویه گفت که اوضاع در سبها به یک آرامش ظاهری برگشته است و هیچ حرکت مشکوکی در جبهه های خطوط نبرد و خطوط تماس وجود ندارد. با این حال ، سخنگوی گفت که مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی لیبی سرشار از منابع نفتی و آبی است و این باعث جذب کسانی می شود که می خواهند در منطقه هرج و مرج ایجاد کنند. المیسماری گفت که LNA ، می داند چه کسی عامل این تنش است و چه کسی با تهیه پول برای ایجاد بی ثباتی در کشور به استخدام مزدوران ادامه می دهد. المیسماری اشاره صریح نکرده است ، اما نظر مشترک نمایندگان LNA و شرکتهای وابسته این است که ترکیه به حرکت خود در جنوب غربی لیبی ادامه می دهد و در صورت عدم فشار بین المللی راهها و روشهایی برای “دور زدن نتایج کنفرانس برلین” پیدا خواهد کرد. و گفتگوی کمیته مشترک نظامی 5 + 5 “.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا را که کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده ، بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *