[ad_1]

جوزپه کنته دیروز برگشت کویرینال، ابراز به رئیس جمهور “اراده ترویج توضیحات سیاسی لازم در پارلمان از طریق اعلامیه هایی که به اتاق می شود”. بحران دولت بنابراین ، بنا به درخواست جنبش 5 ستاره ، و همچنین مخالفان ، به دلایل ظاهراً مخالف ، پارلمان خواهد شد. دفتر سیاسی حزب دموکرات نیز در طول روز تشکیل جلسه داد و بازگشت انتخابات ژوئن ممکن است دور از ذهن نباشد. به گفته فرانچسکو فورته ، وزیر دارایی و هماهنگی سیاست های اجتماعی سابق ، فرضیه رای گیری زودهنگام “با توجه به وضعیت اپیدمیولوژیک” باید منتفی باشد.

در این مرحله ، کونته برای جستجوی صدای به اصطلاح سر به پارلمان می رود؟

در شرایطی مانند وضعیتی که کشور در آن قرار دارد ، با مبارزه با همه گیری و اجرای برنامه بهبودی ، به یک مدیر اجرایی مبتنی بر نیروهای سیاسی پایدار و نه افراد آواره و مسئول نیاز است. با توجه به اینکه نیروهای خود در این مرحله راحتی چندانی در هدایت کشور نخواهند داشت ، اکنون برای اکثریت راست میانه قابل تصور نیست ، بنابراین فقط دولت برای مقابله با 4 چالش اصلی باقی مانده است: وضعیت اضطراری اقتصادی و شرایط. دارایی عمومی مبارزه با همه گیری ؛ کمپین واکسیناسیون ؛ اجرای برنامه بهبود ، که متأسفانه هنوز هم یک مشکل است.

سازمان بهداشت جهانی؟

اول از همه ، ما با یک برنامه واقعی روبرو نیستیم ، زیرا فقط تخصیص برای بخش های خاص مشخص شده است و بنابراین مشخص نیست که کدام پروژه های خاص و کدام کارها تأمین اعتبار می شوند. علاوه بر این ، ادغام وجوه دیگری نیز صورت گرفته است و به نظر من ، سطح سرمایه گذاری اضافی هنوز ناکافی است.

این دولت هدفمند چه مدت باید دوام داشته باشد؟

با شروع چند ماه از ترم سفید ، که در واقع احتمال بازگشت به رای را مسدود می کند ، من معتقدم که باید به اندازه کافی طولانی باشد تا ثبات را تا زمان برگزاری انتخابات تضمین کند ، و خطرات کمتری در ارتباط با کوید ، سال آینده به این ترتیب ما کشتی ای خواهیم داشت که تداوم کافی ، به ویژه برای شروع بازیابی را تضمین می کند.

آیا باید دولت تکنسین ها باشد یا سیاستمداران؟

لازم نیست کاملاً از تکنسین ها تشکیل شود. به طور کلی ، ما به شخصیت هایی با تجربه مربوطه نیاز داریم که دارای cursus honour واقعی و نه تخیلی باشند ، همچنین به این دلیل که نباید فراموش کنیم که ایتالیا ریاست دوره ای G20 امسال را بر عهده خواهد داشت. قطعاً وزرای اقتصاد ، صنعت و بهداشت باید افرادی با مهارت و تجربه موثر در این زمینه ها باشند و همچنین می توانند سیاستمدار باشند. به ویژه مراقبت های بهداشتی ، بهتر است که بالاخره یک اقتصاددان یا شخصی باشید که یک مرکز درمانی خصوصی بزرگ را اداره کرده باشد.

بنابراین او انجام این کار را غیرممکن می داند دولتی با حمایت اکثریت فعلی با نخست وزیری غیر از کونته؟

بله ، من فکر می کنم این غیرممکن است زیرا اختلافات زیادی بین طرفین وجود دارد ، از مخالفت با کارهای بزرگ 5 ستاره شروع می شود و با اصرار ایتالیا ویوا در استفاده از مس بهداشتی پایان می یابد ، و تفاوت های مختلفی را که آنها فکر می کنند ماجرای Autostrade را حل کنید. بنابراین ، به نظر می رسد یافتن مکانهایی برای جلسات که بتوان اقدامات موثر دولت ، به ویژه بر اقتصاد را پایه گذاری کرد ، همانطور که اکنون لازم است ، نیست.

اروپا چگونه به این بحران دولت نگاه خواهد کرد؟

من خودم را به صحبت در مورد اروپا محدود نمی کنم ، زیرا ایالات متحده همچنین رویدادهای ایتالیا را دنبال خواهد کرد. به نظر من واضح است که اکنون برای کونته دردسرهایی وجود دارد که به این واقعیت بستگی دارد که به دلایلی که من نمی دانم او با ترامپ در ارتباط است. با این حال ، ایالات متحده باید رابطه مشخصی با کشور ما داشته باشد و M5 ها را بیش از حد به چین نزدیک کند. در مورد اروپا ، فرانسه و آلمان پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای ایجاد تعادل به ایتالیا احتیاج دارند. تاکنون ، 5 ستاره در بروکسل به عنوان عصا برای انتخاب فون در لاین و تشکیل دولتی که از ایجاد قوی لیگ جلوگیری می کند ، خدمت کرده اند. حزب سالوینی اکنون از اروپا انتقاد کمتری کرده است و در هر صورت برای اداره به احزاب غیروروسپتیکی دیگر احتیاج دارد ، بنابراین دیگر خطری ندارد.

(لورنزو تورسی)

© پخش مجدد ذخیره شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *